Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile p?acicie za monta? p?yt gipsowo-kartonowych?


Redakcja

Recommended Posts

Zapłaciłem za robotę 25zł/m2 z ociepleniem. Mogłem zatrudnić wykonawców już za 15. Jednak nie żałuję tych 25 zł/m zatrudniłem dobrych fachowców po szkoleniach u producentów - zabudowę zrobili dokładnie według zaleceń producenta i dzięki temu wszystko jest dobrze zamocowane, nic nie pęka a i malarz nie miał dużo pracy (szpachlowania).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 3 months później...

witam w Częstochowie jeszcze nie zrobiłem ale mam wstępną wycenę na 68 zł/m2 +VAT w cenie wełna 18 cm, paraizolacja stelaże, szpachlowanie płyt, wszystkiego 148 m2,

mam nadzieje że uda mi się zejść na jakieś 55 zł/m2 + VAT może niżej

ale ciągle wydaje mi się drogo

Jutro negcjuję

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USTALIŁAM CENĘ ZA ROBOCIZNĘ NA 8,0 ZŁ/M2 - MATERIAŁ MÓJ (OCZYWIŚCIE MONTAŻ OCIEPLENIA , FOLI, PŁYTY NA PROFILACH ...)

 

Pyramidka, a widziałas ich wykonawstwo ? Nie chcę krakać ale ocieplenie dachu (wywnioskowałem że całość) za 8 zł to żart z ich strony albo są organizacja charytatywną.... pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie zart! naprawdę wynegocjowałam taką cenę i o dziwo oczywiście widziałam ich robotę i dokładnie się jej przyjrzałam. Miałam tę okazję, poniewaz Panowie Ci wykonywali roboty na budowie, którą nadzorowałam. Ale nie sugerujcie się jakimis znajomosciami bo takich nie było po prostu zaproponowali taka kwotę za robociznę. I porównując oferty innych zainteresowanych osób tą robotą stwierdzam, że ta jest najatrakcyjniejsza. Zaczynają za tydzien. Pozdrawaim i wszystkim zyczę udanych negocjacji cenowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
jestem wykonawcą i jak słyszę te wszystkie ceny za robociznę to mnie ponosi, odnoszę wrażenie że wy wszyscy "inwestorzy " chcielibyście dobż , szybko i najlepiej za darmo . Ja biorę od 20-30 zł/m2 i uważam że taka praca jest tyle warta , jeżeli myślicie inaczej to mam propozycję , zróbcie to sobie sami będzie najtaniej . Wykonawcy któży robią to za 8 czy 15 zł. robią tylko złą robotę innym wykonawcom , niedługo dojdziemy do tygo że będzie trzeba dopłacać do roboty żeby ją mieć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda praca jest warta tyle, ile ktoś chce za nią zapłacić, a nie tyle ile wykonujący chciałby zarobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę 17zl/m za robociznę. 15 welny, folia, 5 welny m-dzy stelaż, płyty gk, szpachlowanie łączeń, szlifowanie.

 

Powiedzcie mi proszę...jeśli chodzi o wykonanie podbitki przy oknie połaciowym, to zwykle nie odlicza się jego powierzchni...i nie dolicza niczego specjalnego...prawda?

 

furg Jeśli w tym kraju wszyscy będą zarabiać normalnie (lekarze, nauczyciele, urzędnicy, policjanci, ...itd...to osoby wykańczające domy też będą zarabiać normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem wykonawcą i jak słyszę te wszystkie ceny za robociznę to mnie ponosi, odnoszę wrażenie że wy wszyscy "inwestorzy " chcielibyście dobż , szybko i najlepiej za darmo . Ja biorę od 20-30 zł/m2 i uważam że taka praca jest tyle warta , jeżeli myślicie inaczej to mam propozycję , zróbcie to sobie sami będzie najtaniej . Wykonawcy któży robią to za 8 czy 15 zł. robią tylko złą robotę innym wykonawcom , niedługo dojdziemy do tygo że będzie trzeba dopłacać do roboty żeby ją mieć ?

 

Zgadzam się z Tobą w pełni. Też jestem z jednej strony wykonawcą, a z drugiej inwestorem i inaczej podchodzę do tematu, bo znam to z obu stron. Rzadko zdarza się, aby praca była wykonana tanio i dobrze. Jedno z drugim się kłóci. Jak tanio, to przeważnie "fachowcy" z przypadku, kiepski sprzęt (albo wręcz brak sprzętu) i takie wykonanie. Jak drogo, to... bywa różnie.

Ja u siebie sporo prac wykonuję sam (z niezawodnym śwagrem do pomocy :wink: ). Robię to kosztem własnego zdrowia (bo mało odpoczywam), ale robię to dla siebie, więc najlepiej jak potrafię. Ponieważ z racji wykonywanej pracy zwiedzam rocznie wiele budów, widzę, co i jak fachowcy wykonują. Od dziewięciu lat czytam Muratora (do dziś mam wszystkie Muratory :D ) i inne pisma budowlane. Od kilku lat wiele informacji pozyskuję z internetu. To daje mi niezbędną wiedzę teoretyczną. W praktyce nic nie jest takie proste, jak się wydaje :( . Bywa ciężko. Każdy z Was, kto próbował własnych sił na budowie wie, o czym piszę.

Jeśli uważacie, że coś jest banalnie proste i powinno być tanie w wykonaniu, proponuję spróbować samemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, a jestem równocześnie i inwestorem i wykonawcą, że cena za robociznę przy montażu płyt gk powinna wynieść w przypadku ścian działowych itp po ok. 15zl/m2, a w przypadku sufitów więcej o 5 zł czyli ok. 20zł/m2. I taka cena powinna być by każdy był zadowolony (inwestor i wykonawca). :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę 17zl/m za robociznę. 15 welny, folia, 5 welny m-dzy stelaż, płyty gk, szpachlowanie łączeń, szlifowanie.

 

Powiedzcie mi proszę...jeśli chodzi o wykonanie podbitki przy oknie połaciowym, to zwykle nie odlicza się jego powierzchni...i nie dolicza niczego specjalnego...prawda?

 

furg Jeśli w tym kraju wszyscy będą zarabiać normalnie (lekarze, nauczyciele, urzędnicy, policjanci, ...itd...to osoby wykańczające domy też będą zarabiać normalnie.

otwory mniejsze jak 2 m2 sa wliczane w powieszchnie calkowita sciany czy tez sufitu, otwory > 2 m2 odlicza sie od powieszchni, ale dolicza sie za narozniki generalnie tak powinno byc, a w zyciu jak to w zyciu zalezy od zawartej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda praca jest warta tyle, ile ktoś chce za nią zapłacić, a nie tyle ile wykonujący chciałby zarobić.

 

Ciekawy jestem czy gdyby tobie pracodawca zapłacił np. 300 zł bo uznałby że twoja praca jest tyle warta jak długo byś pracował ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem wykonawcą i jak słyszę te wszystkie ceny za robociznę to mnie ponosi, odnoszę wrażenie że wy wszyscy "inwestorzy " chcielibyście dobż , szybko i najlepiej za darmo . Ja biorę od 20-30 zł/m2 i uważam że taka praca jest tyle warta , jeżeli myślicie inaczej to mam propozycję , zróbcie to sobie sami będzie najtaniej . Wykonawcy któży robią to za 8 czy 15 zł. robią tylko złą robotę innym wykonawcom , niedługo dojdziemy do tygo że będzie trzeba dopłacać do roboty żeby ją mieć ?

 

Tez jestem wykonawca i za wykonanie biore podobnie (20-30). Ale znam tez takich co biora sporo mniej. Nie zawsze ich stac na zaplacenie swoim pracownikom.

Pozdrawiam znajacych sie na swojej pracy i szanujacych sie wykonawcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...