Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej! Również się ciesze ze nas przybywa.

 

Mam kilka pytań do budujacych.

- Czy w cenie projektu sa już wliczone kosztorysy?

- Czy po zakupie projektu przeliczali wam fundamenty biorąc pod uwagę teren na którym będzie stał dom - to chyba robi architekt który wykonuje adaptacje.

- Czy przeliczał wam więżbe czy też konstrukcje dachu?

 

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

WITAM! :D

JOASIU MOŻESZ POBRAĆ KOSZTORYS INWESTORSKI Z ZESTAWIENIEM MATERIAŁÓW STANU SUROWEGO ZAMKNIĘTEGO[bEZPŁATNIE]

PROJEKT PRZEWIDUJE LOKAKLIZACJĘ W I STREFIE WIATROWEJ, II STREFIE ŚNIEGOWEJ ORAZ O GŁĘBOKOŚCI PRZEMARZANIA GRUNTU h=1,00m, JEŚLI NA TWIOM TERENIE PANUJĄ INNE WARUNKI TO TRZEBA DOKONAĆ KOREKT-PRACOWNIA KRAJOBRAZY SIĘ TYM NIE ZAJMUJE, ROBI TO ARCHITEKT ADAPTUJĄCY PROJEKT.

MIESZKAM NA POMORZU[NIE MUSIAŁAM NIC ZMIENIAĆ]

WYJŚCIE NA STRYSZEK MAM Z SYPIALNI[TRZEBA BYŁO PRZESUNĄĆ KOMIN INACZEJ NIE ZMIEŚCIŁY BY SIĘ DRZWI] PRZEZ TO MAM WIĘKSZĄ KUCHNIĘ 12,9m, A NIECO MNIEJSZĄ KOTŁOWNIĘ-WYSTARCZY, MA BYĆ PIEC GAZOWY ,NIE TRZEBA NA TO ZGODY.

POZDRAWIAM HALINA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Halinko. Teraz już wiem co powiedzieć naszej pani architekt bo takie pytania mi zadała przed zobaczeniem domu. Bo to wiadomo dodatkowe koszty jeśli chodzi o takie przeliczenia.

 

A ten kosztorys to jest ten ze strony krajobrazów mam rozumieć?

A tak wogóle to komu on jest potrzebny? Do adaptacji? :oops: Sorki za moje, może dla niektórych, proste pytania :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM ! :D

TAK JOASIU, KOSZTORYS JEST ZE STRONY KRAJOBRAZY. FAKTYCZNIE NA NIEWIELE SIĘ ZDA BO PRAKTYCZNIE KAŻDY ROBI JAKIEŚ ZMIANY LUB BUDUJE Z INNEGO MATERIAŁU. MAMY ZAMIAR BUDOWAĆ Z GAZOBETONU PRODUKOWANEGO NIEDALEKO NAS [NIEKTÓRE BLOCZKI MAJĄ INNY WYMIAR] WIĘC ILOŚCI POTRZEBNEGO MATERIAŁU SIĘ ZMIENIĄ NO I CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH POSZŁY W GÓRĘ. W PONIEDZIAŁEK ODEBRAŁAM POZWOLENIE NA BUDOWĘ, WIĘC PO ŚWIĘTACH RUSZA GEODETA,NA POCZĄTKU MAJA BĘDZIEMY DOPROWADZAĆ WODĘ I JAK WSZYSTKO DOBRZE PÓJDZIE TO WPOŁOWIE CZERWCA ZACZNIEMY PEŁNĄ PARĄ.

 

TYMCZASEM ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ŚWIĄT, WYTRWAŁOŚCI W DĄŻENIU DO CELU I JAK NAJMNIEJ TRUDNOŚCI W REALIZACJI SWOICH PLANÓW :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalismy sie na Szmaragda :D

Podobaja nam sie przerobki Szczoty - czy cos z tego wyszlo ? Tez chcemy przestawic schody. Chcielibysmy zobaczyc Szmaragda, ale na razie nikt sie nie odzywa. Chcemy ruszyc w przyszlym roku. Papaja dzieki za wiadomosc odezwiemy sie i bedziemy sledzic postepy. My bedziemy budowac w Gdansku na Osowej. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemba dobry wybór!! Gratulacje! :p

... no tylko te schody... spać mi po nocach nie dają. Kombinuje i kombinuje i ciągle nie mam pomysłu. Raz mi się wydaje ze są w dobrym miejscu i mi pasują a za chwile zmieniam zdanie. My chcielibyśmy zrobić częściowe podpiwniczenie i nie wiem jak by wyglądało zejście do piwnicy tak na środku salonu :roll: Chyba niezbyt.

 

I Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje - czy częściowo zadaszony taras nie będzie powodował że w pokoju będzie mało światła? Już sie nawet zastanawiałam nad likwidacą tej wnęki (pokój byłby wiekszy) żeby ta ściana z wyjściem na taras była na linii ściany kuchennej. Ale na to chyba trzeba mieć zgodę krajobrazów? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM! :D

JA ZE SCHODAMI BYNAJMNIEJ NIE MAM PROBLEMU,SĄ ONE OCZKIEM W GŁOWIE MOJEGO MĘŻĄ, CO JAK CO ALE NA SCHODACH NIE MA ZAMIARU OSZCZĘDZAĆ.OGLĄDALIŚMY NIEDAWNO PRZEPIĘKNE SCHODY DREWNIANE I MYŚLĘ, ŻE BĘDĄ STANOWIŁY WSPANIAŁY WYSTRÓJ SALONU.OCZYWIŚCIE JOASIU JEŚLI ZAMIERZASZ PODPIWNICZYĆ CZĘŚCIOWO DOM TO WYJŚCIE Z PIWNICY W TYM MIEJSCU BĘDZIE DO KITU :wink:

KRAJOBRAZY PODAJĄ ZAKRES ZMIAN JAKICH MOŻNA DOKONAĆ BEZ ICH POZWOLENIA.JA ZAMAWIAJĄC PROJEKT OD RAZU PROSIŁAM O POZWOLENIE NA POSZERZENIE GARAŻU, LIKWIDACJĘ LUKARNY I OBNIŻENIE ŚCIANKI KOLANKOWEJ[PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO OKREŚLA WYSOKOŚĆ ŚCIANKI KOLANKOWEJ NA MAKSYMALNIE 50cm{TOTALNY IDIOTYZM UTRUDNIAJĄCY A WŁAŚCIWIE UNIEMOŻLIWIAJĄCY WYBÓR GOTOWEGO PROJEKTU}],POZWOLENIE NA TE ZMIANY PRZYSZŁO RAZEM Z PROJEKTEM.

POZDRAWIAM HALINA :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz bedziemy zamawiac projekt :lol: . Chcemy cos wykombinowac ze schodami, tez chcemy zeby byly ozdoba, ale zajmuja za duzo miejsca. Poza tym podobne zmiany co wszyscy, czyli likwidujemy okragle okno i drzwi z jadalni, wydluzamy garaz itd.

kecajm mam prosbe, czy moglbys i do nas wyslac kosztorys, albo moze ktos kto go ma. Bede wdzieczna. Moj adres: [email protected]

Zastanawiamy sie z czego budowac, z porothermu czy betonu?? A jakie sa wasze przemyslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Szmaragdowiczów odchumusowane ,zaszalowane fundamenty wylane.

 

1.Odchumusowanie – 253zł

2.Geodezja -400zł

3.Deski szalunkowe –1,5m3 –630zł

4.Zbrojenie na fundamenty – 300kg 12, 80kg 6 – 888zł

5.Beton B20 na fundamenty + pompa – 15,5m3 – 3919,19zł

Razem 6090zł

A jak reszta budujących :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze nie mamy projektu :( Zaczelismy myslec jak ustawic salon, i te schody bardzo duzo miejsca tam zabieraja, chcemy wstawic tylko sofe, stol i dwa fotele,no i nie wiem gdzie moze byc telewizor ??

moze wcale nie musi byc tak duzo miejsca na te schody. A jakie Wy macie??

Zastanawiamy sie czy by nie powiekszyc salonu kosztem tego tarasu, i tak drzwi balkonowe bardziej by nam pasowaly pod balkonem z tyłu (poludniowy zach).

nie chce wracac do punktu wyjscia, szmaragd jest niemal idealny.

Mam pytanie do tych co juz widza swoj salonik :wink: , czy on jest ustawny i w miare przestronny ?

pozdrowienia

magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

 

Tak Szmaragd jest piekny, ale nie stety po wnikliwym obejrzeniu rzutów wysłanych przez biuro jest mnustwo nieugodnień. Po konsultacji z architektem wszystkie przerubki i wyprowadzenie tego projektu wynosza okolo 5 tys wraz zakupem tego projektu ma sie rozumiec, dlatego decydujemy sie na projekt indywidualny, podobny na wzor Szmaragdu jesli chodzi o elewacje, a srodek bedzie bardziej dogodny :lol:

To fakt bardzo duzo traci sie na schody a dotego ten komin, nie wspomne juz o podciagach, przez ktore nie mozna przestawic schodow, tego wszystkiego nie widac, dopuki sie nie zobaczy rzutów projektowych!!!

 

Jak bede miala juz projekt, to pokaze przeróbki i wieksze dostosowanie i wykorzystanie calej powierzchni.

 

pozdrawiam wszystkich ubujacych

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) juz prawie majowo

 

Kochani budujący, zamierzający, poszukujący i ci tylko czytający, otóż kazdy szuka czegos innego.

My Szmaragda wybralismy spośród tysięcy przekopanych projektów. I nie ma siły - pod jakimś katem szukacie tego swojego gniazdka - szmaragd to jest akurat to c nam odpowiadało najabrdziej - nasz dom miał mieć:

:) kuchnię od strony wejscia - szmaragd ma

:) pomieszczenie techniczne - kotłownię nie tuz przy salonie, bo to dla nas głupota - tylko z zupełnie osobnym wejsciem - szmaragd ma

:) brak klatki schodowej - wielu z was narzeka na monstrualne schody - dla nas jeden z naważniejszych priorytetów otwarte schody

:) loalizacja kominka - może nie jest to najlepiej rozwiązane w przypadku szmaragda - ale również da sie to zrobić

:)ogólna bryła miała byc przyjemna bez wymyślnych luków, cudaków na dachu - no i jest

 

Wybierając projekt raz jeszcze pewnie zdecydowalibysmy sie raz jeszcze na szmaragda - z małymi kosmetycznymi zmianami.

 

A podciągi???? Które tu na forum stały sie niemalże najważniejszym elementem tego domu - otóż można zrobić to tak by nie było ich widać - ale zostawiając je również nie jest to coś wartego takich poematów jakie powstały w tym wątku.....:)

 

Pozdrawiam i życze owocnych poszukiwań niezdecydowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :D

Mam ogromną prośbę do Kecajma :lol: .Czy pozwoliłbyś się odwiedzić na budowie celem obejrzenia na żywo domu, który i my mamy zamiar postawić. Jeśli tak ,to proszę o Twój adres i numer telefonu.Mój e-mail [email protected] ,z niecierpliwością czekam na odpowiedż.

Jeszcze w maju chcielibyśmy zrobić sobie "wycieczkę" do Mielca. Z góry dziękuję i pozdrawiam Halina :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dolaczam do grona Szmaragdowiczow, mam nadzieje zlozyc projekty do pozwolenia na budowe jeszcze w tym tygodniu. Jak bank da to mysle zaczac na poczatku wakacji. Po dlugim namysle bede budowal z U220. Zmiany jakie wprowadzam sa podobne jak Wasze wiec nie bede sie rozpisywal, natomiast myslimy o drewnianych schodach i o tym zeby zbudowac kominek narozny.

Korzystam jak wszyscy z kosztorysu kecjama lecz mam projekt z 2 miejscami garazowymi wiec wyjdzie troszke wiecej. Na ceny nie patrze bo buduje sie niestety pod Nadarzynem a ceny wiadomo jakie sa blizej W-wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...