Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej !!!

Schody to moja największa duma w naszym nowym domku, biorąc pod uwagę że będą stały w salonie, wiedzieliśmy że musi to byc "mebel" efektowny i niestety dośc drogi. Zapewniam, że fotek za bardzo nie umiem robic i na żywo wyglądają sto razy ładniej. Brzmi nieskromnie, ale każdy kto je widzi, zachwyca się kształtem i wykonaniem.

Co do ceny.....trochę bolało, choc Marchewka i Włodarczyk zaśpiewali prawie dwa razy tyle... Za częsc stolarską zapłaciliśmy 20 tysi i dodatkowo za kute balustrady 5 000, ponieważ producent nie miał takich w ofercie i musiał zrobic nam je w kooperacji z kowalem, ale efekt wyszedł taki jaki sobie wymyśleliśmy.

Robił nam je przemiły człowiek - Józef Ratajczak z Krzemieniewa k/Leszna w Wielkopolsce. Jeździ ze swoimi schodami i drzwiami po całej Polsce, poleciłem go już paru osobom i wszyscy są zadowoleni.

 

Tutaj namiary i kilka realizacji ( w tym nasza)

 

http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=stolrat&from_showcat=1&category=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaliście płatwie takie jak w projekcie tj. długie na ok 12m ?

czy robiliście łączenie płatwi ?

ewentualnie jakieś słupy podpierające płatwie (z projektu wynika, że nie ma żadnych słupów płatwie opierają się tylko na ścianach bocznych budynku)

 

Mój projektant dostosował zmienił trochę więźbę tzn dał grubsze płatwie 16*24cm a wykonawca twierdzi, że powinny być jeszcze podparte jakimś słupem wpuszczonym w ściankę działową poddasza. Moim zdaniem bez sensu

słup oparty tylko na stropie??

 

 

Przyłączam sie do tego pytania. Mój cieśla twierdzi, że trzeba te długie płatwie (u mnie łączone) podeprzeć jakimiś słupami, bo więźba pod cieżarem dachówek i śniegu może usiąść. A majster twierdzi, że nie potrzeba.

A jak robiliście u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakis czas temu pojawiem sie na forum, dzis, po 4 miesiacach budowy chciałbym sie pochwalić moim szmaragdem, stan surowy praktycznie skończony, ekipa bardzo dobra, godna polecenia.

 

http://picasaweb.google.pl/117522249527175967109/Szmaragd#5404439139564003938

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć :) To znowu ja :D

Słuchajcie ja miałam pytanko w sprawie tej spiżarki. Mianowicie, żeby powiększyć kuchnie o spiżarkę, a samą spiżarkę gdzieś przenieść, tylko kurcze nie za bardzo wiem gdzie. Czy ktoś mógłby nam pomóc. Moze ktoś rozwiązywał już ten problem u siebie. Bardzo proszę o pomoc!!! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć :) To znowu ja :D

Słuchajcie ja miałam pytanko w sprawie tej spiżarki. Mianowicie, żeby powiększyć kuchnie o spiżarkę, a samą spiżarkę gdzieś przenieść, tylko kurcze nie za bardzo wiem gdzie. Czy ktoś mógłby nam pomóc. Moze ktoś rozwiązywał już ten problem u siebie. Bardzo proszę o pomoc!!! :roll:

 

wydaje mi się że przenoszenie spiżarni w inne miejsce mija się z celem, w spiżarni trzymamy wszystko co potrzebne jest "pod ręką"

my zrezygnowaliśmy z drzwi w kuchni - jest tylko wejście od strony wykuszu, dzięki temu wygospodarowaliśmy dodatkowy kącik, który baardzo wg mnie powiększa kuchnię i tworzy ją bardziej funkcjonalną :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo szmaragdzistko :)

A czy mogłabym prosić o pare zdjęć z realizacji tego planu na mojego maila : [email protected], a jeśli nie to chociaż rysunek projektu. Jednakowoż wolałabym zdjęcia, bo to zupełnie inaczej wygląda. Z góry dziękuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Szmaragdowicze!

Potrzebuję się Was poradzić raz jeszcze. Otóż po wielu perturbacjach jednak wychodzi na to że musimy mieć piec gazowy. W związku z tym moje pytanie do Was. Co sądzicie o piecach kondensacyjnych z zasobnikiem, czy może lepiej kupić bez zasobnika. Różnica w cenie znaczna, ale czy w Naszym domku to konieczne.

Spec od pieca twierdzi że zasobnik daje większą kulturę ciepłej wody, a ja zastanawiam się czy piec bez zasobnika by nie dał rady?

I jeszcze jeden aspekt - czy wybrać kondensacyjny piec czy zwykły. Juz sama nie wiem jakie płynęły by z tego korzyści i czy warto dokładać nie czarujmy się spore pieniążki przy zakupie. Chyba że byłoby to gwarantem niższych rachunków. Mam taki już mętlik w głowie że sama nie wiem co zrobić.

Napiszcie - poradźcie jakich wy wyborów dokonaliście.

Dziękuję z góry!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w budownictwie jednorodzinnym praktycznie montuje sie tylko piece kondensacyjne. Im drozsze paliwo np LPG to bardziej uzasadnione.

 

Co do wyboru pieca 1 czy 2 funkcyjny to polecam 1 funkcyjny z zasobnikiem.

My wybralismy takie rozwiazanie glownie z powodow komfortu uzytkowania, ale tez oszczednosci wody - mamy szambo, a przy piecach 2 funkcyjnych ilosc wody wylewanej w oczekiwaniu na ciepla ma znaczenie.

 

Wybralem piec Junkers Cerapur Smart 3-14, cena dla przy 1 obiegu grzewczym ok 6 tys zlotych z pogodowka i zasobnikiem 120-150 litrow.

Wybor firmy nie jest latwy, glownie nalezy sprawdzic czy dana firma ma dobry serwis w okolicy.

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł M_e....piękne sa Twoje schody....podobnie jak moje... :D :D :D U nas tez schody robił Pan Józef i ja podobnie jak Ty wymysliłam cos nowego w schodach, które pan Józef robił do tej pory a mianowicie wygiete rozszerzenie na górze. Schody w ofercie Pana Józefa były lekko rozszerzone tylko na dole a ja baaardzo chciałam, żeby na górze tez się rozszerzały......no i mam tak jak chciałam... :D :D :D Sa piękne, dębowe i bardzo fajnie chodzi się po nich.... :D

Pozdrawiam szmaragdowiczów..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zrezygnowaliśmy z kominka i obróciliśmy komin tak żeby w kotłowni wpiąć się piecem na wszystko palne piec galmeta 27 kW dodatkowo w garażu zamontowaliśmy piec saunier duvala dwu funkcyjny z zamkniętą komorą spalania z zasobnikiem 2x21 litrów który jest jeszcze połączony z zasobnikiem 120 litrowym na który działa piec wszystkopalny. Wszystko połączone przez wymiennik ciepła. Narazie działa tylko ten piec galmeta nie mam jeszcze podłączenia gazu czas pokaże czy będzie to dobre ale w razie czego mamy dwie alternatywy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Szmaragdowicze!

Potrzebuję się Was poradzić raz jeszcze. Otóż po wielu perturbacjach jednak wychodzi na to że musimy mieć piec gazowy. W związku z tym moje pytanie do Was. Co sądzicie o piecach kondensacyjnych z zasobnikiem, czy może lepiej kupić bez zasobnika. Różnica w cenie znaczna, ale czy w Naszym domku to konieczne.

Spec od pieca twierdzi że zasobnik daje większą kulturę ciepłej wody, a ja zastanawiam się czy piec bez zasobnika by nie dał rady?

I jeszcze jeden aspekt - czy wybrać kondensacyjny piec czy zwykły. Juz sama nie wiem jakie płynęły by z tego korzyści i czy warto dokładać nie czarujmy się spore pieniążki przy zakupie. Chyba że byłoby to gwarantem niższych rachunków. Mam taki już mętlik w głowie że sama nie wiem co zrobić.

Napiszcie - poradźcie jakich wy wyborów dokonaliście.

Dziękuję z góry!

Pozdrawiam!

Jeszcze nie zakupiłem, ale na dniach tego dokonam.

Po rozpytaniu wszystkich możliwych osób - użytkowników i sprzedawców - wszyscy polecają piec jednofunkcyjny z zasobnikiem. Oczywiście kondensacyjny. Tyle, że do tego pieca trzeba mieć przystosowany komin - jeśli nie masz, czeka Cię dodatkowy wydatek. Obecnie, do końca listopada, aktualna jest promocja Vaillanta na zestawy ze zbiornikiem - kocioł EcoTec 246 + zasobnik VIH 120 lub 150 l i do tego sterownik pogodowy Calormatic za 1 zł. Cena zestawu to ok. 7500 - 7800 zł (po rabatach, można wyciągnąć do 30% od ceny katalogowej). I chyba na ten zestaw się skuszę.

A czy opłaca się kupować kondensacyjny? To chyba tak samo, jak jest z solarami - długi czas zwrotu inwestycji. Lecz jeśli ktoś może zainwestować teraz, niech to zrobi - różnie się w życiu układa, później może nie być na to pieniędzy, a rachunki jednak będą niższe...

Życzę udanych wyborów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem założyć nowy temat żeby zadać to pytanie czy można tutaj bo nie znam się na forach za bardzo. :D

Od pewnego czasu śledzę Wasze wypowiedzi ponieważ też mam zamiar budować szmaragd.

 

Mam pytanie byłem u murarza (ekipa 2 murarze i 2 pomocnicy) aby wycenił robotę i on powiedział mi że za pierwszą kondygnację czyli ściany, ściany działowe, i płytę (nie robię terivy) cena wynosi 8000. Za wymurowanie góry chce 8000 lub więcej max do 10 000. Czy to nie za dużo 16-18000 za taką robotę?. Buduje na podkarpaciu. Ile Was coś takiego kosztowało?.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mysle ze to nie jest wygurowana cena, ja jestem z kujawsko-pomorskiego i płaciaciłem 34 tys za całośc od fundamentów po sam dach (nie ma mnie na miejscu budowy i martwie sie tylko o zamawianie materiałów - telefonicznie). Oczywiście musisz sie liczyc z tym, ze dojada dodatkowe koszta tzw "prace dodatkowe". Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym, aby wymurować ścianki działowe na dole musisz mieć wpierw wylany chudziak. Jeśli chodzi o pierwszą kondygnację to cena jest dobra pod warunkiem że oni ci zaszalują i zazbroją strop, natomiast poddasze to wydaje mi sie trochę drogo. Chyba że będziesz miał wylewane skosy to wtedy niedrogo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie byłem u murarza (ekipa 2 murarze i 2 pomocnicy) aby wycenił robotę i on powiedział mi że za pierwszą kondygnację czyli ściany, ściany działowe, i płytę (nie robię terivy) cena wynosi 8000. Za wymurowanie góry chce 8000 lub więcej max do 10 000. Czy to nie za dużo 16-18000 za taką robotę?

Przeglądnąłem swoje notatki i odnalazłem kosztorys, który robił mi mój wykonawca. Nadmieniam, że roboty były wykonywane od lutego do sierpnia 2008.

Fundament - (wykop, zbrojenie, rozprowadzenie kanalizacji pod chudziakiem, zasypanie, wykonanie schodów i tarasu) - 7490 zł

Roboty murarskie parteru - 4420 zł

Strop monolityczny - 4500 zł

Roboty murarskie poddasza - 3920 zł (razem murarka 12 840 zł)

Wykonanie stropodachu - 8025 zł

Wykonanie więźby, krycie dachówką, wykończenie kominów - 14 466,40 zł

Robocizna za cały dom wyniosła 42821,40 zł. Na całość otrzymałem faktury VAT i pisemną gwarancję.

Więc - tak, jak napisał mój przedmówca - za dół cena jest dobra, ale za górę to sobie trochę za dużo zaśpiewał - szczególnie, że nie ma za wiele ścian do wznoszenia ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...