Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie do tych co ukończyli Szmaragda.

 

Dawaliście płatwie takie jak w projekcie tj. długie na ok 12m ?

czy robiliście łączenie płatwi ?

ewentualnie jakieś słupy ...

Więźba w Szmaragdzie powinna wyglądać mniej-więcej tak:

rzut 2D:

http://images38.fotosik.pl/155/90ab57c1591462eem.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/90ab57c1591462ee.html

i 3D:

http://images50.fotosik.pl/160/86db9f3140acd53dm.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/86db9f3140acd53d.html

 

http://images41.fotosik.pl/155/152ce49ca731398cm.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/152ce49ca731398c.html

 

Na tych rys. krokiew koszowa(została przesunieta o 14cm na zew.) z płatwia lukarny stykaja sie bokami, natomiast wg projektu powinny stykac sie czołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

barteks31

 

Wielkie dzięki za rysunki więźby wiele mi wyjaśniły .

 

Niestety mam teraz ochotę udusić mojego projektanta, który mi adaptował projekt. Bez potrzeby zmienił konstrukcję więźby dachowej i narobił wiele baboli. Teraz kierownik budowy z wykonawcą to odkręcają. Chyba najlepszy będzie powrót do oryginału.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Szmaragdowicze!

Potrzebuję porady, jaki styropian powinien być położony pod wylewkę betonową? Wiem tylko że musi mieć odpowiednią twardość, czy możecie mi podpowiedzieć jakie powinien mieć oznaczenia? Obawiam się że mam zły, chociaż mówiłam o styropianie pod wylewkę.

I drugi problem, czy na watę ocieplającą poddasze powinna iść prze położeniem stelaży i płyt kartonowo gipsowych jakaś specjalna folia, ja mam jakąś żółtą częściowo położoną, a widziałam u niektórych na zdjeciach że mają taką srebrną.

Przepraszam za takie pytania, ale naprawdę już nic nie wiem.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co ukończyli Szmaragda.

 

Dawaliście płatwie takie jak w projekcie tj. długie na ok 12m ?

czy robiliście łączenie płatwi ?

ewentualnie jakieś słupy podpierające płatwie ...

 

u nas platwie byly skrecane i dodatkowo dalismy slupy zelbetowe w sciankach.

slupy stoja na stropie, w miejscu gdzie jest podwojna belka.

 

Kierownik i majster byli zgodni, ze takie podparcie nie zaszkodzi.

Podloge na strychu zrobilismy z plyty OSB 22.

 

Ponizej kilka zdjec na ktorych widac slupy i belke podpierajaca:

Zdjecie 1

Zdjecie 2

Zdjecie 3

Zdjecie 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Szmaragdowicze!

Potrzebuję porady, jaki styropian powinien być położony pod wylewkę betonową?...

 

do domku pod wylewki wystarczy styropian EPS 100.

 

Folia paroizolacyjna jest konieczna przy izolacji dachu wełną mineralną - blokuje przedostawanie sie wilgoci z pomieszczen do warstwy izolacyjnej.

Srebrna folia do poddaszy ma dodatkowo właściwości odbijające ciepło (promieniowanie), nie jest to konieczne i nie wiadomo na ile jest skuteczne w izolacji budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mama pytanie czy znacie jakis dobry, skuteczny sposób na usuniecie kleju z ram okiennych drewnianych bez ich uszkodzenia? w trakcie kładzenia struktury zostały one oklejone tasmą i p zerwaniu jej został klej (najprawdobodobniej za późno taśma została ściągnięta więc przestrzegam wszystkich)

 

Emra, udało Ci się wyczyścić ten klej? Widziałam właśnie w castoramie płyn w spryskiwaczu do usuwania naklejek i na opakowaniu podawano, że nadają się równiez do drzwi i okien (tylko nie sprecyzowano jakich ;) ). Za to było napisane, że do powierzchni lakierowanych rozcieńczać w stos. 1:1, więc chyba się nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam pytanko!

Właśnie kończą w Naszym Szmaragdzie tynki maszynowe-gipsowe. W związku z tym mam pytanko. Czy muszę je jeszcze szpachlować czy mogę je odrazu malować farbą a jeśli tak to jaką?

Czy to prawda że akrylowe farby lepiej wyglądają i czym się różnią od emulsji?

Proszę o opinię.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie do darekko...jakiego kolory masz stolarkę okienną i bramę garażową (może jeszcze jaki producent),ponieważ bardzo mi się ten kolor podoba, aha i jakbyś mógł podać orientacyjnie koszt balustrady balkonowej,z góry dziękuję za odpowieź[/b]

 

Okna Jezierski zloty dab, brama garazowa Normsthal Euro w tym samym kolorze.

balustrady koszt za 3 szt ok 3000zl.

 

Pozdrawaimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko!

Właśnie kończą w Naszym Szmaragdzie tynki maszynowe-gipsowe. W związku z tym mam pytanko. Czy muszę je jeszcze szpachlować czy mogę je odrazu malować farbą a jeśli tak to jaką?

Czy to prawda że akrylowe farby lepiej wyglądają i czym się różnią od emulsji?

Proszę o opinię.

Pozdrawiam!

 

U nas trzeba bylo szpachlowac i to 2 razy, a potem grunt Sniezka.

Dopiero teraz mozna powiedziec ze sciany sa gotowe pod farbe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś montował pakiet acv tzn. Kocioł 24 plus zasobnik 130 l. Ile takie coś może kosztowac ,oczywiście wszystkie koszty (pompy podłączeni itp.)

 

pozdrawiam wszystkich

Jarek

 

Kociol 24 kW jest sporo za duzy do Szmaragda.

My mamy 14kW Junkersa, cena za komplet z zasobnikiem ACV 130, pompami itp ok 12tys. wliczajac osprzet do podlogowki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!!!

Właśnie przymierzam się do zamontowania parapetów zewnętrznych i jak się dopiero wczoraj zorientowałam mam źle zamontowane rolety zewnętrzne, ponieważ ich prowadnica jest dłuższa niż rama okna!!!!!

W związku z tym nie można prawidłowo zamontować parapetu żeby nie było dużej luki pod oknem.

Czy można to jakoś poprawić?

Co mam teraz zrobić?

Już sił brak :( na te ekipy tak zwanych fachowców.

Moja wina bo wcześniej tego nie zauważyłam :oops:

 

Pomóżcie!!!!

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Informuję, że w ubiegłą sobotę miałem okazję zobaczyć osobiście budowę rudolfo78 :lol:

Będąc przypadkiem w okolicy owej budowy moim oczom niespodziewanie ukazał się... szmaragd i ... nie mogąc się powstrzymać musiałem się wprosić :D za co serdecznie dziękuję (i za wyrozumiałość) rudolofo78. Przemiłe małżeństwo oprowadziło mnie po całym domku - jest śliczny. Domek wygląda na prawdę imponująco - zmiany wprowadzone robią wrażenie oczywiście baardzo pozytywne. Szkoda, że nie ma na forum zdjęć ze zmianami, bo pewnie nie jedna osoba by z nich mogła skorzystać :)

Trzymam kciuki za jak najszybsze ukończenie budowy, żeby nie zabrakło siły i pieniędzy :D Życzę powodzenia i jeszcze więcej radości z budowania.

Cześć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hartingh

 

dzięki za miłe słowa.

 

Cieszę się, że spodobał Ci się nasz Szmaragd ze zmianami.

 

Przywołany lekko do tablicy muszę się wytłumaczyć.

Miałem prowadzić internetowy dziennik budowy ale jakoś brakło czasu, teraz gdy sso dobiega końca postaram się go uzupełnić póki mam wszystko na świeżo w głowie archiwum zdjęciowe też jest.

Mam wiele ciekawych doświadczeń więc może rzeczywiście ktoś skorzysta tak jak ja skorzystałem z wielu rad forumowiczów.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Szmaragdowiczów!

 

 

nasz wykonawca podał nam rozliczenie za szpachlowanie i chcielibyśmy go "sprawdzić" czy nie policzył sobie za dużo metrów kwadratowych.

 

czy ktoś mógłby podać przybliżoną powierzchnię szpachlowania szmaragda?

 

z góry dziękuję za pomoc :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Tomaszek129 - nasze obliczenia są w sumie zbliżone do Twoich, wyszło nam 550, ale ścianka kolankowa jak w projekcie, natomiast wykonawca podał parter 322 a piętro 337 - wydaje mi się że to troszkę za dużo...

 

nie mogę się doszukać w papierach rozliczenia od tynkarzy :/

 

mam nadzieję, że ktoś się jeszcze wypowie w tej kwestii ;) ?

 

nie wiem czy przeliczać jeszcze raz..pewnie będziemy musieli, i to razem z wykonawca, żeby mu udowodnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...