Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

własnie rozważam zakup projektu Jupiter. Cieszę się, że tyle mogę sie o nim juz teraz dowiedzieć :lol:

Czy jest wśród Was ktoś z rejonu Olsztyn-Gdańsk, kto juz go buduje? Chętnie zobaczyłabym go na żywo!

Z góry dzieki za wszelką pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Jupiterowców

 

Połknąłem bakcyla na ten domek iii muszę go mieć .

Bardzo sie cieszę ,że jest ten wątek.

Z zaciekawieniem czytam jak budujecie dom marzeń i jednocześnie strasznie zazdroszczę jak widzę na fotkach nawet dom w st.surowym.

Piszcie prosze o wszystkim ,wklejajcie fotki bo to naprawdę bardzo ciekwy domek.

Jesli będziecie mogli to wyslijcie foteczki z budowy na [email protected]l

Będę bardzo wdzięczny

A jak ktoś już mieszka w tym domku to stawiam szampana za jedna foteczke

:lol:

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Jupitera.

Musiałam się włączyć w ten wątek bo zauważyłam już u siebie manię Jupiterową.

Wszędzie, gdzie tylko jadę szukam domów wg tego projektu. W efekcie znalazłam dwa w okolicach Lublina i jeden koło Zamościa. Dlatego mam prośbę do MABAKA, który wiem, że jest z Lublina o kontakt bo chętnie zobaczyłabym Jupitera z pojedynczym garażem. I chętnie skorzystałabym z Twojego już doświadczenia podczas budowy tego domku. Z góry dzięki za kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Jupiterowców. Czy ktos buduje w okolicach Krakowa?? Bardzo spodobal sie nam ten projekt, chcielibyśmy zobaczyc go wykończonego, lub w trakcie budowy. Na forum jest sporo cennych infrmacji, ale nie wyczerpuja one tematu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

 

Dołączam do grona Jupiterowców. rozpoczelismy budowę w marcu i zliżamy sie do stropu. Budujemy w Kosakowie koło Gdyni 5 min. od morza.

Ze zmian dokananych to w sumie jest jedna istotna - przenieslismy Wc z jadalni do garderoby na dole, jednoczesnie wcinajac sie lekko w gabinet tak aby zmiescił się tam prysznic. Natomiast miejsce dawnego Wc zostało podzielne na dwie wnęki-jedna w kuchni druga w gabinecie. A tak poza tym polecam patent na zsyp na brudną bieliznę dla tych którzy planują pralnie w kotłowni. Są już gotowe takie patenty do kupienia. takich o rozwieszja pranie, prasuja i roznoszą do szafek nie wymyślili, ale jak już będą mają mi dać znać :wink:

 

Pozdrawiam Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budujemy jupitera na podkarpaciu - zmian w projekcie wprowadziliśmy bardzo duzo, nie ze wszystkich jesteśmy zadowoleni. M.in. pokrycie blachodachówką, ścianka kolankowa 50cm podniesiona, łazienka przeniesiona na przeciwko wejścia do domu, na jej miejscu spiżarnia, wykusz zaraz obok łazienki, dodatkowo piwnica pod garażem, Pokój nad garażem zaadoptowany na mieszkalny.

Aktualnie jesteśmy przy wyborze okien, stnęło na pcv Pamoplastu.

Jeżeli ktos chciałby obejrzeć dom to zapraszam do Łańcuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...

Potwierdzam roboty tyle że niema na nic czasu.

Korzystając z okazji proszę o rade Jupiterowiczów.

Właśnie kończą mi stawiać dach i mam taki mały dylemat.

Wszyscy "domorośli specjaliści" którzy oglądają ten dom są wręcz zdruzgotani że brak tam słupów podpierających.

Jeszcze gdy mówię że będzie tam leżała dachówka to wtedy dopiero są w szoku i zgodnym chórem powtarzają "że się zawali" co nas strasznie dobija :-(

Kobieta w tartaku powiedziała że pierwszy raz od 15 lat robiła taki dach.

Cieśle twierdzą że nic się nie powinno stać robią według projektu + te słynne blachy łączące (200Kg) + ścianki działowe

A jak u Was dawaliście słupy ???

 

Pozdrawiam

 

Ps. drewno na dachu jest takiejm średnicy jak na projekcie !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przeprojektowywałem stropu gdyż jako zupełny laik nie przypuszczałem że belki na dach będą takie ogromne.

Choć z czasem tak jak to mówią moi fachowcy jak się człowiek przyzwyczai to będą takie małe "zapałeczki", które trzeba było dźwigiem wciągać.

No w końcu ktoś ten dach zaprojektował :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przeprojektowywałem stropu gdyż jako zupełny laik nie przypuszczałem że belki na dach będą takie ogromne.

Choć z czasem tak jak to mówią moi fachowcy jak się człowiek przyzwyczai to będą takie małe "zapałeczki", które trzeba było dźwigiem wciągać.

No w końcu ktoś ten dach zaprojektował :-)

Witam, mogę Ciebie pocieszyć, że mój dach jest wykonany zgodnie z projektem, bez żadnych słupów a każda osoba , która go ogląda to podziwia. Z reguły komentarz jest taki, że jak będzie wichura to dachu napewno nie zerwie- chyba, że razem ze ścianami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja ma 5 słupów ale przeprojektowałem płytę stropu tak że wchodzą one w belki i podciągi

 

konstruktor odchudził mi też te 4 okucia - wyszło 160kg i narmalnę śruby a nie HILTI!!!!

 

pzdr

 

 

dlaczego 5 słupów? zazwyczaj dach jest podparty czterema ustawionymi w rogach kwadratu. Gdzie jest wstawiony ten piąty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Właśnie dostałem mailem kosztorys z pracowni Domus, wyceniany

przez Euroinwest CDI Sp. z o.o. z Bydgoszczy, czyli wg. tamtejszych

stawek z luty 2006

Dom w stanie surowym zamkniętym 218777,14 z 7% VAT

Sam dach wg, kosztorysu to wydatek 78tys PLN, ale z tego co widzę to za

robociznę policzyli duże pieniądze, przeszło 50 tys PLN za stan surowy zamknięty, bez instalacji.

Za sam dach robocizna przeszło 19tys i stąd tyle kosztuje.

Poza tym w kosztorysie z tego co mi się rzuciło na oczy to same najdroższe materiały.

Wg moich szacunków to spokojnie można z tych 218tys PLN urwać

i z bardzo dobrymi materiałami zmieścić się w 200 tys lub mniej

zależnie od stosowanych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Helo, ja również zbliżam się do kupna projektu Jupi II. Mam teoretycznie pracownię domus na miejscu (Wrocław), ale oni i tak w sprawie oglądania realizacji i zaawansowanych budów JII odsyłają na forum muratora. Lektura archiwum postów nt. budowy Jupitera, to rewelacja, ale liczę, że powstanie jakaś "grupa wsparcia" dla nowoprzybyłych, z którymi zaawansowani budowniczy podzielą lub wymienią się radami, uwagami etc. Na dobry początek szukam kogoś kto postawił J I lub J II we Wrocławiu i okolicy lub może przesłać foto z realizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helo, ja również zbliżam się do kupna projektu Jupi II. Mam teoretycznie pracownię domus na miejscu (Wrocław), ale oni i tak w sprawie oglądania realizacji i zaawansowanych budów JII odsyłają na forum muratora. Lektura archiwum postów nt. budowy Jupitera, to rewelacja, ale liczę, że powstanie jakaś "grupa wsparcia" dla nowoprzybyłych, z którymi zaawansowani budowniczy podzielą lub wymienią się radami, uwagami etc. Na dobry początek szukam kogoś kto postawił J I lub J II we Wrocławiu i okolicy lub może przesłać foto z realizacji.

 

Ja właśnie kupiłem projekt. Zamierzam zacząć budowę na wiosnę 2007. Do tej pory wszystkie formalności (adaptacja, przyłącza etc). Możemy być w kontakcie, choć prośba do "jupiterowiczów" jest jak najbardziej na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...