Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Staw - wątek zbiorczy o kopaniu własnego stawu na działce


Recommended Posts

mogą gorzej rosnąć jeśli jest b.zimna woda w stawie np.: jakieś podwodne źródła. Poza tym może posadziłeś w słabą glebę. Z tego co wiem, najlepiej jest wymieszać glinę z torfem i przysypać żwirkiem. Świeżo posadzone rośliny należ też zabezpieczyć przed karpiami i linami, które mogą je po prostu wygrzebać z dna. Sadziłeś w koszach czy bezpośrednio w dnie stawu?

 

Wodę mam ciepłą i sadziłem na dnie stawu gdzie zalega sobie glina-teraz posadziłem dodatkowo 6 grzybieni i jest OK-problem mam z grążelami :( nie wiem czemu nie chca rosnąć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie ma u nas takich roślin które "spożywają"nadmiar wody /może bambus,ale to też nie u nas/sąsiad widocznie ma wyższy teren,albo przepuszczalne podłoże.

:D

Pewnie chodzi o jakieś trzciny typu miskant itp.

 

Bambusy większości nie mogą stać w podmokłym terenie.

Wyjątkiem jest np. Phyllostchys heterclada, Phyllostchys nidularia i Phyllostchys atrovaginata które mają w rozłogach dodatkowe kanały powietrzne i mogą stać na podmokłym terenie.

 

Zapraszam na forum http://www.bambusy.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
robi,

czy doczekam się na jakieś jesienne zdjęcia Twojego stawu??? 8)

o tej porze roku musi wyglądać pięknie.........

pstryknij parę fotek i wstaw jeśli możesz

pozdrawiam całą Waszą czeredę :wink:

 

mam takie

wczoraj odebrałem z pracowni rtg-mojego stawu biodrowego--moga być takie? :lol: i faktycznie że pieknie wyglada

ale nie wiem czy da radę go zeskanować :lol:

popracuję nad tym jak tak ładnie prosisz :wink:

i my ciebie pozdrawiamy i całujemy :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grążele padły-ale grzybienie sie przyjęły i nawt rosna nieźle

Nie wiem co tym grążelom nie pasuje :(

sparawdzales PH wody?

grazele lubia wode kwasna a woda w stawie z gliniastym podlozem jest zawsze o odczynie zasadowym wiec chyba jedynym sposobem jest lekkie zakwaszenie wody i tu lekarstwem moze byc tylko torf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grążele padły-ale grzybienie sie przyjęły i nawt rosna nieźle

Nie wiem co tym grążelom nie pasuje :(

sparawdzales PH wody?

grazele lubia wode kwasna a woda w stawie z gliniastym podlozem jest zawsze o odczynie zasadowym wiec chyba jedynym sposobem jest lekkie zakwaszenie wody i tu lekarstwem moze byc tylko torf

 

Dzięki za takie rady-ale zakwaszanie wody torfem to chyba nienajlepszy pomysł :lol: dzięki za zainteresowanie problemem

pozdrawiam cię serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym wykopać staw na mojej działce. wytyczyłem sobie zarys i wyszło mi że będzie miał ok 260 m2. Kiedy poszedłem do gminy żeby dowiedziec się jak sa połaożone rury od wodociagu, żeby przypadkiem czegoś nie uszkodzić, dowiedziałem się że muszę mieć pozwolenie wydane przez Wydział Ochrony Srodowiska w Starostwie powiatowym. Niestety w tym urzędzie nikt nic nie wie. Tzn. wiedzą że powinienem takie pozwolenie otrzymać ale nie wiedza czy to oni maja je wydać i co musze im załączyć do wniosku. Mieli się dowiedzieć, ale wolno im idzie, już 3 tygodnie i poziom ich wiedzy jest na takim samym poziomie.

 

czy ktoś miał może podobne doświadczenia?

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt,"Dzięki za takie rady-ale zakwaszanie wody torfem to chyba nienajlepszy pomysł "

 

 

tu nie rozumiem

lekkie zakwaszenie wody torfem w Twoim przypadku da raczej pozytywne efekty bo

po 1 zniknie problem z grazelami

po 2 zniknie problem zielonej wody (w kwasnej wodzie nie wystepuje tzw zakwit glonow)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...