Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak duzy zaklad dawaliscie przy docinaniu welny mineralnej?


Recommended Posts

Mam Unimate Isovera. Producent zaleca docinanie pasow szerszych o ok. 2 cm od rzeczywistej szerokosci miedzy jetkami czy tez krokwiami celem lepszego wcisniecia welny i tym samym lepszej izolacyjnosci. Moja ekipa gipsiarzy z kolei powiedziala, ze to za malo i powinienem dawac ok. 5 cm zaklad. Ale przeciez wtedy welna nie rozprezy sie prawidlowo i prawdopodobnie bedzie pofalowana - co chyba jest bledem, nie?

Dla odmiany dekarz, ktory tez sie zajmuje dociepleniami radzil mi, by zakladow w ogole nie dawac i ciac welne mozliwie dokladnie do istniejacego wymiaru (zeby sie jak najlepiej rozprezyla i nie byla pofalowana). I badz madz teraz czlowieku madry??? Chyba jednak stosowal sie bede do zalecen pproducenta, bo te 2 skrajne opinie troche dziwne mi sie wydaja. A jak to u was bylo lub jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi dlugosc tych kawalkow tylko o ich szerokosc, ktora decyduje, jak mocno welna rozpreza sie miedzy krokwiami. Na pewno zaklad powinien byc tym wiekszy, im wieksza szerokosc pasa welny. U mnie szerokosc waha sie miedzy 90 a 110 cm - czy w tym wypadku 2 cm zakladu powinny wystarczyc? Bo 5 cm tez wydaje mi sie przesada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jest dokładnie tak jak pisze msobanie. Musisz to stwierdzic praktycznie, gdyż różne wełny mają różne gęstości i inaczej się zachowują przy ściskaniu. Np. ja układałem Isomate i 2cm na 1m było OK, a przy Supermacie wystarczał juz 1cm...

5cm to chyba przesada.

 

Pozdrawiam

Gazobeton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...