Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie do darekko

 

Czy istnieje możliwość abyśmy razem z żoną mogli obejrzeć Twój domek na żywo?

Spędziłem wiele godzin tu na forum czytając opisy i oglądając zdjęcia jednak chcielibyśmy obejrzeć szmaragd tak na żywo aby lepiej poczuć jego przestrzeń.

Jesteśmy z malej miejscowości w podlaskim i w sumie do Ciebie mamy najbliżej.

Jeśli to duży kłopot to zrozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jakie mieliście koszty robocizny? Interesuje mnie stan surowy zamknięty. Pierwsza wycena przez ekipę budowlaną dla mnie to 60 tys. zł.

Buduję na Śląsku.

 

Dużo?? mało?? co sądzicie ??

 

Rudolfo my budujemy w połowie drogi między W-wą a Łodzią - stąd ceny fachowców raczej warszawskie. Mieliśmy w tym roku 2 oferty na stan surowy z więźbą i kryciem blachodachówką - bez deskowania: 40 i 60 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudolfo, my placilismy w tym roku 46tys z wiezba dachowa, bez deskowania. Rok temu gdy uzgadnialismy cene z wykonawca wydawalo nam sie wtedy duzo, ale ceny uslug poszly w tym roku w gore.

 

 

Mam ogolne pytanie do forumowiczow - mielismy miec robione tynki gipsowe we wrzesniu, ale wyglada na to ze wykonawca bedzie mogl przyjsc dopiero w 2 tyg. pazdziernika.

Czy uważacie, ze można jeszcze wykonywać te prace przed nadejściem mrozów? Czy może lepiej sobie odpuścić i czekać do wiosny?

Domek jeszcze nie ogrzewany, nie ocieplony, ale zamknięty.

Myślimy o wstawieniu kozy i ew. osuszaczy powietrza - nie wiem czy to się sprawdza i czy warto.

 

Czy ktoś z was robił tynki gipsowe tak pozna pora roku, co radzicie?

 

Pozdrowienia

Darek

 

Właśnie skończyłem tynki gipsowe. Schną bardzo powoli, ściany są zaparowane, jednak noże zdążysz przed nadejściem mrozów. Wg mnie osuszanie mechaniczne powoduje szybkie odparowanie wody a co za tym idzie właśnie pękanie tynków. A tak to sobie schną powoli. To moje zdanie (subiektywne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie skończyłem tynki gipsowe. Schną bardzo powoli, ściany są zaparowane, jednak noże zdążysz przed nadejściem mrozów. Wg mnie osuszanie mechaniczne powoduje szybkie odparowanie wody a co za tym idzie właśnie pękanie tynków. A tak to sobie schną powoli. To moje zdanie (subiektywne).

 

 

Ile m2 wam wyszlo, jaka wersje budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie!!

 

Stało się, my tez dołączamy do szlachetnego grona szmaragdowiczów.

Jesteśmy z okolic Wa-wy (Żyrardów/Grodzisk Maz.). Jakiś czas temu powzięliśmy wiekopomną decyzję o budowie domu i po kilkumiesięcznych zmaganiach z "milionem" projektów padło właśnie na szmaragdzika z małymi zmianami.

Patrząc na zdjęcia Waszych przepięknych domów decyzji nie żałuję. Jesteśmy aktualnie na etapie załatwiania pozwolenia na budowę, planujemy ruszać w przyszłym roku.

Wszystkim, którzy na forum podzielili się swoimi spostrzeżeniami w obszarze zmian w projekcie bardzo dziękuję - z kilku praktycznych rad skorzystaliśmy i z wielu pewnie jeszcze skorzystamy w późniejszym czasie.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jak to mówią: lepiej późno, niż wcale, więc czas pochwalić się swoją budową.

Jestem na etapie ocieplania domu z zewnątrz, po zakończeniu zabieram się za środek.

Lokalizacja: Tarnów, małopolskie.

Galeria zdjęć z budowy naszego Szmaragda tutaj:

 

http://pl.fotoalbum.eu/t_i_t_o/a57242

 

Pozdrawiam wszystkich szmaragdowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja :)

Gratuluję pięknych Szmaragdów !!!

Na wiosnę miałam okazję gościć u Pana w.pawlinka za co serdecznie dziękuję :) wtedy zakochałam się w tym domku i nie mogę się doczekać kiedy sama będę mogła wstawić zdjęcia mojego już wykończonego domu

 

 

 

http://pl.fotoalbum.eu/waweczka/a164306/1

 

 

póki co pozdrawiam z placu budowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie :) .

 

Waweczko, widzę ze i u Ciebie prace ostro ruszyły.

 

My zamierzamy w najbliższym czasie wstawic okna, drzwi (oczywiście za wyjątkiem wejściowych) i bramę garażową.

Zdecydowaliśmy sie na okna MS line, z tego co piszecie to myślę że dobrze wybraliśmy.

 

Jak tylko będzie po montarzu obiecuję zamieścic zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wreszcie udało mi się wprowadzić do domku. Niesamowita ulga. Dla poszukiwaczy pomysłu na schdy oraz kuchnię wrzuciłem kilka fotek na swoją stronkę. Pozdrawiam

 

ja też gratuluję i zazdroszczę... Piękne schody i kuchnia w moich tonacjach... również dołączam się do pytania o koszt schodów i ich wykonawcę - przy okazji: gdzie umieściliście kominek? Czy też z niego zrezygnowaliście?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wreszcie udało mi się wprowadzić do domku. Niesamowita ulga. Dla poszukiwaczy pomysłu na schdy oraz kuchnię wrzuciłem kilka fotek na swoją stronkę. Pozdrawiam

 

Gratulacje. Śliczny domek.

Nie tak dawno miałem okazję oglądać go w stanie surowym no i proszę jaki postęp. Ehhh pozazdrościć. My zaczynamy na wiosnę

 

 

 

Pozdrowienia

Ola i Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schody wydałem 26000 :( - przyznam, że cena zwaliła mnie z nóg. Szkałem jakiegoś kompromisu finansowo-wzrokowego długo, ale bez powodzenia. Wykonawca http://www.werner.schody.pl/.

Schody zrobione profesjonalnie - mam tylko 2 uwagi, wykonawca przejechał termin o 6 tygodni - (tu trochę mojej winy, bo nie zrobiłem aneksu do umowy po przełożeniu terminu przeze mnie) i wyzbyłem się argumentu z ręki. 2ga uwaga - cena właściwie jest nienegocjowalna. Odważe się polecić firmę.

 

Kominka nie zrobiłem - i nie chciałem, i wystraszyłem się komentarzy, ze salon malutki. Salon jest obszerny, jeden warunek - jeżeli nie upiększymy go komodami, szafkami. POzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...