Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sajdak - Dom w Kaniach - już MIESZKAM (fotki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 293
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Anick widzę że prace postępują :D Już się nie mogę doczekać na kolorek :D

Ostatnio wybrałam się z córką na spacer po mojej miejscowości, idziemy sobie polami i nagle stanełam jak wryta. Niedaleko siebie mam taki sam domek tylko z dobudowanym z boku domu zadaszeniem tarasu i w innych kolorach. Dach brązowy a elewacja kremowa, też wygląda super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa nabiera niesamowitego przyspieszenia!

Dzisiaj rano przed 8.00 miałam spotkanie z Panami od kuchni, zrobili wszelkie pomiary, we wtorek bedzie projekt;

rano montowali nam też w domu gaz, bo do tej pory był gaz tylko w ogrodzeniu;

w poniedziałek bedą wylewki na parterze i bedzie kafelkowana łazienka na górze (na razie tylko ściany)

wczoraj siedziałam do godzin baaardzo późnych i przeglądałam wnętrzarskie gazety by sie upewnic ze na pewno chce taką łazienke no i jak było do przewidzenia zmieniłam koncepcje i mam dosłonie 3 dni na znalezienie płytek i ich kupno:)

wszytsko na wriackich papierach.. ech.. zeby wykończyć dom to trzeba drugiego etatu..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ci dobrze :D . Prace idą, ogród kwitnie, ehhh - tak sobie powzdycham :wink: .

 

A jakie chcesz mieć meble? Bardzo jestem ciekawa.

 

No i jestem też ciekawa płytek do łazienki. Wybór jest taki, że się nie dziwię, że Cię od tego głowa boli. W jakiej tonacji planujesz?

 

P. S.

zeby wykończyć dom to trzeba drugiego etatu..

 

i dodam jeszcze - dużego samozaparcia i nerwów ze stali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika

zaczynając od tych płytek to na podłogę połoze jedne z tych które planowałam już w łazience, z tymże planowałam je na ścianę:) - Milo Forte szary 33x33, a na ściany chce kupić mniejsze np. 20x20 takie kamienne białe wpadajace w szary (widziałam wczoraj w Yeti, ale kosztują 150PLN m2 a na to mnie nie stać, wiec szukam dalej:)

fuga bedzie jednakowa na ścianie i podłodze - szaro-betonowa:)

 

Mebel w tej łązience to moja dawna sosjerka na naczynia, która była w poprzednim mieszkaniu w jadalni - jest z brzozy patynowanej i ma chromowo-patynowe okucia wiec bedzie pasować do szarości:)

do tego jakaś stylowa umywalka na nóżce (wybór cały czas w toku), wanna Koło Bolero (jest z szarymi podparciami pod głowe) i żyrandol z kryształkami, który ostatnio wynalazłam na Kole:)

baterie srebre z ceramicznymi kurkami (albo coś stylizowanego), uparłam sie na grzjnik łazienkowy taki metalowy stylizowany wygięty w pałąk (kosztuje 1300, i jakos nie moge jeszcze meża przekonać, ale muszę go kupić bo reszta mi nijak nie pasuje)

lustro bedzie zapewne w kształcie owalnym w ramie hmm.. nie wiem jeszcze ale pewnie cos starego:) nei mam też koncepcji jakie oswietlenie przy lustrze bo chyba kinkiety z kryształkami odpadną bo bedzie tego zdecydowanie za dużo:)

 

no to tyle o górnej łazience:)

 

Meble generalnie w domu zazwyczaj pochodzą z Koła (mam już ich większosć z poprzedniego mieszkania).

 

Kuchnia robiona jest pod dwie szafki które kupiliśmy również na starociach, na pewno wiesz jak wyglądaja szafki stawiane na bufecie, półokrągłe z szybkami prostokątnymi; szafki bedą wisiec i tzreba jeszcze wstawic w nie oświetlenie; reszta to dolna zabudowa z drewna - kolor w toku myślenia:); główną atrakcją kuchni będzie okap robiony na wzór śródziemnomorskich klimatów; wyciąg bedzie zabudowany w kominie i u stolarza zamawiam drewniany rant tegoż komina..

 

no to tyle z placu boju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ze żyję w PRL-u (mimo ze mało pamietam te czasy bo brzdacem byłam).

Wiecie co mi powiedziano jak chciałam zamówić cegłe klinkierową na ogrodzenie??? "Wyszły już"

Takimi oto słowami mnie pożegnała Dyr. Sprzedaży w CRH-KLinkier.

Dzwoniłam do niej bo sie wkurzyłam i chciałam nawrzucać, no i nawrzucałam trochę, ze jest sezon budowlany i chyba powinni produkowac wiecej..

no i tym sposobem musze kupić inny klinkier na ogrodzenie niż chciałam, co mnie wkurza na maxa.. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już wszystko albo prawie wszystko masz przemyślane.

I dobrze, bo od myślenia i wybierania głowa boli.

 

Ja teraz pomału zaczynam myśleć o kuchni i raz podobają mi się meble jasne, a raz ciemne. Zupełne rozdwojenie. Ale tak czy siak musze przez ten temat przebrnąć.

 

Mam wrażenie ze żyję w PRL-u

 

niestety wielu sprzedawców czy urzędników, dla nas niestety, dalej tak myśli i zachowują się jakby czas stanął w miejscu. Ręce opadają!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wy też macie wrażenie, ze minęły wieki odkąd mieliście normalny, spokojny weekend?? bo ja tak..

ale mój małżon obiecał że sie wyśpie, jak się wprowadzimy :D wiec trzymam go za słowo:)

 

kupiliśmy płytki prawie do wszytskich pomieszczeń (oprócz łazienki dolnej i tarasu); okazało się, ze te płytki które chcieliśmy na taras i schody zewn. są po pierwsze wycofane z produkcji i zostało ich tylko ze 4m2, a po drugie wcześniejszy sprzedawca powiedział nam ze to gres, a okazało się dzisiaj ze to terakota :x i weź ufaj tu fachowcowi...

 

kolejnym zakupem jest stara drewniana toaletka zakupiona na targu staroci:) poszłam na targ z myślą o kupnie ze trzech wysokich, starych, drewnianych lichtarzy do świec (mają stanąć z boku kominka, albo w łazience), a wróciłam z toaletką..

jeszcze w tamtym tyg. miałam wrażenie ze było dużo takich lichtarzy, a dziś ani jednego.. ale za to była toaletka, na którą polowałam już dobre pół roku:)) wkleje zdjątko za jakiś tydzień:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górna jest dosłownie koło mnie,ale raczej pamietam domy w stanie surowym, bo za takimi się rozglądałam jak kupowaliśmy nasz dom. Ja mieszkam na ul. Turystycznej (tak nasz domek ma w papierach), ale wjazd futka i skrzynka na listy bedzie od ul. Parkowej:)

no to moze jakieś małe spotkanko na naszych placach budowy?:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu wczoraj musiałam zrobić porządek z pijącymi u mnie Panami na budowie (co za naród) i przy okazji nie omieszkałam zobaczyć Twojego domku, który tonął w zieleni:)

Jest cudny, a szczególnie mnie zachwycił ten niski płotek łączący część oficjalną z prywatną i ten gliniany garnek na tym płotku:)

na prawde zazdroszczę, tym bardziej ze masz już za sobą użeranie się z Panami robotnikami.. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...