Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja również chciałam służyć radą. Ja kupiłam projekt, jestem w trakcie papierologii i to trochę potrwa. Ja zdążę z fundamentami w tym roku to sukces. Ceny materiałów narazie porównuję, a kupię je zimą czyli w martwym sezonie. Leier (Malbork, gdzie będę budowała Szmaragda) daje upusty nawet 50%. Dodatkowo kupujesz, oni przechowują towar w magazynach i tylko dobierasz ilość, która jest Ci potrzebna w danym momencie.

Pozdrawiam i radzę niektórym podejść do sprawy z większym dystansem.

 

Moniko

Muszę niestety Cię rozczarować :(((. Dzwoniłem właśnie do Leiera i dowiedziałem się że pustaków ceramicznych niestety już na naszym terenie nie sprzedają ze względu na to że fabryka jest w Tarnowie i koszty związane z transportem są zbyt wysokie. Jednym słowem nie jest to dla nich opłacalne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bardzo Wam zazdroszczę, że budujecie Szmaragda, ten projekt podobał mi się od zawsze, ale niestety w naszym domku musi być miejsce na gabinet lekarski z poczekalniš i wc, a to wszystko nie zmieœci się zgrabnie na planie tego projektu

pozdrawiam wszystkich budujšcych i planujšcych budowę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "Szmaragdowiczów". Wspólnie z żoną jesteśmy właścicielami tego projektu od maja 2006r. W chwili obecnej oczekujemy na "warunki" z zakładu energetycznego, potem tylko pozwolenie i może w tym roku uda się rozpocząć budowę. Optymiści twierdzą, że przy sprzyjającej pogodzie postawimy stan surowy otwarty :D - byłoby super ale czas pokarze.

Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów dysponuje zastawieniami kosztów, materiałów, zdięciami bądź innymi materiałami pomocnymi w budowie to byłbym dozgonnie wdzięczny za przesłanie ich na maila: [email protected] :)

 

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No cóż ja mogę pewne koszty podać jednak sa to koszty na lawy i fundament:

1. Koparka (do zdjecia humusu) ok. 300 - 400

2. Bloczki fund. ja mam garaz poszerzony - ok. 1350 szt - 3300 PLN

3. Pręt żebrowany (30 szt x 12 m = waga 339 kg) - 827,16

4. Strzemiona około 250-260 szt - 350 PLN

5. Styropian do ocieplenie bloczk. fund. (FS-20)- 1127,96

6. Beton do zalania ław fundamentowych (ławy 60 x 40 cm) około 19 m3 - 4250

7. Porotherm 25 PW 150 na ściany nośne około 2400 szt. - 11712

8. Piach do zagęszczenia około 200 ton (8 kursow*25 ton na cieżar.) - 2400

9. Deski do szalowania ław ok. 2 m3 - 900 PLN.

 

Reszta to raczej drobniejsze sprawy: paleta cementu, wapno, drut wiązałkowy, gwoździe, siatka podtynkowa, papa podkładowa, dysperbit, Izolbet, zaprawa do kleju,

 

Jak bede bardziej zaawansowany to oczywiscie jesli kogos to interesuje napisze.

 

Na dobre zaczynam w poniedzialek i mam nadzieje ze dalej pojdzie wszystko tak sprawnie jak do tej pory :))) - w maju kupilem dzialke i szybko musialem wybrac projekt.

 

Pozdrawiam wszystkich Szmaragdowiczow i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Moniki Pozorskiej.

Dziekuję za odpowiedź. Na pewno trochę pomogłaś. Wszelkie sugestie zmian mile widziane. Szukam kogoś z okolic Warszawy aby obejrzeć domek. Jeśli to nie tajemnica to skąd jesteś i czy ewentualnie jest możliwość "oględzin"

 

I do wszystkich "Orionowiczów". Jeśli ktoś byłby tak miły i pozwolił obejrzeć domek byłabym wdzięczna. W grę wchodzą okolice Warszawy i od 1-18 sierpnia okolice Gdańska, Karwi i Dębek (wreszcie wakacje!!)

Pozdrawiam, Izia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym Szmaragdowiczem. Kupiliśmy ten projekt na wiosnę tego roku. Teraz załatwiamy papierkową robotę i podejrzewam, że jesienią dostaniemy pozwolenie na budowę. Z robotą ruszymy jednak dopiero na wiosnę 2007 r. Tak jak większość z Was wprowadziliśmy kilka zmian do oryginalnego projektu (likwidacja okrągłego okna w salonie, likwidacja drzwi w jadalni. Reszta nam się podoba więc zostaje. Jestem zupełnym laikiem jesli chodzi o sprawy budowlane i bardziej kieruję się użytkowością i estetyką niż technicznymi zaletami bądź wadami projektu. Nawiązuję do legendarnych podciągów. nawet nie wiem co to jest, ale wyobrażam sobie je jako poprzeczne belki biegnące przez sufit. Czy tak? Bo jeśli tak to wspaniale. Właśnie z żoną chcieliśmy nawet takie belki specjalnie zainstalować w salonie, żeby uzyskać efekt przytulności wiejskiego dworku. W ogóle chcemy mieć wnętrze w stylu rustykalnym.

Jak pisałem jestem "lejek" budowlany całkowicie uzależniony od projektanta. Szukam teraz wykonawców. Oczywiście ważne są koszty. I tu chciałem zwrócić się z prośba o radę. Jeden wykonawca wycenił swoja robociznę za stan surowy zamknięty (z dachem) na 50 tys. zł. Nie wiem czy to dużo, bo jedni znajomi łapią się za głowę, że bardzo drogo, inni mówią, że to normalka. Jakie jest wasze zdanie. Czy mam szukać innych wykonawców?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Izi. Jestem z Malborka, niestety na naszej działce jest narazie tylko trawa i mlecz. Ruszamy jesienią! Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę. Mamy nadzieje, że wówczas materiały będą tańsze.

 

 

Do Wilcza60. Jak przeczytałam podaną prze Ciebie cenę za robociznę to też złapałam się za głowę - mi wyceniono robociznę z dachem na ok. 25-30 tyś. Buduję na północy, być może na innym terenie jest drożej, ale bez przesady. Radzę szukać dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wielkie dzięki kasilas za info dotyczące ilości i kosztów materiałów. Z pewnością będzie to dla mnie bardzo pomocne. Budowę najprawdopodobniej zaczynał po 15 września :D więc z niecierpliwością oczekuję na wszelkie porady i informacje dotyczące budowy - jeżeli oczywiście nie będzie to problem. Życzę powodzenia.

 

Do wilcz60.

Buduje "Szmaragd" w okolicach Warszawy (podobno najdroższy region w Polsce). Wykonawcy, z którymi rozmawiałem wyceniali swoją pracę za stan surowy zamknięty na ok. 30 000 (dodam, że są to ekipy miejscowe). Myślę, że jest to realna kwota, ale 50 000 to już zdecydowanie przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za swoje opinie na temat kosztów budowy Szmaragda. Szef firmy budowlanej (tej drogiej) powiedział, że koszt robocizny plus materiały wyniesie ok. 150 tys. zł (za stan surowy z dachem, ale bez okien). Powiedziałem, że to drogo. Na co budowlaniec, że owszem, ale nic mnie nie będzie obchodzić: nie muszę się martwić o zakup i transport materiałów itp. A po za tym - dodał - muszę się szybko decydować bo może być jeszcze drożej. Buduję w Lublinie i myślę, że tutaj powinno być taniej niż chociażby w Warszawie!

Same rozterki. Waham sie też nad dachem. Czy ma być z dachówki ceramicznej, dachówki betonowej (np. euronit), czy może blachodachówki.

Czy warto oszczędzać skoro ceramika jest tylko 10-15 proc. droższa od reszty?

Pozdrawiam

wilczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM CAŁE GRONO SZMARAGDOWICZÓW.OJ DŁUGO MNIE TU NIE BYŁO A WIDZE ŻE PRZYROST ZWOLENNIKÓW SZMARAGDA JEST CAŁKIEM SPORY.DO RZECZY U MNIE JEST JUŻ STAN 0 ZOSTAŁO TYLKO OIZOLOWANIE FUNDAMENTÓW I PODŁĄCZENIE KANALIZACJI -WODA JEST JUŻ WPROWADZONA.I NA TEN ROK BYŁO BY TYLE.WIOSNĄ MURY DO GÓRY I CZAPKA :lol: :lol: Z CZEGO ŚCIANY-POMOCY ZASTANAWIAMY SIĘ NAD BK 24+12 STEROPIAN LUB 24 MAX -12 STEROPIAN Z CZEGO LEPIEJ-DORADZCIE :-? :-? :-? ODNOŚNIE JESZCZE ZMIAN W PROJEKCIE OPRÓCZ TYCH KTÓRE SIĘ POWTARZAJĄ(OKNO ,DRZWI NA TARAS)MAMY ZAMIAR NA GARAŻU ZROBIĆ TARAS-CO O TYM SĄDZICIE??????????????????????????????????????? :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

U mnie prace ruszyły pelna para :) wykopane fundamenty i polozone szalunki na lawe jutro i piatek do poludnia zbrojenie i w piatek zbrojenie :). Nie wiem jak u Was ale u mnie "majster" znalazl bledy w projekcie dotyczace polozenia bloczkow fundamentowych.

Izolacje na lawy - papa termozgrzewalna.

 

Ja polecam oczywiscie cegle sprawdzona i niewiele drozsza od BK czy innych materialow okolo 3000 PLN wiecej (niz wartosc BK) na cale scianki. Tak wiec nie ma sie nad czym zastanawiac :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZMAWIAŁAM Z WIELOMA FACHOWCAMI ZDANIA SĄ PODZIELONE ODNOŚNIE BK. CZY CEGŁY.JA W PIERWOTNEJ WERSJI BYŁAM ZA CEGŁĄ-BO TO CERAMIKA- ZDROWA ITP.A WCZORAJ W ROZMOWIE Z BUDOWLAŃCEM MÓWI MI ŻE CERAMIKA TERAZ TO TYLKO NAZWA!?CZEMU?BO DAWNIEJ JAK JĄ WYPALANO TO KAŻDA CEGLA BYŁA NIERÓWNA A DZISIAJ SĄ JAK OD LINIJKI. KASILAS ODNOŚNIE POŁOŻENIA TYCH BLOCZKÓW PROJEKT MASZ ZROBIONY POD YTONG 36CM.BEZ OCIEPLENIA I BLOCZEK W TYM MOMENCIE NIE WYCHODZI W OSI SCIANY.U NAS PO WIZYCIE GEODETY BLOCZEK ZOSTAŁ PRZESUNIĘTY W OŚ-CZYLI ŚRODEK BLOCZKA.MY BUDUJEMY ŚCINY 24CM. PLUS 12 STEROPIAN.MA BYĆ DOBRZE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolcia :) tak wiem ze projekt byl pod Ytong ale mimo wszystko chyba nie wisial by w powietrzu ??? na pewnej czesci ? bloczek i YTONG wtedy powinien miec chyba taka sama szerokosci co material na sciany ?? Czy jednak YTONG powinien 6 cm wisieć w powietrzu ?? U mnie tez beda szly w osi, rowniez buduje z 25.

 

Co to tej rownej ceramiki to nie do konca jest to prawda dzisiaj wlasnie rozmawialem z budowlancami czym kleic, czy na zwykla zaprawe czy na klej ?? i stwierdzili ze skoro sciana jest dwuwarstwowa to zdecydowanie polecaja zwykla zaprawe, gdyz Porotherm jest nierowny no i ma dziury i mnostwo tego kleju sie marnuje nawet 50 %.

 

Ps. Dzisiaj zalalem lawy :)) deszczyk pada wolno wiaze i nie musze poki co podlewac :))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolcia

No cóż rozmawiałem z budowlańcami i stwierdzili że raczej by nie izolowali gdyż w środek bloczków fundamentowych i tak będziesz wrzucała piasek do zagęszczania. Jeszcze jeden powód mi podali dla którego nie powinno się izolować od wewnątrz - w razie dużych mrozów zimno które w jakiejś częsci na pewno przedostanie się do bloczków fundamentowych w przypadku izolacji od wewnątrz jest wysyłane do góry na mury. W przypadku gdy takiej izolacji nie ma (wewnętrzej) rozchodzi się w zagęszczonym piasku na którym jest chudziak, styropian wylewka itp.

Czy to jest właściwe podejście nie wiem :(

Pozdrawiam

 

Tutaj zdjęcia mojej działki i budowy

http://www.najlepszy.pl/galeria/thumbnails.php?album=7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...