Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Staw - wątek zbiorczy o kopaniu własnego stawu na działce


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

weyrybie .

powiedz mi jeśli mam działkę 6hektarową to jakiej wielkosci mogę mieć staw w ramach "melioracji specjalnej" i gdzie to trzeba zgłosić ,starostwo,gmina?

pozdrawiam adam

 

Sorry że tak długo

 

Jeżeli możesz podciągnąc to pod rolnictwo -że do nawadniania itp to możesz kopać śmiało--tak bynajmniej było-nie wiem żeby się coś zmieniło.

Zgłaszasz tylko w gminie i po temacie

No ale nie możesz wykopać 5.99 ha :lol:

Witam w klubie kopaczy stawów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pi razy drzwi wygląda mój staw od strony zachodniej

http://foto.onet.pl/upload/37/4/_259682_n.jpg

--moja działka to ten staw i to ciemne pole za nim :wink:

 

jesze raz od zachodniej--tam daleko to ja :lol: http://foto.onet.pl/upload/11/75/_259683_n.jpg

 

tak od wschodniej http://foto.onet.pl/upload/28/80/_259685_n.jpg

 

A tak ja i sara :lol: http://foto.onet.pl/upload/8/69/_259684_n.jpg

Zdjęcia fatalnej jakości ale na poczatek dobre i to :lol:

nie kumam czemu jedno jest zdjecie a reszta to linki?? :(

 

poprawiłem Ci

 

pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mogę ,bo jest to działka rolna mam nawet zamiar dostać dotacje unijne ale narazie nic tam nie rośnie poza lasem . Powiedz czy muszę mieć czymś obsadzoną ziemię ,pewnie tak bo niby co mam podlewać?

Powiedz jeszcze co powinienem wiedzieć jako nowicjusz ze strony technicznej żebym nie popełnił jakiegoś błędu.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chdzi mi o wszystko co jest związane z kopaniem stawu zalaniem go i utrzymaniem w nim wody np. zacznę kopać dopiero czerwiec - lipiec nie wcześniej , co sprawdzić przed kopaniem itp. wiesz nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu którego nie da się potem naprawić.

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem wcześniej tego poprawić bo mi jakiś błąd wyskakiwał po zmianie treści postu ale miło mi że zatroszczyłeś sie o to :lol: dzięki serdeczne i zapraszam cię na ryby i piwo

 

a ja dziekuje za zaproszenie ... bo to super poczestunek :lol:

a swoja droga to juz drugie piwo na forum bo Wojtek Tymowicz stawia Zwierzyńca (za udział w zgaduj zgaduli co to sa "zlepieńce" ...)

a staw i okolica piekna u Ciebie - mimo ze nia ma górek ( jak u mnie )

:wink:

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, jestem nowa. Właśnie na działce (glina, b.wysoki poziom wody) zrobiłam wykop pod staw kąpielowysamoistnie napełniany wodą. Po drodze odkryłam kurzawkę i przerwałam rury drenarskie (czynne z lat 60-tych). Czy ktoś z was zna temat stawu kąpielowego?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Lidio,

niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, bo nie mam takiego stawu i pewnie mieć nie będę :cry:

 

u siebie zamierzam zrobić oczko wodne, nie wiem jeszcze jak duże :)

będzie to zależało od wielu spraw

planuję wkonstruować go w ogród a'la japoński, z niskimi nasadzeniami, mam nadzieję, że z pomocą jakiejś mądrej głowy mi się to uda

ale to chyba nie jest wątek dotyczący takich zagadnień

sorry robi :wink:

 

kiedy pojawią się jakieś nowe zdjęcia? już nie moge sie doczekać :lol:

może nigdy..... :cry:

 

pozdrawiam wszystkich wodnych zapaleńców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...