Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Staw - wątek zbiorczy o kopaniu własnego stawu na działce


Recommended Posts

Na dzialce ktorej jestem posiadaczem od kilku tygodni znajduje sie oczko/stawik wodny. Na pierwszy rzut oka jest ono dosyc zaniedbane, oprocz zwalonego drzewa (niestety duzego) galezi, jest takze dosyc plytkie. Z drzewem i galeziami moze poradze sobie z pomoca sasiada, a w zasadzie jego sprzetu roliczego, ale jak zabrac sie do samego jego poglebienia.

Dzieki za wszystkie podpowiedzi

DA

 

poszukaj w okolicy kogos z koparka linowa bo zwykła ma za mały zasieg zeby poglebic gdzies dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 5 weeks później...

Proszę o poradę jestem na etapie budowy stawu ( 15 m x 20 m ) za domem, który buduję.

Czym najlepiej wyłożyć dno lub brzegi, po to by brzegi się nie obrywały.

Czy jest na to prosty i zarazem tani sposób, aby takiej sytuacji uniknąć

Po pierwsze

1.Czy folia coś tutaj pomoże?

2.Zastanawiałem się nad odpadami z ogrodzeń betonowych czy czasem nimi nie wyłożyć brzegów ?

 

Nie wiem czy to dobre pomysły. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

w.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę jestem na etapie budowy stawu ( 15 m x 20 m ) za domem, który buduję.

Czym najlepiej wyłożyć dno lub brzegi, po to by brzegi się nie obrywały.

Czy jest na to prosty i zarazem tani sposób, aby takiej sytuacji uniknąć

Po pierwsze

1.Czy folia coś tutaj pomoże?

2.Zastanawiałem się nad odpadami z ogrodzeń betonowych czy czasem nimi nie wyłożyć brzegów ?

 

Nie wiem czy to dobre pomysły. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

w.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

hallo,

 

witam i pozdrawiam wszystkich uczestniczacych w dyskusji o budowie stawow,

 

sledzac kilka dosc interesujacych wypowiedzi chcialbym poruszyc temat koparki, ktora mozna takwoy staw wykonac lub istniejacy powiekszyc,

 

prosze o podpowiedz jakim sprzetem najefektywniej powinienem sie do tego zabrac ( konkretne modele i ich parametry )

 

chcialbym powiekszyc i poglebic istneijacy stawa na podlozu torf i glina ( ziemia klasy 6 ) powierzchnia okolo 5 tys m (2) tak aby rybki i natura go ksztaltujaca jak najpiekniej wzbogacila krajobraz z nim zwiazany ; ))

 

dziekuej i pozdrawiam z Pomorza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką powierzchnię najlepiej pogłębić spychaczem na szerokich gąsiennicach. Na tym etapie nie czas się wdawać w dywagacje o parametrach - sprawdź jaki sprzęt jest w pobliżu, sprawdź czy wjedzie. Jesli nie - koparka jeżdżąca po materacach i kilkakrotny przerzut ziemi. A to niestety kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką powierzchnię najlepiej pogłębić spychaczem na szerokich gąsiennicach. Na tym etapie nie czas się wdawać w dywagacje o parametrach - sprawdź jaki sprzęt jest w pobliżu, sprawdź czy wjedzie. Jesli nie - koparka jeżdżąca po materacach i kilkakrotny przerzut ziemi. A to niestety kosztuje.

 

nic dodac nic ujac

pozdr

 

a tak na marginesie co bys polecił jako profilaktyke w moim stawie przeciwko ew chorobom?

jest cos co mozna smiało zastosowac i nie bedzie to miało wpływu na efekt konsumpcyjny ? :)

pytam bo złowiłem pare ryb z hjakimis dziwnymi objawami :D nie chce sie wczuwac co to takiego a na zapas dałbym cos jako profilaktyke :)

wiem ze to absurd ale tak czasami tez trzeba

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam

chce wykopac staw na dzialce ktora czesciowo jest przeznaczona pod budowe a czeciowo jest jako V i VI klasa ziemi jako pastwiska i na tej czesci chce kopac rozumiem ze mam to zglosic jako zbiornik na zbierani wody opadowej do wykorzystania do podlewania reszty podworka i uprawy (niby).

dzialka ma 33ary szerokosc dzialki jest 17,5m ile metrow musze zostawic odleglosci od sasiadow granicy aby bylo ok? staw chce wykopac o rozmiarach 20m x 9m i glebokosci okolo 2m ,tak aby zostawic po 4m od kazdej granicy. prosze o wskazowki i porady . PILNE.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chce wykopac staw na dzialce ktora czesciowo jest przeznaczona pod budowe a czeciowo jest jako V i VI klasa ziemi jako pastwiska i na tej czesci chce kopac rozumiem ze mam to zglosic jako zbiornik na zbierani wody opadowej do wykorzystania do podlewania reszty podworka i uprawy (niby).

dzialka ma 33ary szerokosc dzialki jest 17,5m ile metrow musze zostawic odleglosci od sasiadow granicy aby bylo ok? staw chce wykopac o rozmiarach 20m x 9m i glebokosci okolo 2m ,tak aby zostawic po 4m od kazdej granicy. prosze o wskazowki i porady . PILNE.

pozdrawiam

 

mysle ze bedzie 4 m OK

dowiedz sie tylko dokładnie czy jeszcze ten numer przechodzi-jak ja kopałem to przechodził-aczkolwiek mój staw jest ok 13 razy mniejszy od pozostałej pow :wink:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...