Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

IZOFLEX


Recommended Posts

  • 3 years później...

A impregnowales to czyms? Bo jak ogladam izoflex na stronie www, to okladzina ma taki mocno matowy odcien, jakby troche wyplowialy. Cegla (czy plytki klinkierowe) to tez mat ale kolor jakby bardziej soczysty. Czy podzielasz moje zdanie?

Jaki kolor i fakture IZOFLEXU posiadasz? Aha i czy da sie uzyskac estetyczne fugi polecana przez firme klejo-zaprawa?

Napisz jesli mozesz troche wiecej szczegolow - na jakie podloze kleiles izoflex, jaka zaprawa (czy ta firmowa), jak robiles fugi, czy - jak pisalem - impregnowales calosc i - wreszcie - jak radziles sobie na narozach? Czy sa gotowe profile izoflexu pod katem prostym czy tez trzeba samodzielnie zaginac okladzine chcac uzyskac kat? Jesli to drugie, to obawiam sie, ze moze byc problem z uzyskaniem jednakowego kata (optycznie w pionie i bez schodkow) na wiekszych odcinkach pionowych - czy dobrze mysle?

Prosze cie o wiecej szczegolow oraz o wypowiedzi inne osoby, ktore stosowaly podobne okladziny na elewacje zamiast (lub do renowacji) tynku akrylowego itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytek nie impregnowałem, nie ma takiej potrzeby. Matowy odcień płytek w moim przypadku uważam za zaletę, bo nie widać brudu na cokole ( np.od odbijającego się deszczu od podłoża). Wybrałem fakturę rustykalną, kolor 105. Płytki kleiłem na ociepleniu; 12 cm styropianu, klej, siatka, klej , grunt izoflexu i klej szary izoflexu. Fugi wychodzą estetyczne i robi się je w prosty sposób; pędzelkiem namoczonym w wodzie przeciągamy po nie wyschniętym jeszcze kleju miedzy plytkami. Profile pod kątem prostym wykonujemy sami zaginając odpowiednio dłuższe płytki. Przy odrobinie starannosci wychodzi to dość estetycznie. Ja jestem usatysfakcjonowany i polecam to rozwiązanie innym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wejścia klatek schodowych SM Paderewskiego w Katowicach - dużo metrów.

2 sezony, wyglądały dobrze.

 

Trzeba je klasyfikować tak jak tynki akrylowe, co do klasy zachowania.

Spoinowac DOBRĄ fugą, aby nie zaczęła "płakać" na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku - chec renowacji sknoconego kilka lat temu tynku akrylowego - to ciekawa alternatywa, dlatego draze temat bardziej szczegolowo. Nie za bardzo sobie ciagle wyobrazam to giecie na katach - czy da sie w ten sposob uzyskac estetycznie prosta linie na wys ok. 7-8m? i czy po zagieciu uzyskany kat ma lekko zaokraglony promien czy luku nie widaci jest zagiety na prosto?

Nigdy nie widzialem bezposednio tego materialu, wiec nie do konca jestem w stanie wyobrazic sobie jego zachowanie.

 

Poprosze tez o zdjecia waszych realizacji z zastosowaniem Izoflex-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Hej, widzę, że temat juz troszkę przeterminowany, ale chciałam wam napisać, że sama mam balkon wyłożony tymi płytkami od wewnątrz (od 2008 r.) i jestem z nich bardzo zadowolona. Ja mam kolor taki jasny żółty na ciemno szarym kleju (też izoflex). Fugować nie trzeba, impregnować też nie, polecane jest zagruntowanie ściany, ale ja tego nie zrobiłam i tez sie trzymaja. :) Z reszty kleju i płytek porobiłam sobie "kamienne doniczki". Na zwykłe plastikowe doniczki nałożyłam klej, poprzyklejałam różne wzorki z płytek (bo można je ciąć nożyczkami) i też się sprawdzają. Zdjęcia mogę załączyć w profilu, albo przesłać jak to kogoś interesuje. Ogólnie bardzo polecam ten materiał. Jest estetyczny, bardzo łatwo się go kładzie (jak już ja dałam radę, to każdy to zrobi), nie trzeba mieć jakiś specjalistycznych narzędzi do cięcia płytek, mieszania kleju czy fug, jest trwały i ładnie wygląda. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością mogę powiedzieć, że te płytki są mrozoodporne (to zdjęcie zrobione w styczniu) a i wodoodporne też, bo jak mi ten śnieg zaczął topnieć to się okazało, że rurka która odprowadza wodę z balkonu jest zatkana :eek: i mało mi się do domu nie nalało :) . Ale rureczke udrożniłam, reszte śniegu zrzuciłam, a płytki nie odpadły, uffff!! :D

A realizacji poszukaj sobie w internecie, ja popatrzyłam i są. Nawet na stronie dystrybutora. Tam też powinieneś dowiedzieć się więcej mądrych rzeczy, bardziej fachowych ;)

kot w sniegu..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
  • 4 months później...
  • 4 weeks później...
Witam, jest lepsza alternatywa.

Oryginalne elastyczne płytki produkowane w Holandii ELASTOLITH.

http://www.elastolith.pl

http://www.elastycznyklinkier.pl

 

a lepsza w czym?

 

bo na pewno o ok. 30% DROŻSZA.

 

Izoflex jest produkowany w Polsce od ponad 20 lat. Ma dużo obiektów referencyjnych, można zobaczyć na stronie http://www.izoflex.pl.

 

W ofercie jest również masa uzupełniająca dodawana gratisowo na ewentualne uszkodzenia. Płytki mogą mieć szerokość 65 mm, która jest w Polsce bardzo popularna (oczywiście jest dostępna jeszcze szerokość 52 mm i 71 mm) . Klient może wybrać kilka różnych faktur płytek- gładka, rustykalna, łupek oraz 12 kolorów. Wszystko jest w ciągłej produkcji i dostępne w krótkim czasie. Płytki narożnikowe można zagiąć w dowolnym miejscu. Tego wszystkiego konkurencja nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...