Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hejka,

 

W weekend mieliśmy przyjemność obejrzeć szmaragda Szarlotki :-) Nie żałujemy że wybraliśmy ten projekt tylko jedno małe "ale" - SALON trochę kurka mały się wydaje. Mam nadzieję, że to tylko takie wrażenie.

Szarlotka - serdecznie dziękuję za umożliwienie nam obejrzenia Waszego ślicznego domku i życzę powodzenia w wykańczaniu i szybkiej przeprowadzki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. U mnie robota się ślimaczy,ale najważniejsze ze idziemy do przodu-jak wiadomo kasa odgrywa tu duża rolę :wink:

Przeoczyłam wentylację w małej łazience- mam coprawda już zagładziowane i sufity podwieszane ale wole to naprawić jeszcze na tym etapie- jak rozwiązaliście ten problem? Nie chcę wstawiać kabiny ani flizowac póki tego nie zrobię. Fotki mile widziane :D

Podrawiam starych i nowych Szmaragdowiczów :D

 

 

Ja przebiłem się kratką do kotłowni, w której jest szyb wentylacyjny. Wg mnie to wystarczy. Tak jest chyba zresztą w projekcie.

 

Kecajm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie robota się ślimaczy,ale najważniejsze ze idziemy do przodu-jak wiadomo kasa odgrywa tu duża rolę :wink:

Przeoczyłam wentylację w małej łazience- mam coprawda już zagładziowane i sufity podwieszane ale wole to naprawić jeszcze na tym etapie- jak rozwiązaliście ten problem? Nie chcę wstawiać kabiny ani flizowac póki tego nie zrobię. Fotki mile widziane :D

Podrawiam starych i nowych Szmaragdowiczów :D

 

 

Ja przebiłem się kratką do kotłowni, w której jest szyb wentylacyjny. Wg mnie to wystarczy. Tak jest chyba zresztą w projekcie.

 

Kecajm

 

Dzięki jak zwykle pomocny Kecajmie :D Tak zrobię w ostateczności- myśle jednak żeby wstawic zamiast kratki wentylator tylko problem gdzie go wyprowadzić i najbardziej skłaniam się żeby puścic rure sufitem w kotłowni na zewnątrz (wylot byłby na boku elewacji na bramy garażowe) i tam dać kratke taka z żaluzja żeby nie puszczała powietrza do środka. Tylko czy to dobry pomysł? Jesli ktoś ma podobne rozwiązanie byłabym wdzięczna za instrukcje :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie robota się ślimaczy,ale najważniejsze ze idziemy do przodu-jak wiadomo kasa odgrywa tu duża rolę :wink:

Przeoczyłam wentylację w małej łazience- mam coprawda już zagładziowane i sufity podwieszane ale wole to naprawić jeszcze na tym etapie- jak rozwiązaliście ten problem? Nie chcę wstawiać kabiny ani flizowac póki tego nie zrobię. Fotki mile widziane :D

Podrawiam starych i nowych Szmaragdowiczów :D

 

 

Ja przebiłem się kratką do kotłowni, w której jest szyb wentylacyjny. Wg mnie to wystarczy. Tak jest chyba zresztą w projekcie.

 

Kecajm

 

Dzięki jak zwykle pomocny Kecajmie :D Tak zrobię w ostateczności- myśle jednak żeby wstawic zamiast kratki wentylator tylko problem gdzie go wyprowadzić i najbardziej skłaniam się żeby puścic rure sufitem w kotłowni na zewnątrz (wylot byłby na boku elewacji na bramy garażowe) i tam dać kratke taka z żaluzja żeby nie puszczała powietrza do środka. Tylko czy to dobry pomysł? Jesli ktoś ma podobne rozwiązanie byłabym wdzięczna za instrukcje :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dwa dni temu kupilem projekt domu Szmaragd. Wiem ze jeszcze wszystko przede mna tzn. formalnosci i stres poprzedzające budowę, ale chcialem zapytać czy byłby ktos tak pomocny i przesłałby na moj adres kosztorys badź przyblizone koszty budowy stanu surowego. dziekuje bardzo. Moj email [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ciemniol "Witam wszystkich. Dwa dni temu kupilem projekt domu Szmaragd. Wiem ze jeszcze wszystko przede mna tzn. formalnosci i stres poprzedzające budowę, ale chcialem zapytać czy byłby ktos tak pomocny i przesłałby na moj adres kosztorys badź przyblizone koszty budowy stanu surowego. dziekuje bardzo.

 

Witam w gronie Szmaragdowiczów. W dodatku do gazety wyborczej "Nieruchomości" jest szacunkowy kosztorys domu 152 m 2 i wyliczaja na styczeń 2009r. koszt materiałów budowlanych (stan surowy zamknięty tj okna, drzwi i z tynkami zewnętrznymi) 161 tys. Do tego dodaj robociznę. Ja buduję na wiosnę i uzgodniłam cenę z budowlańcami 75 tys.(59 tys. dom 16 tys. dach) Ale będę mieć pokrycie dachu z dachówki ceramicznej, a to wychodzi drożej. Ja buduję 30 km od Warszawy więc ceny może troche większe. A jeśli chodzi o materiały to wyliczenie było na podstawie średniej ceny z kilku hurtowni. Pozdrawiam Danutaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie robota się ślimaczy,ale najważniejsze ze idziemy do przodu-jak wiadomo kasa odgrywa tu duża rolę :wink:

Przeoczyłam wentylację w małej łazience- mam coprawda już zagładziowane i sufity podwieszane ale wole to naprawić jeszcze na tym etapie- jak rozwiązaliście ten problem? Nie chcę wstawiać kabiny ani flizowac póki tego nie zrobię. Fotki mile widziane :D

Podrawiam starych i nowych Szmaragdowiczów :D

 

Mamy podobny problem. Mieliśmy zrobić podobnie jak kecajm przebijając się do kotłowni, bądź garażu (mamy powiększoną łazienkę na dole i sąsiaduje ona z garażem). Jednak stwierdziliśmy, że będziemy trochę zawilgacać te pomieszczenia i jednak wypuścimy z łazienki na zewnątrz. Mamy dwóch doradców i jeden radzi nam przebić się tylko w elewacji na zewnątrz, drugi mówi, że lepszy ciąg byłby, gdybyśmy wyprowadzili na dach, ale minusem jest dziurawienie dachu... Też mamy mieć wentylator el. z włącznikiem czasowym przy kontakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ciemniol "Witam wszystkich. Dwa dni temu kupilem projekt domu Szmaragd. Wiem ze jeszcze wszystko przede mna tzn. formalnosci i stres poprzedzające budowę, ale chcialem zapytać czy byłby ktos tak pomocny i przesłałby na moj adres kosztorys badź przyblizone koszty budowy stanu surowego. dziekuje bardzo.

 

Witam w gronie Szmaragdowiczów. W dodatku do gazety wyborczej "Nieruchomości" jest szacunkowy kosztorys domu 152 m 2 i wyliczaja na styczeń 2009r. koszt materiałów budowlanych (stan surowy zamknięty tj okna, drzwi i z tynkami zewnętrznymi) 161 tys. Do tego dodaj robociznę. Ja buduję na wiosnę i uzgodniłam cenę z budowlańcami 75 tys.(59 tys. dom 16 tys. dach) Ale będę mieć pokrycie dachu z dachówki ceramicznej, a to wychodzi drożej. Ja buduję 30 km od Warszawy więc ceny może troche większe. A jeśli chodzi o materiały to wyliczenie było na podstawie średniej ceny z kilku hurtowni. Pozdrawiam Danutaz.

 

 

Witaj,

My jesteśmy na etapie kładzenia dachu.

My wynegocjowaliśmy 27 tys za robociznę, a ekipa naprawdę solidana i spręża się jak może. Zaczęliśmy pod koniec grudnia i już prawie mamy stan surowy.

Z całąodpowiedzialnościąmogę polecić ekipę.

Ponado majster ma wiele cennychipraktycznych pomysłów.

koszt stanu surowego oceniamy na ok 150 tys. (Legionowo k/ Warszawy)

Jeżeli ktoś potrzebuje namiary na tanią hurtownię mogę polecić. (oprócz materiałów robią nam również dach i okna)

Pozdrawiam

 

P.S. Fotki na http://www.malzon1.fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do malzon 1

Witaj. dzięki za zdjęcia. Mam pytanie: zauważyłam właśnie, że budujesz zimą przy dużej wilgotności i bardzo niskiej temperaturze /mróz był do -15 stopni/. Nie obawiasz się, że może to być szkodliwe dla ścian czy fundamentów.Jak Twoi budowlańcy to tłumaczą. Ja też chciałam rozpocząć późną jesienia, ale mi odradzono i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam. Pozdrawiam. Danuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danuto,

Zacęliśmy pod koniec grudnia gdy temperatury w nocy nie przekraczały -5 stopni C. Budowlańcy używali dodatkowych preparatów wiążących do stosowania do -7 C. Tak naprawdę cała budowa była prowadzona przy temp zbliżonej zera. Szczerze to słyszałem bardzo różne opinie.

Myśl, że gdy ściany już stoją itrochę je przemrozi a później obeschną to dobrze im zrobi. Jeżeli pogoda dopisze za 3 tygodnie zaczynamy zabawę z instalacjami.

A gdzie się budujesz??

Jeżeli będziesz miała jeszcze pytania to pisz albo dzwoń 603-815-917.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malzon 1.

Dzięki za odpowiedź. Nie wiedziałam. że są specjalne zaprawy na minusowe temperatury. Ja buduję pod Grodziskiem Maz. Zaczynam w maju, bo tak mam umówioną ekipę. Wiem, że ceny usług spadają, ale już podpisałam umowę no i ekipa sprawdzona z całym zapleczem i agregatem prądotwórczym / na razie nie mam prądu/. Zauważyłam,że chcesz wybudować w krótkim czasie. Ja rozkładam budowę na 2 lata. Rozmawiałam z ekipami od wykończeniówki i radzą aby min. pół roku odczekać aż budynek osiądzie, bo potem pękają tynki, a nawet przy plastikowych oknach /Ja chce drewniane/ mogą pękać szyby. Zależy na jakim gruncie jest dom.Jeśli mogę prosić to daj namiar na swoją hurtownie, bo pisałeś, że jest ok. Jeszcze raz dzięki. /zdjęcia nad wodospadem do pozazdroszczenia super/ Pozdrawienia. Danuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za robocizne (stan surowy zamkniety bez położenia dachowki, scian działowych i tarasów) płacimy 37 tys. kupilismy juz tysiąc bloczków na fundamenty 3.20 za sztuke bez faktury i transport 240 zł. Za gazobeton płacimy 8.90 za sztuke. Zamówilismy juz drzewo na cały dom ok 12 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...