Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nurkowanie


ostry

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja chcialbym jeszcze przed rozpoczeciem budowy wybrac sie do Egiptu :)

 

Moze jakies last minute w kwietniu...

 

O, wlasnie. W kwietniu jest super safari baltyckie na "kaszubskim brzegu" - statku muzeum archeologicznego. Super sprawa, nawet niedrogo. Ale trzeba miec wyzsze uprawnienia i kurs wrakowo morski :(

Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qdlaty,

Zazdroszcze Ci tego Egiptu. Super miejsce. Teraz jak bede jechal na nury to raczej do Egiptu - Chorwacja i Turcja tez byly fajne ,ale uwazam ze to inna "klasa" :) . Mam nadzieje ze kiedys bede mial szanse sprobowac w Australii. No ale to juz bedzie wieksza inwestycja :(

 

Jesli chcesz do dam Ci namiary na super instruktorow z Hurghady (Polacy pracujacy tam juz od lat) - robilem u nich PADI i bylo naprawde super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

O jak sie ciesze, ze znalazlam ten watek :D

Wlasnie wczoraj dostalam uprawgniony plastik z Tunezji. Prawie rok im to zajęlo i już byłam pewna, ze bede w te wakacje robic kurs po raz trzeci, a tu taka mila niespodzianka. Ja polknelam bakcyla w Egipcie. bedac w hurghadzie kupilam sobie nurkowanie tyrystyczne i juz wiedzialam, ze to jest to :roll: Szkoda, ze zdecydowalam sie pod koniec pobytu, bo juz bylo malo czasu na kurs, ale zdazylam zanurzyc sie szesc razy. Po powrocie zapisalam sie na kurs OWD w Polsce. Skonczylam czesc teoretyczna i basenowa po czym zaszlam w ciaze. W zeszlym roku mialam dokanczac kurs, ale ceny byly konkurencyjne w Tunezji wiec zrobilam od poczatku, tym razem w CMASie. Mam nadzieje ze w te wakacje poplywam jak sie gdzies wybierzemy.

Papierologia trwa i trwa to trzeba sie jakos pocieszyc :wink:

W Polsce podobno pieknie jest w jeziorze Narty. Ponoc najczystsze miejsce w Polsce. Ogladalam zdjecia i bylam zdumiona jakie cuda mozna tam zobaczyc :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: :D

Bylam a Mahdii. Nurkowalam z centrum nurkowym Cap Afrique. Jak to w arabskich centrach wysłuzony sprzęt ale symatyczni instruktorzy wygladający na kompetentnych :wink:

jak juz poogladalam kafelki w basenie czyli zrobilam powtorke z rozrywki wpuscili mnie do morza. W porównaniu z Egiptem tamtejsze wody nie wypadły imponująco. Byliśmy w maju, więc woda była dośc zimna. 18-nascie stopni na 10 - 15 metrach. Widocznośc może z osiem - dziesięc metrów. Ośmiornice, trochę kolorowych rybek. Było przyjemnie, ale szczerze mówiąc gdyby to było pierwsze miejsce pod wodą jakie zobaczyłam, chyba nie byłabym tak napalona na nurkowanie ;) Najgorszy był pierwszy moment kiedy wpadało się do wody i ta wlewała się pod piankę i kaptur. Wydawała się lodowata, dlatego podziwiam tych co nurkują w polskich wodach. Może i ja sie kiedys odważe. Aha, z fajnych rzeczy jakie mi sie tam przytrafily to bylo jak wynurzylismy się dalego od lodzi, a ta nie mogla zapalic i dryfowalismy dobre 10 minut zanim w koncu ja odpalili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze sie wybrac koniecznie, ale ode mnie to taki kawal drogi :-?

 

Ale na Zakrzówek masz blisko :)

 

Ja mam wszędzie daleko....

 

Tak 100 km

Blizej do Czorsztyna - ale tam widocznosc dochodzi do 3 m :wink:

Dwoch moich znajomych skonczylo niedawno kurs, wiec moze kogos uda mi sie namowic na wypad gdzies na Zakrzowek na przyklad. Kolega konczyl czesc na wodach otwartch na "koparkach" i mowil, ze zimno i nieciekawie.

A ty nurkowales juz w jez. Narty czy dopiero sie wybierasz? W kazdym przypadku mam nadzieje ze podzielisz sie wrazeniami :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...