Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pozdrawiam wszystkich Jupiterowców!

Zajrzałem tu z sentymentu, bo mieszkam już od ponad półtora roku. Widzę, że Jupitery coraz częściej pojawiają się na tym ziemskim padole.

Gdy czytam o waszych zmaganiach, jestem szczęśliwy, że mam juz to za sobą i strasznie Wam wszystkim współczuję. :wink:

Życzę powodzenia i wytrwałości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwolenników Jupitera

 

Przymierzamy się do budowy Jupitera II. Mamy właśnie zamiar zamówić projekt. Mam pytanie do posiadaczy takowego, a najlepiej kogoś kto już jest na etapie realizacji. Według rzutów podanych na stronie projektu są tam dwa kominy. Jeden w salonie i drugi w pomieszczeniu gospodarczym, który przechodzi przez górną łazienkę. Zastanawiam się jak tam jest rozwiązana kwestia wentylacji kuchni i ubikacji. Czy jest jakaś wentylacja wymuszona czy jakoś inaczej ???.

 

Byłbym wdzięczny też za wszystkie możliwe zdjęcia z budowy Jupitera oraz sugestie dotyczące zmian w projekcie. Co i jak zmieniliście lub jakie zmiany planujecie.

 

Czy jest ktoś kto buduje w okolicach Krakowa, Bielska-Białej lub Stalowej Woli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś buduje jupitera I lub II na dolnym śląsku? Ja zamierzam rozpocząć budowę za 3-4 miesiące i chciałabym zobaczyć jupitera wybudowanego lub w trakcie budowy. A może ktoś mógłby mi przesłać jakieś zdjęcia, głównie chodzi mi o wnętrze (skosy w garderobach i jak wyględa łazienka, czy zmieści się w niej prysznic itp.)

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwolenników Jupitera

 

Przymierzamy się do budowy Jupitera II. Mamy właśnie zamiar zamówić projekt. Mam pytanie do posiadaczy takowego, a najlepiej kogoś kto już jest na etapie realizacji. Według rzutów podanych na stronie projektu są tam dwa kominy. Jeden w salonie i drugi w pomieszczeniu gospodarczym, który przechodzi przez górną łazienkę. Zastanawiam się jak tam jest rozwiązana kwestia wentylacji kuchni i ubikacji. Czy jest jakaś wentylacja wymuszona czy jakoś inaczej ???.

 

Byłbym wdzięczny też za wszystkie możliwe zdjęcia z budowy Jupitera oraz sugestie dotyczące zmian w projekcie. Co i jak zmieniliście lub jakie zmiany planujecie.

 

Czy jest ktoś kto buduje w okolicach Krakowa, Bielska-Białej lub Stalowej Woli?

Witam, jeśli chodzi o wentylację kuchni to w projekcie jest przewidziany kanał wentylacyjny na ścianie ze spiżarnią. Może kanał to za dużo powiedziane bo jest to tylko rura z odprowadzeniem do kominka wentylacyjnego na dachu. Tak samo jest wentylowana spiżarnia i wc na parterze. Jeśli chodzi o kuchnię to jeśli nie macie zamiaru zmieniać rozmieszczenia kuchenki to najlepiej byłoby przebić się bezpośrednio przez strop nad nią i wyprowdzić rurą przez garderobę ponad dach. My tego nie zrobiliśmy i będziemy musieli mieć wyciąg z obiegiem zamkniętym . Oczywiście można również zrobić sufit podwieszany i połączyć się z rurą wentylacyjną przewidzianą w projekcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację dotycząca wentylacji. Właśnie zamówiłem projekt. Myślę że na wiosnę (kalendarzową nie pogodową :) ) ruszę z budową. Czy mógłbym prosić o jakieś sugestie co do zmian w projekcie. Co wziąść pod uwagę, co zmienilibyście teraz w projekcie czy w wykonaniu gdybyście mieli budować jeszcze raz (oczywiście nikomu tego nie życzę :) )[/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś buduje jupitera I lub II na dolnym śląsku? Ja zamierzam rozpocząć budowę za 3-4 miesiące i chciałabym zobaczyć jupitera wybudowanego lub w trakcie budowy. A może ktoś mógłby mi przesłać jakieś zdjęcia, głównie chodzi mi o wnętrze (skosy w garderobach i jak wyględa łazienka, czy zmieści się w niej prysznic itp.)

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Gdzie dokładniej zamierzasz budować, bo ja ruszam z budową w okolicach Bielska-Białej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Widzę że parę osób rusza z budową Jupitera. Bardzo się cieszę. Na początku marca ruszamy z budowa Jupitera II. Umowa z wykonawcą podpisana, materiały budowlane zarezerwowane, kierownik budowy umówiony tylko pozwolenia na budowę brak! Papiery w urzędzie sie gdzieś zapodziały? Pani architekt która zajmuje się całą naszą papierologią uspokaja nas i twierdzi że wszystko będzie gotowe na czas. Pożyjemy zobaczymy ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że parę osób rusza z budową Jupitera. Bardzo się cieszę. Na początku marca ruszamy z budowa Jupitera II. Umowa z wykonawcą podpisana, materiały budowlane zarezerwowane, kierownik budowy umówiony tylko pozwolenia na budowę brak! Papiery w urzędzie sie gdzieś zapodziały? Pani architekt która zajmuje się całą naszą papierologią uspokaja nas i twierdzi że wszystko będzie gotowe na czas. Pożyjemy zobaczymy ?!

 

Ja też jestem na etapie załatwienia pozwolenia. Na razie zbieram papiery żeby je złożyć. Proponuję wymianę doświadczeń. Czy zmieniasz coś w projecie czy zostawiasz jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kodzi i pozostałych fanów Jupitera

 

Życzę powodzenia i wytrwałości w załatwianiu formalności (ale mi wyszedł rym).Odnośnie projektu to wprowadziliśmy parę zmian. Likwidujemy spiżarnię i WC , powiększając w ten sposób pokój i trochę kuchnie. Garderoba będzie podzielona na pół ,w ten sposób powstaną dwie szafy wnękowe . Jedna będzie w pokoju a druga w wiatrołapie ( oczywiście po likwidacji okna i ścianki działowej). Nie robimy takiego dużego wiatrołapu.Będzie krótszy. Scianka oddzielająca go od holu będzie na wprost drzwi wejściowych (tak że bedzie tuż za szafą, NIE WIEM jak to zgrabnie opisać , najlepiej byłoby pokazać na projekcie). Z innych zmian to zmiama biegu schodów a tym samym likwidacja ścianki przy wejściu do pomieszczenia gospodarczego.Rezygnujemy również ze ściany między schodami a salonem. Likwidujemy kominki przy tarasie i jeden z nich przenosimy do salonu . Będzie przy słupie , przy schodach (będzie rozprowadzał ciepło).W pomieszczeniu gospodarczym troche skróconym będzie łazienka, oczywiście bez drzwi do garażu. Drzwi do garażu bedą w miejscu komina. Komin będzie szedł dopiero od poddasza, na parterze w suficie będą tylko kratki wentylacyjne których kanały będą uchodzić do komina na górze. W ten sposób na dole nie będziemy miec komina w postaci słupa.Komin w zasadzie nie jest nam potrzebny ponieważ ma być rekuperator i pompa ciepła, ale zostawiamy go na wszelki wypadek gdyby te cuda nie sprawdzały się tak jak należy. Pogłebiamy garaż o 1,2m i w ten sposób wygospodarujemy miejsce na pomieszczenie gospodarcze i kąt majsterkowicza. Z innych zmian to dodanie okna w kuchni (ta ściana jest w naszym przypadku elewacją ogrodową) ,likwidacja pojedyńczych drzwi na balkon a w zamian duża witryna i podwyższenie ścian o jeden bloczek. I jeszcze jedna istotna zmiana , konstruktor zaproponował nam likwdację podciągu w salonie i słupa przy jadalni. To chyba wszystkie istotne zmiany na parterze . Poddasze - zmiany niewielkie: podniesiona ścianka kolankowa do 1m, zrezygnowaliśmy z balkonów. To chyba z grubsza wszystko. A Ty zamierzasz coś zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja się wypowiem co do mojego Jupiter II.

Stoi w stanie surowym :-) koszt bez okien i drzwi dla zainteresowanych to 130 tyś.

nie zmieniałem wysokości ściany kolankowej i wydaj mi się że jest OK,

co do dachu to również zostawiłem tak jak w projekcie po przeliczeniu opcji odchudzania

koszty więźby spadły o 1500 zł to przy całym koszcie drewna na więźbę ok 9000 zł jest zbyt mała oszczędność (moim zdaniem).

Dach jest taki jak w projekcie jedynie co dodatkowo zrobiłem to do każdej krokwi dodałem dodatkową jętkę i skręciłem to wszystko śruba 12 tak da pewności.

Belki na dach robią wrażenie ale po tym jak się postawi ścianki działowe to powstaje "taki zwykły daszek"

Teraz jestem na etapie wybierania okien (drewniane),drzwi zew.,dzrzwi garażowych,kupowaniem materiału na ocieplenie domu i poddasza.

Jeżeli ktoś chciał by zobaczyć taki domek to zapraszam od Ołtarzewa koło Warszawy.

 

Pozdrawiam

Jupiterowców a jest Nas coraz więcej.

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ideb.

Dawno nie było cię na forum, myśleliśmy, że już mieszkasz. :wink:

Czy mógłbyś pokazać zdjęcia wnętrz? Kiedyś już przesyłałeś nam fotki domu, jeszcze bez ścian działowych na górze. [email protected] -to nasz e-address. Czy zostawiłeś kominek w salonie tam, gdzie przewiduje projekt? A ściana działowa przy schodach?

POzdraw dar.al

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Odnośnie projektu to wprowadziliśmy parę zmian. Likwidujemy spiżarnię i WC , powiększając w ten sposób pokój i trochę kuchnie. Garderoba będzie podzielona na pół ,w ten sposób powstaną dwie szafy wnękowe . Jedna będzie w pokoju a druga w wiatrołapie ( oczywiście po likwidacji okna i ścianki działowej). Nie robimy takiego dużego wiatrołapu.Będzie krótszy. Scianka oddzielająca go od holu będzie na wprost drzwi wejściowych (tak że bedzie tuż za szafą, NIE WIEM jak to zgrabnie opisać , najlepiej byłoby pokazać na projekcie). Z innych zmian to zmiama biegu schodów a tym samym likwidacja ścianki przy wejściu do pomieszczenia gospodarczego.Rezygnujemy również ze ściany między schodami a salonem. Likwidujemy kominki przy tarasie i jeden z nich przenosimy do salonu . Będzie przy słupie , przy schodach (będzie rozprowadzał ciepło).W pomieszczeniu gospodarczym troche skróconym będzie łazienka, oczywiście bez drzwi do garażu. Drzwi do garażu bedą w miejscu komina. Komin będzie szedł dopiero od poddasza, na parterze w suficie będą tylko kratki wentylacyjne których kanały będą uchodzić do komina na górze. W ten sposób na dole nie będziemy miec komina w postaci słupa.Komin w zasadzie nie jest nam potrzebny ponieważ ma być rekuperator i pompa ciepła, ale zostawiamy go na wszelki wypadek gdyby te cuda nie sprawdzały się tak jak należy. Pogłebiamy garaż o 1,2m i w ten sposób wygospodarujemy miejsce na pomieszczenie gospodarcze i kąt majsterkowicza. Z innych zmian to dodanie okna w kuchni (ta ściana jest w naszym przypadku elewacją ogrodową) ,likwidacja pojedyńczych drzwi na balkon a w zamian duża witryna i podwyższenie ścian o jeden bloczek. I jeszcze jedna istotna zmiana , konstruktor zaproponował nam likwdację podciągu w salonie i słupa przy jadalni. To chyba wszystkie istotne zmiany na parterze . Poddasze - zmiany niewielkie: podniesiona ścianka kolankowa do 1m, zrezygnowaliśmy z balkonów. To chyba z grubsza wszystko. A Ty zamierzasz coś zmieniać?

 

Ja najprawdopodobniej zbyt wiele nie będę zmieniał. Zastanawiam sięn jeszcze. Być może podniosę ściankę na górze, ale niewiele. Kominek myśle zrobić tylko od środka. Na pewno będę chciał przenieść ubikację na dole w miejsce garderoby (pomysł podchwycony z forum - wydaje mi się niezły). W miejsce ubikacji zrobię wnękę w kuchni na lodówkę i jaką szafkę. Zastanawiałem się też nad schodami, ale nie bardzo wiem jak je wykręcić, w którą stronę. Jak Ty to chcesz rozwiązać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich Jupiterowiczów

Mam pytanko do osób, które już zbudowały lub budują. Jak rozwiązaliście schody. Czy zostawiliście tak jak w projekcie, czy zmienialiście. Przy adaptacji projektu powiadziano mi że to rozwiązanie z projektu nie jest najlepsze i dobrze by było zrobić dwubiegowe. Wcześniej przymierzałem się do budowy Manueli i tam schody były podobnie rozwiązane i co niektórzy narzekali. Jeśli można prosić o jakieś zdjęcia tych rozwiązań, albo gotowych schodów z projektu. Czy nie są one za strome???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Schody nie będą kręcone tylko bądzie odwrócony ich bieg tzn. nie będą zaczynać sie w salonie a w holu przy wejściu do pomieszczenia gospodarczego.

Jedyny mankament tego rozwiązania to konieczność zmniejszenia pokoju 2/4 na poddaszu aby swobodnie wchodzic na piętro. Na szczęście ma być tam gabinet do pracy więc nie musi być duży.Też myślałam o podkręceniu schodów , ale nasza architekt stwierdziła że mało miejsca, możemy się uprzeć ale tym samym stracimy na powierzchni salonu, więc nie upierałam się. Jeżeli chodzi o stromość schodów to wszystko zależy jaka będzie wysokość stopnia. Norma mówi o 19 cm, ale wtedy przy tego typu schodach jest stromo. Można zastosować normę przedszkolną tj. 16 cm , ale tym samym znacznie się wydłużą. Ja zdecydowałam się na wysokość 17,5 podobno najbardziej optymalna według architekt i naszego kier. budowy. Zobaczymy.Odnośnie łazienki to pierwotnie też myślałam przenieść ją do garderoby.Jeżeli ma tam być tylko WC I umywalka to w porządku. Ja potrzebuje jeszcze prysznica. Myślałam że też go tam jakoś zmieszczę zabierając troche z pokoju. I znowu architekt sprowadziła nas na ziemię. Uświadomiła nam że musielibyśmy sporo zabrać z powierzchni pokoju aby powstała przyzwoita łazienka, dlatego zmuszona jestem łazienke zrobić w pomieszczeniu gospodarczym. A ponieważ jest duże to zmieści się w nim również pralka schowana w szafie. Marzy mi się zsyp na brudną bieliznę . Bielizna będzie spadać do kosza stojącego na pralce. Co do kominka to jest ok. jeżeli nie planujesz wykorzystać go do rozprowadzenia ciepła do innych pomieszczeń.Gdyby nie to sama bym go nie przenosiła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam już działkę, co jest nie małym sukcesem, gdyż mieszkam w Warszawie i bardzo trudno o dobry i tani kawałek ziemi:)

Jestem na etapie wyboru projektu- od dawna choruję na Jupitera, ale trochę się przeraziłam jak poczytałam o skomplikowanej konstrukcji, dziwnych materiałach wykorzystywanych do budowy dachu ok. 80 000 zl. Powiedzcie proszę czy to prawda??? Błagam o podanie kosztu całkowitego i przede wszystkim dachu.

Serdeczne dzięki i pozdrawiam

Agnieszka

 

ps. Wasze "Jupiterki są naprawdę śliczne!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...