Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zawilgocona przybudówka


jurekb

Recommended Posts

Mam wielki problem z wilgocią w przybudówce.Zbudowana jest bez podpiwniczenia z 24cm pustaka.Na to położona jest suprema, 2cm styropianu i puc.Dach jest płaski betonowya na nim legarki 12cm, deski,papa.Taka dodatkowa izolacja,napewno jest szczelna.Okna plastikowe.A mimo to nad oknami (nadproża}, w rogach, za meblami są wykwity grzyba.A na jednej ze ścian (wschodnia} przy której stoi łóżko jest bardzo zimna a na podłodze stoi woda. Chciałbym na wiosne za to się wziąść tylko od czego zacząć!Czekam na pomoc. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .. pierwsze pytanie ktore mi sie nasuwa : skoro to "przybudowka" to znaczy ze .. dobudowana .. skoro dobudowana to ... czy jest komin wentylacyjny ?, znaczy sie kratka gdzies w scianie ? ... czesto w przybudowkach ... dobudowanych ... o tym zapominano .. niestety .. i stad Pana/pani problem ... a jesli jest kanal wentylacyjny .. to znaczy ze poprostu nie sprawny .... bo .. zapchany za krotki .. a najczesciej .. bo OKNA za SZCZELNE. i kropka. wszystko tak naprwade sprowadza sie do za duzej szczelnosci .. skad grzyb i plesc w pomieszczeniach. wilgoc nie ma gdzie uciekac ... a wilgoc jest .. z Nas .. z kwiatkow na oknie, z pranie itd.

mam nadzieje ze to cos wyjasnilo.

mieszkam w starym domu... probem tez by istanial ... gdyby nie nawietrzniki na oknach plastikowych ...

 

pozdr.

viktoria23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał wentylacyjny jest wypuszczony ze żcianny i około 1,5 m do góry.Ale zamiast wyciągać to prez niego wlatuje powietrze.Słyszałem też opinie że należy zacząć od zwiększenia ocieplenia. Czekam na dalsze sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwróc uwage, cos ie dzieje z ciągiem jak otworzysz okno, lub choc rozszczelnisz. U mnie ciag tez odwrotny ale tylko jka wszystkie okna sa pozamykane. jak rozszczelnie to ciag znow zaczyna wyciągac ...

 

Natomiast ... ocieplenie ... tez słyszałam ze ma cos wspólnego z wentylacja grawitacyjną .... ale nie bardzo wiem co i jak. Wiem ze u mnie sprawe ( dobudówki i wentylacji ), przy nowych oknach i ociepleniu (mam styropian) - wystarczył nawiewnik na jednym oknie. Ale nawiewnik taki cos ie zamyka jak w niego wieje bardzo. Znajomi maja nawiewniki takie normalne i na zime je zalepiaja ... bezsensu .. ale strasznie z nich duje i gwizdze.

 

tak czy siak .. sprawdz czy ciag sie zmienia jak rozszczelinisz okno.

 

viktoria23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówisz,przy otwartym oknie ciąg jest prawidłowy.Więc spowrotem wymienie okna na stare i przynajmniej będzie sucho i ....zimno.A teraz poważnie ten nawiewnik kupowałaś sama czy razem z oknem.Właściwie to już nic nie rozumiem,wymienia się stare okna bo są nie szczelne a póżniej wierci się w nich otwory i wstawia nawiewniki.Czy to normalne, a gdzie tu oszczędności na ogrzewaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Wstawić nawiewniki w oknach, wyciąć uszczelki w oknie (częściowo), zrobić otwory w drzwiach, zwiększyć szparę pod drzwiami itd.

 

Wstawić wentylator w kanale sterowany wilgocią.

 

Do wyboru, z zależności co można zastosować i ma sens.

 

Przy prawidłowej wielkości wentylacji straty ciepła są, ale nie tak gigantyczne.

 

Jak nie ma którędy napływać świeże powietrze, to w pomieszceniu robi się podciśnienie i wentylacja grawitacyjna staje. To dla lepszego zrozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...