Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile za tynki?


Martin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 247
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie do tych co mają/będą mieć tynki gipsowe maszynowe. Co obejmowała cena, dokładnie czy podana przez tynkarzy cena obejmowała wykończenie tzn. obróbkę puszek prądowych, wykończenia narożnikami np. we wnękach okiennych, w przypadku gdy są parapety wewnętrzne również obróbkę wkoło parapetów? Zastanawia mnie czy podawana kwota w granicach 22-25zł obejmuje takie wykończenia czy jest to liczone dodatkowo...

 

Jaka obróbkę puszek ? przecież puszki są parę mm pod tynkiem albo na równi z tynkiem......... Cena 22-25 na pewno obejmuje cały materiał (grunty,tynk,narożniki,zabezpieczenie okien drzwi )+robocizna i to chyba wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się liczy powierzchnie ścian do tynkowania? Czy jest to powierzchnia brutto (razem z otworami okiennymi i drzwiowymi), czy netto (czyli same ściany). Jak lepiej umawiać się z wykonawcą? Na samą robociznę, czy na robociznę z materiałem? Myślę, że lepiej robocizna + materiał bo wtedy nie będzie miał pretensji, że piasek nie taki albo cement nie ten :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje sprawdzonej ekipy, która robi tynki cementowo wapienne zacierane na gładko z okolic Zagłębia, Śląska.

 

Proszę podajcie też ceny... i czy z materiałem, czy bez....

 

A jak jest lepiej wsiąść ekipę, która ma swój materiał, czy zamawiać materiał samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majster od tynków/25lat doswiadczenia / twierdzi, że jezeli tynki cem -wap to nie z worka/chemia/ a robione.Koszt 1m materiałow 5-7 zl.

"Majster" od tynków nie wie co mówi!!

Tez mam 25lat doświadczenia w branży i twierdze ze te z "worka" są o niebo lepsze!

A koszt?hmm,to uzaleznione jest od grubości warstwy,przy 100mm bedzie to około 5-7zł.m2.

Życie pokazuje jednak iz rzadko mamy ściany/sufity tak proste.

Na temat co lepsze,to gdybanie tak jak z masłem i margaryna.

Co lepsze,beton z gruchy(chemia)?

Czy beton tradycyjny z betoniarki mieszany na placu budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie majsrty ( 3 ekipy) mówiły 3 różne wersje...,,,,,,

 

Jedni mówili, że robią różne tynki jakie chcemy i cementowe i gipsowe, cena 18zł/m2.

Druga ekipa same tynki 14zł cementowe, 13zł/m2 gipsowe, ta ekipa namawiała mnie na tynki gipsowe z worków....

Trzecia ekipa 11zł (wyjściowo z 12zł zeszli do 11zł/m2)cementowo wapienne robione z piasku i wapna (ekipa z większego miasta ale nie olbrzymia aglomeracja).

 

U wszystkich ekip materiał po stronie inwestora.

 

A my chcieliśmy cementowo wapienne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie majsrty ( 3 ekipy) mówiły 3 różne wersje...,,,,,,

 

Jedni mówili, że robią różne tynki jakie chcemy i cementowe i gipsowe, cena 18zł/m2.

Druga ekipa same tynki 14zł cementowe, 13zł/m2 gipsowe, ta ekipa namawiała mnie na tynki gipsowe z worków....

Trzecia ekipa 11zł (wyjściowo z 12zł zeszli do 11zł/m2)cementowo wapienne robione z piasku i wapna (ekipa z większego miasta ale nie olbrzymia aglomeracja).

 

U wszystkich ekip materiał po stronie inwestora.

 

A my chcieliśmy cementowo wapienne :wink:

Sama nazwa cementowo wapienne jest nieco mylna:)

Wapna w takich jest duuuzo więcej,a najwięcej,piasku.

Cement tylko do utwardzenia,związania.

Sama szlichta zas z piasku kwarcowego na ten przykład jest prawie wapienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...