Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sajdak - Dom w Kaniach - już MIESZKAM (fotki)


Recommended Posts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

a teraz troche o cudownej okolicy mającej w sobie sielską atmosferę:)

domek stoi oddalony 300m od stacyjki, 200m od lasu i 300m od stadniny koni:)

http://www.parkowa.photosite.com/~photos/tn/21_1024.ts1096900318614.jpg

 

http://www.parkowa.photosite.com/~photos/tn/22_348.ts1096900324443.jpg

http://www.parkowa.photosite.com/~photos/tn/23_348.ts1096900324873.jpg

 

wiecej fotek na stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolica musi być wspaniała i położenie również niezłe.

Wypada pogratulować, także wyboru projektu.

Swego czasu marzył mi się ten dom. Był chyba w muratorze z 95 roku jako Dom Sajdaka. Wtedy budowa własnego domu była dla mnie czymś nieosiągalnym. Ten dom mnie inspirował. Z przyjemnością będę oglądał Wasze zdjęcia z budowy, z każdego etapu.

Ja wybierając dwa i pół roku temu dom juz Waszego projektu nie wybrałem. Niezbadane są wyroki Boże - okazało się, że coś tak nieosiągalnego jak własny dom jest możliwy nie tylko w sferze marzeń. Buduję inny dom, choć ten wspominam bardzo.

 

Pozdrawiam

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobby troche pozmienialismy w tym domku np. na górze są wszędzie okna balkonowe (oprócz łazienki) co daje wiecej światła -planujemy nie robić balkonów tylko tzw. żygadełka:), jest też wiecej okien dachowych i z tyłu nie zrobilismy zakrytego tarasu - mamy zamiar zrobic tam werande drewnianą.. aa i powiekszylismy dolna łązienke kosztem kotłowni.. tak na prawde nasze modyfikacje dot. głównie zmiany wielkosci okien:)))

 

i bede na bieżąco auktualniać postepy na budowie:)

obecnie jest już zamkniety strych...ocieplone też jest już całe poddasze, rozprowadzona elektryka i cześć hydrauliki..

 

kolejny etap to tynki wew., ale to dopiero wtedy jak sie ociepli..a na razie sie na to nie zanosi :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anick

dla mnie po prostu bomba :D Bardzo mi się podoba bo lubię taką bryłę budynku. Napisz jak możesz coś więcej o domu, szczególnie mnie interesują wymiary budynku i wysokość domu kalenicy a na stronie sajdaka nie znalazłam takich informacji.

Jaki kolor elewacji planujecie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto rzut parteru w oryginale:)

http://foto.onet.pl/upload/48/19/_434427_n.jpg

zmiany na partrze to:

1. zamurowane wejscie do kuchni od strony holu, tu bedzie wyciag i kuchenka

2. brak spiżarni

3. zamurowane okno w kuchni (na planie jest koło zlewu) w tym miejscu bedzie murek odgradzający jadalnie od kuchni

4. powiekszone okno kuchenne na skośnej ścianie, pod nim mniej wiecej bedzie zlew

5. tam gdzie na projekcie jest barek bedzie tylko ścianka o szer. 65 cm, która bedzie zakrywać lodówke

6. w jadalni jest okno balkonowe

7. jest przesunieta ścianka miedzy łazienka a kotłownią co daje powiekszona łazienkę

8. nie ma tarau

9. nie ma wejscia z garażu do domu

 

jesli chodzi o poddasze nic sie nie zmieniło pod kątem zagospodarowania przestrzeni

 

http://foto.onet.pl/upload/12/83/_434429_n.jpg

zmiany są natomiast takie:

1. wszedzie są okna balkonowe (oprócz łazienki)

2 w pokoju nad salonem jest prosty dach (w projekcie jest załamanie dachu wieńczące przykrycie tarasu) w kórym są dwa obok siebie okna dachowe

3. w pokoju obok też sa dwa obok siebie okna dachowe,

4. pokoj na przeciwko lazienki teź jest okno dachowe

5. pokoj nad garazem tez ma okno dachowe po prawej stronie.

6. zmiana jest dachu po jest on podwyższony o 2 cegły co daje wieksze pomieszenia i jest daje super plusa szczególnie dla łazienki w której można bez problemu zamontowac wanne narożną w samym rogu gdzie w projekcie jest niewykorzystana luka

7. pokoj nad garazem jest garderobą:)

 

Monka dom ma pow. użytk. 169 m2 a pow. całkowitej 196m2.

Co do kalniecy to kompletnie nie wiem, sprawdze w projekcie i podam ci wielkość, ale został on podniesiony o dwie czy trzy cegły)

 

Elewacje planujemy w kolorze ecru i robimy wokół okien obwódki ze styropianu w kolorze białym (kompletnie nie wiem jak to sie fachowo zwie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ustawienie domu według stron świata to:

 

okna z jadalni i salonu wychodzą na zachód

okna z łazienki, kotłowni i salonu wychodzą na południe, a kuchnia jest na wschód,

okna wychodzące na północ to tak na prawde okna w garderobie i w najmiejszym pokoju na piętrze, gdzie okno dachowe bedzie wychodziło na północ a okno balkonowe na wschód:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anick

myślałam o podobnym kolorze dachówki (no wlaśnie napisz jaką masz u siebie tzn. cementową czy ceramiczną) i dokładnie takich samych kolorach na elewacji z opaskami przy oknach :D Mam nadzieję, że już niedługo wieźmiesz się za elewacje żebym mogla zobaczyć jak to wyglada w realu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Paszkowianka" to droga Nadarzyn-Błonie. Ma zaczynać się w Paszkowie koło centrum Maksimus, dalej na północny-zachód w kierynku stadniny koni. Między Nową Wsią a Kaniami ma być poprowadzona wzdłuż ściany lasu patrząc od strony NW( na starej mapie jest to ul. Barbary) do przecięcia WKD, następnie przecięcie drogi 719 i dalej w stronę Brwinowa... Wiem,że został juz ogłoszony przetarg na opracowanie jej dokumentacji.Wiem również,że mieszkańcy Kań mocno sprzeciwiali się tej budowie, ponieważ będzie blisko zachodnich granic miejscowości. Moja wiedza jest jednak "nieaktualizowana", gdyż swoje poszukiwania działki przeniosłam w rejon Komorowa i Nowej Wsi. Ta droga jest napewno w planach zagospodarowania przestrzennego w gmine Michałowice. Ojej, chyba mętnie napisałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) monka kalenica w projekcie od gruntu miała 8,40 a my podwyższyliśmy 3 cegły na tremplu wiec jest teraz ok.9.00

 

Zeta to nas troche przestraszyłaś z tą Paszkowianka:) wiesz ile czasu szukalismy mapy???:) i tej ulicy nie znależlismy

powiedz mi czy to bedzie przy lesie miedzy zabudowaniami a patataj czy miedzy patataj a nową wsią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...