Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Staw - wątek zbiorczy o kopaniu własnego stawu na działce


Recommended Posts

Witam

Proszę o opinie i doświadczenia tych z Was, którzy coś wiedzą na temat stawów naturalnych.

Zamieżam wykonać staw o powierzchni 1000-1500 m.

Głębokość do 2 m.

 

Dodam iż poziom wód gruntowych jest na -1m, więc z wodą nie powinno być problemów.

 

Moje główne pytania to:

1 Jak zabezpieczać brzegi wykopu ( bo przecież nie będzie wykładany folią) ???

2 W jaki sposób, przy takim poziomie wody modelować półki na rośliny?

3,. CZy istnieje jakaś technika zasypywania dna żwirem by nie było muliste (chciałbym zrobić tam kawałek plaży i możliwość kąpieli bez brodzenia w mule) ??

 

4. Jakieś inne rzeczy na które powinienem zwrócić uwagę ??

 

Z góry dziękuje za podpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wykonasz staw naturalny ? czy raczej sztuczny zbiornik ?

Do izolacji przed przesiąkaniem - glina.

Plaża i kompielisko - kilka wywrotek piasku.

ale czegokolwiek nie zrobisz nie będzie to naturalne.

W jaki sposób zapewnisz wymianę wody ? Bo niestety bez przynajmniej minimalnego przepływu woda zacznie woniać aż przykro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
WŁAŚNIE DZIŚ ZAKOŃCZYLIŚMY KOPANIE STAWU.TRWAŁO TO OKOŁO 14GODZIN PRACY KOPARKI.MAMY NADZIEJE ŻE BĘDZIE WYGLĄDAĆ SUPER JAK DOJDZIE CAŁA ROSLINNOŚĆ I WODA .JAK NA RAZIE MAMY JEJ OKOŁO 0,5-0,8m. GŁĘBOKOŚCI.WYGLĄDA NA TO ŻE WODA NAJDZIE.CHCIAŁABYM DORADZIĆ JEŚLI BĘDZIECIE KOPAĆ BIEŻCIE OD RAZU STARA ŻEBY ZIEMIE PRZEWIEŻĆ W ODPOWIEDNIE MIEJSCE -BO INACZEJ ZNISZCZONY CAŁY TRAWNIK I CZASU ZESZŁO SPORO NA PRZESUWANIU ZIEMI W ODPOWIEDNIE MIEJSCE.AJESLI CHODZI O CENY TO NA POCZĄTKU TEŻ NAS ZSZOKOWAŁY ALE JAK SIĘ TROCHE ROZEJRZELIŚMY TO UDAŁO SIE TO ZROBIĆ ZA MAŁE PIENIADZE .(600zł)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolenie na staw-oczko wodne-zbiornik wodny na deszczówke załatwiliśmy w ten sam sposób jaki załatwia się pozwolenie na ogrodzenie. myślę że pomogło nam to ,że do tego oczka będziemy odprowadzać deszczówkę z całego terenu-oni bardzo lubią ekologiczne rozwiązania. ogólnie do zrobienia stawu-oczka wodnego do powierzchni 36m nie potrzeba specjalej zgody tylko zgłoszenie ,natomiast powyżej tych metrów muszą być specjalne zgody i zaczynają się chocki-klocki. Nasz staw maokoło 35m ale do tego mam taką samą plaże pogłębioną na łyche kopary z odpowiednim spadkiem do wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja również planuję założyć dość duże oczko - ok.600m2, w podłożu mam glinę , wię nie chcę już niczym uszczelniać dna. Polki na rośliny też wymodeluję w gliniastym podłożu. Chciałbym połączyć oczko ze sztucznym strumieniem. Czy ktoś wie, czy w takim przypadku strumień też musi się znaleźć w projekcie? Ile taki projekt powinien kosztować i kto może go zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...