Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jesli macie jescze jakies ciekawe pomysly na zmiany w Naszmy ulubionym Jupiterze to sie podzielcie, razem napewno uda nam sie wiecej zdzialac. Ja osobiscie jesli bede umial rowniez sluze pomoca. Pozdrawiam wszystkich fanow Jupitera

Oto moj mail [email protected] bede bardzo wdzieczny za jakiekolwiek zdjecia Jupitera.

 

Witam kolegę;)

 

tak się składa że od roku mieszkam w Jupiterze.. co prawda to II ale tylko garażem się różnią więc nie ma tematu... cóż we wnętrzu a w szczególności na parterze nanieśliśmy dużo zmian... góra praktycznie pozostała nie zmieniona... prócz dodatkowych drzwi z łazienki do pokoju który jest naszą sypialnią... długo zastanawialiśmy się nad podniesieniem ściany kolankowej... i teraz z perspektywy czasu mogę powiedzieć że pozostawienie jej na projektowanym poziomie nie zakłóca proporcji we wnętrzu, a coś co miało być strychem pozostało dużym pokojem telewizyjnym z trochę mniejszym barkiem....

 

jedyną zmianą którą wprowadziłbym w dniu dzisiejszym to garaż szerszy o 2 metry bo ten który jest mimo dwóch miejsc jest zdecydowanie za mały...

 

pozdrawiam

Petrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Szczerze powiem, ze zadroszcze Wam, ze mozecie juz sobie mieszkac w Jupiterze, ja sie juz nie moge doczekac, a jeszcze nawet nie ruszylem z budowa. :( Nam jeden garaz wystarczy, a jesli bedzie potrzeba nastepnego to nie bedzie problemu poniewaz dodatkowy bedzie miescil sie w budynku obok.

Jesli mozesz to podziel sie pomyslami na zmiany jekie zamiesciliscie u siebie w domu, w koncu po roku wiesz co przeszkadza a czego brakuje i w jaki sposob mozna to rozwiazac, bede naprawde bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam.

 

A moze ktos zamiesci jakies zdjecia Jupitera(mnie najbardziej inetesuje wnetrze :D ), ale mysle, ze kazdy jest ciekaw kto jeszcze nie wybudowal swego wymarzonego domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jesli mozesz to podziel sie pomyslami na zmiany jekie zamiesciliscie u siebie w domu, w koncu po roku wiesz co przeszkadza a czego brakuje i w jaki sposob mozna to rozwiazac, bede naprawde bardzo wdzieczny.

 

 

Cóż jak już wspominałem jeśli chodzi o piętro to nie powstała ścianka oddzielająca korytarz od "pomieszczenia gospodarczego" w tym miejscu powstał tzw.pokój telewizyjny. W łazience wanna powędrowała pod okno, umywalka na ścianę od korytarza, w miejscu wanny pojawiły się drzwi wejściowe do sypialni tak by nie obchodzić całego korytarza.... obok drzwi znalazło się miejsce na kabinę o wymiarach 100x120 cm tak wiec jest duża i komfortowa... a vis a vis pod skosem na ściance odsadzonej w kierunku osi łazienki znalazła się miska ustępowa oraz bidet.... to tyle zmian na górze.. a przepraszam byłbym zapomniał .... zabudowa płyt GK jest do szczytu a nie poniżej jętek... więc jeśli ktoś chce by pomieszczenie optycznie się powiększyło a dodatkowo nabrało "klimatu" to proponuję za wczas heblować jętki bo później jest to mocno upierdliwe!

 

Jeśli chodzi o zmiany na dole... to począwszy od wejścia (mam lustrzanego Jupitera) zaraz po prawej stronie znalazła się mała garderoba. i po prawej stronie zaraz za garderobą drzwi wejściowe do domku, na wprost wejście do kotłowni a drzwi wejściowe z kotłowni przestawione zostały do korytarzyka o którym piszę... i tak podążając z zakupami z samochodu nie trzeba poruszać się labiryntem tylko na wprost ma się wejście do domu i dalej do kuchni.

 

Główne zmiany jeśli chodzi o część mieszkalną: nie powstała ściana oddzielająca korytarz od dużego pokoju, słupy zamienione zostały z kwadratowych 25x25 na okrągłe fi 350 dzięki zastosowaniu schodów ażurowych powierzchnia salony znacząco się powiększyła.... jak już wspominałem wejście do garderoby jest z pierwszego korytarza oznaczonego w projekcie 1/1 . Pomieszczenie 1/4 czyli gabinet został powiększony o 1/2 jadalni i toalety o pozostałą 1/2 została powiększona kuchnia. Toaleta natomiast została podwojona i przesunięta w kierunku drzwi wejściowych i garderoby kosztem gabinetu który i tak został powiększony jak wcześniej wspominałem. zgodnie z projektem został wykonany kominek wewnętrzny;) dzieki zastosowaniu wkładu f-my Spartherm ogień widoczny jest z kuchni oraz z jadalni co daje niepowtarzalny klimat...

 

tyle jeśli chodzi o zmiany.... a propos schodów nie robiłem zabiegowych ani też żadnych spoczników... schody zaczynają się przy filarze i wchodzą na wprost pokoju (pomieszczenia gospodarczego)

 

Pozdrawiam.

 

Ps. W razie pytań służę pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Taki banał jak połączyłeś okrągłe filary z prostokątnym podciągiem wystajacym ze stropu??

 

Są dwa sposoby... pierwszy to "schowanie podciągu w ścianie" tutaj niestety nie jest to proste dodatkowo musisz liczyć się z tym że strop będzie "grubszy".

natomiast na dole mam podwieszane i "stopniowane" sufity więc podciągu nie widać.... ;))

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witamy serdecznie wszystkich szczęśliwych właścicieli Jupiterów!Obecnie zaczynamy murować poddasze i sen z powiek spędza nam ścianka kolankowa.Zastanawiamy sie czy pozostac przy dwóch pustakach + wieniec (jak w projekcie) czy dorzucić jeden lub dwa.Czas nas goni , majstrowie czekają na decyzję.Prosimy i będziemy wdzięczni za jakieś sugestie i zdjęcia.Z góry dziękujemy.Pozdrawiamy :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
  • 1 year później...

Witam

Widzę, że temat umarł. Jestem w trakcie budowy Jupitera II lustro woj. mazowieckie. Obecnie mam fundamenty. Jestem ciekawy tej konstrukcji dachu. Jak zrobiliście na słupach czy wg. projektu. Bardzo bym był wdzięczny za kilka fotek więźby dachowej oraz poddasza jak wyglądają te skosy w rzeczywistości : [email protected] . Wiosną ruszamy ze stanem surowym. Też wprowadziłem kilka zmian:

1. przeniesienie WC do garderoby kosztem gabinetu.

2. pom.gospodarcze poszerzam do 2,5m kosztem salony , dodatkowy pokój

3. kotłownia wydzielona z garażu + pom. gospodarcze.

4. garaż jednostanowiskowy + wiata obok garażu na drugie auto.

 

 

Pozdrawiam

Kordiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...