Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Staw - wątek zbiorczy o kopaniu własnego stawu na działce


Recommended Posts

Moja projektantka adaptujaca projekt do pozwolenia na budowe domu zaznaczyła ze na działce istnieje oczko wodne (naturalne) o powierzchni 300m2. Jako ze w UM wiedza ze w tych rjonach wystepuja wysoko wody gruntowe to nikt sie nie przyczepił i uzyskałem pozwolenie na budowe domu a tym samym oczko wodne ktore zostanie dopiero wykopane przeszlo bez zadnych dodatkowych pozwolen...bo niby juz istnieje.

Niby tak , ale jeśli upierdliwy sąsiad uprzejmie doniesie do PINB , to już urzędasy mają swoje sposoby żeby sprawzić czy i kiedy staw pojawil się na mapie. A w Twoim przypadku sprawa jest prostsza od konstrukcji cepa. Co z tego że projektantka zaznaczyła , skoro stawu nie ma w dokumentacji, którą przekazał do Pow. Ośr. Dok. Geod. i Kart. geodeta sporzadzający mapę do celów projektowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cze wam wszystkim właśnie zaczołem kopać taki nie duży stawik mam karte wędkarską to problemu z rybami miał nie będe ale mam pytanie jak jest taki mały stawik czy jak wpuszcze tam ryby takie jak np. szczypask czy okoń czy nie zjedzą mi ryb roślinozernych? Pytam bo wiem że macie różne stawy duże i małe i wiecie... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt szczupak szybko rośnie ale jak wpuszcze okonia to nie wyje mi wszystkich ryb? nawet niw mam jak złapać takiego małego szcvupaka... Pozdro

 

jak wpiscisz jednego okonia to ci nie zje wszystkiego na 100% :lol:

a małego szczupaka to najlepiej łowic na mały haczyk :wink:

 

wpusc małe szczupaki - z tegorocznego tarła najlepiej bo uwazam ze szczupaki w stawie to niemal obowiazek

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drapieżniki najlepiej zaopatrzyć się można w pobliskim gospodarstwie rybackim. Właśnie zaczynają się odłowy wiosenne - nie przegap okazji. Następna będzie jesienią.

 

Witaj

moje wszystkie szczupaki pochodza z pobliskiego rowu melioracyjnego:)

łapane pod mostkiem w podbierak-takie roczne sztuki a teraz juz takie po pare kg

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyprinus w jaki sposób mam je weliminowac? elektroniczne urzadzenia nic nie dają :-? mam staw ogrodzony a mimo to znajduje szczatki ryb mój pies tez pogonic tego zwierzaka nie potrafi :evil: może znasz jakies sposoby aby je odstraszyc - może chemia zapach.Jak radzą sobie z takimi szkodnikami w gospodarstwach rybackich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję zrobić naturalny staw ale jak zaczęłam się orientować w cenach to nie wiem...Trochę to drogo wychodzi. Taki staw musi mieć min.70m2 i musi być zgłoszona jego budowa do urzędu. Ręce mi opadły ale nie złożyłam jeszcze broni do końca muszę powalczyć z tym tematem :) jak patrzę na takie zdjęcia hmmm... czyż to nie piękne

http://staw.bieleccy.com.pl/ws3/basia_l/s2006-07-01_pict5168.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopinetka , zglasza sie do urzedu tylko oczka wodne do 30m2 , powyzej trzeba miec pozwolenie , a to juz bardziej skomplikowana procedura.

Jest jeszcze kwestia spietrzenia wody ....

 

Przemipio , po pierwsze to jest tu juz watek o stawach na tym forum i w tym dziale.

Po drugie co to znaczy maly staw?

Jesli masz na mysli oczkow wodne to raczej zle trafiles , na tym forum wiele informacji nie ma o oczkach wodnych.....

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma namiar na tania koparke "wedke" bo taka sobie najlepiej poradzi zeby wykopac staw na mojej dzialce.staw jest do wykopania w Zielonej Górze.

Jeden gosc co ma taka koparke wycenił wykopanie stawu o powierzchni ok.350m2 iu głebokosci od ok. 1m-2m na 9tys zł...cena kosmiczna.

Probowałem tez wykopac staw koparka atlas ale teren jest dosc mieki i koparka tonie a chce jeszcze odwozic ziemie na bok i wywrotka nie da rady blisko podjechac.

Chyba jeszcze wezwe do kopania atlasa na gasienicach ale nie wiem jak odwozic urobek 20-30m obok i z rozdziałem na humus i piach zeby potem go wykozystac do wypełnienia fundamentow domu.

czy ktos ma namiar na sprzet ktory mi to wykopie i nie zedrze ze mnie zbyt wiele kasy bo kazda złotowka potrzebna bo zaczynam budowe domu...

Staw chce wykopac wczesniej bo musze obnizyc przed wykopaniem fundamentow poziom wody gruntowej i chce wykozystac piach do wypelnienias fundamentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...