Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile za tynki?


Martin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 247
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12584 w tym topicu jest moja odpowiedz o samej robociznie.

 

Calosc jak w temacie tzn. od 55 do 75 w zaleznosci od:

 

styropian czy frez czy nie - poza tym cena styropianu w grudniu 2002 byla o 25 % nizsza od obecnej

 

jaki tynk tzn. jaka gramatura tynku im grubszy tym wieksze zuzycie tym drozej

 

jaki kolor - to samo rozne kolory rozne grupy cenowe

 

ile materialow dodatkowych, czyli np. listwy startowe, narozniki z siatka czy bez, czy narozniki wszedzie czy tylko w miejscach narazonych na uderzenie

 

czy budynek jest prosty czy ma duzo roznych zalaman, gzymsow itp.

 

ufff z grubsza to tyle

 

cena oczywiscie z FV - gwarancja - materiał + robocizna

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Odnowię ten temat, ponieważ za miesiąc chcę zacząć tynkowanie domu, dostałem ofertę 22 zł/m2 za maszynowe tynki Knaufa, czy to dużo czy mało czy w sam raz?

 

myślę że możesz spoko próbować 20

 

ps

piszcie zawsze cenę za m2 z opisem technologii, tego czego cena dotyczy (materiały, robocizna), jaki metraż oraz jakość finalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Gdynia - tynki wew. cem.-wap. 10zł/m. + materiały.

Tynki zew. + docieplenie (styropian 10 cm) 25zł + materiały (w cynie montaż parapetów zew. z płytek caramicznych).

UWAGA na tynki zew. (akryl) TERRANOVA!!! Firma która wykonywała ocieplenie zakończyła swoją pracę pod koniec września (tynk suchy i twardy) i jakie było moje zdziwienie, kiedy przyjechałem na budowę (16 pazdziernik) i zobaczyłem że dwie ściany po prostu SPŁYNEŁY. Oczywiście reklamuje materiał tzn. tynk akrylowy.

Witam,mam do Ciebie pytanie -jak sie zakonczyla sprawa reklamacji tego tynku,bo ja rowniez mam podobny przypadek tzn. jestem wykonawca i po nalozeniu tynku po 2 tygodniach jak deszcz popada to robi sie miekki,ze mozna go palcem zdrapac.Chcialem to reklamowac ale stwierdzono,ze utwardzi sie po jakims czasie i tak ma byc(tynk rowniez terranowy)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...