Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiolcia :)

 

Ja mam posadowione ławy na 110 cm (od poziomu 0) jest piasek tak więc powinno być ok. U Ciebie jest glina to lepiej jak będzie troszkę głębiej. Ławy mam 60 szerokie 40 wysokie bez chudziaka. Ja radziłbym Ci zrobić szalowanie z desek. Łatwiej obliczyć ile betonu pójdzie (u mnie na nieco wydłużony garaż wyszło 18 m3) a deski po rozbiurce na pewno będą wykorzystane choćby na szalowanie stropu. Tak więc nie podroży to Ci budowy a wręcz przeciwnie pójdzie mniej betonu na ławy. Aha ja jeszcze na dno (ze względu na piaseczek i brak chudziaka wyłożyłem zwykła folie budowlana - czarną).

 

Zdjęcia będę uaktualniał na bierząco w miarę postępu robót.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Kasilas gratuluję postępu prac zdjęcia fajne, u nas tak wyglądało w zeszłym roku w maju a dziś właśnie zamówiliśmy meble do kuchni.....:), uff, woda kanaliza i c.o. juz są, lada moment posadzki wchodzą i już całkiem nabiera to kształtu. :):):):)

 

Im bliżej końca, tym mniej cierpliwości, już by się chciało żeby wejśc do domku odłozyć kurtke do szafy i wejśc do ciepełka............... ale jeszcze troche, oby do jesieni.................

 

 

Pozdrawiam wszystkich Szmaragdowych bogaczy :)

Malena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malena !

Muszę się do Ciebie mocno uśmiechnąć :)) Gdyby udało Ci się podesłać troszkę zdjęc wnętrza byłbym niezmiernie wdzięczny. Jakie schody robisz ażurowe ?? masz już coś na oku ??

 

Qrde nie wiem co zrobić bo wydłużyłem garaż ale i tak miejsce będzie na jeden samochów bo w części wydzieliłem miejsce na piec (będę opalał ekogroszkiem) ale nie zrobiłem jednych drzwi garażowych na cały garaż ale będę jedne drzwi garażowe podnoszone i mniejsze normalne. mam wątpliwości czy to dobry pomysł ?? :oops:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasilas obejrzeliśmy z żoną zdjęcia i nie możemy się już doczekać rozpoczęcia prac budowlanych na naszej działce. Nadal czekamy na opinię o przyłączu z elektowni a potem jeszcze miesiąc oczekiwania na pozwolenie - koszmar. Jesteśmy jednak dobrej myśli i mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli pochwalić się własnymi zdjęciami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasilas obejrzeliśmy z żoną zdjęcia i nie możemy się już doczekać rozpoczęcia prac budowlanych na naszej działce. Nadal czekamy na opinię o przyłączu z elektowni a potem jeszcze miesiąc oczekiwania na pozwolenie - koszmar. Jesteśmy jednak dobrej myśli i mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli pochwalić się własnymi zdjęciami.

 

Czekam jestem ciekawy :))

 

Qrcze jutro mieli mi bloczki kłaść ale coś w pogodzie nie tak chyba (dla ław dobrze) do środy ma padać 3 dni w plecy :((

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASILAS- MY TEŻ WYDŁUŻYLIŚMY GARAŻ O 1.40M. Z MYŚLĄ O SKŁADZIE OPAŁU JEST ON PRZEDZIELONY ŚCIANKĄ ,A STYŁU SĄ MAŁE DRZWI-CZY DOBRZE TO SIE OKAŻE :-?

 

NAM W FUNDAMENT POSZŁO 36m/3 BETONU-NIEŻLE CO? POWIEDZ SKORO W GARAŻU WSTAWISZ PIEC TO CO ROBISZ W PROJEKTOWEJ KOTŁOWNI???

 

POWIEDZ MI CZY DOBRYM POMYSŁEM JEST ZROBIENIE NAD GARAŻEM TARASU??????? :roll: :roll: :roll:

 

POZDRAWIM LUD BUDUJĄCYCH :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASILAS- MY TEŻ WYDŁUŻYLIŚMY GARAŻ O 1.40M. Z MYŚLĄ O SKŁADZIE OPAŁU JEST ON PRZEDZIELONY ŚCIANKĄ ,A STYŁU SĄ MAŁE DRZWI-CZY DOBRZE TO SIE OKAŻE :-?

 

NAM W FUNDAMENT POSZŁO 36m/3 BETONU-NIEŻLE CO? POWIEDZ SKORO W GARAŻU WSTAWISZ PIEC TO CO ROBISZ W PROJEKTOWEJ KOTŁOWNI???

 

POWIEDZ MI CZY DOBRYM POMYSŁEM JEST ZROBIENIE NAD GARAŻEM TARASU??????? :roll: :roll: :roll:

 

POZDRAWIM LUD BUDUJĄCYCH :D

 

Wiolcia

Ja też zrobiłem małe drzwi z kotłowni do tyłu zawsze lżej będzie worki z ekogroszkiem nosić :)

 

O Boże 36 m3 betonu ??? toż to straszna kasa musiała być !!. Czemu nie szalowałaś. Chyba że całe fundamenty zrobiłaś z betonu lanego ?? bez bloczków ??

 

Pomieszczenie po piecu zostawie bedzie tak taki kącik na różne pierdoły zlew też zostanie.

 

Taras nad garażem ?? hmmm ja mam dużą w miarę działkę wystarczy mi taras ewentualnie wyciągnę go bardziej na tył domu może będzie drewniany. Cóż mogę Ci poradzić z tm garażem ?? jeśli chcesz go zrobić to znaczy że rezygnujesz z dość dużego pomieszczenia w którym my planujemy garderobę, pralnię itp.

Nie wiem mam mieszane uczucia co do tarasu ja bym nie robił. :(

 

Domek buduję w miejscowości Rozgarty k/Torunia

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASI-"O BOŻE"--MY TAK MÓWILIŚMY JAK KOPARKA WYKOPAŁA NAM FUNDAMENTY-SŁUCHAJ TAM BYŁA SAMA GLINA I SKALY.TO SOBIE MOZESZ WYOBRAZIC JAK TO MOGŁO WYGLĄDAŁO.

 

FUNDAMENTY-OCZYWIŚCIE CAŁE BYŁY WYLEWANE GRUCHĄ-DO POZIOMU GRUNTU-BEZ SZALOWANIA.

PUŻNIEJ BLOCZKI NA WYS. 50 CM.

 

A KASA???PŁYNEŁA TAK SZYBKO JAK GRUCHA LAŁA BETON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Malena zdjęcia są piękne :p zazdroszczę ci trochę, że jesteś już na tym etapie budowy. Pomieszczenia całkiem inaczej wyglądają z tynkami. Jeżeli można prosiłbym o więcej na emaila.

 

Mam pytanie maleno w jaki sposób izolowaliście ściankę fundamentową ,czy ją ocieplaliście i w jaki sposób bo właśnie się do tego zabieram.

I jeszcze jedno na jakiej wysokości są okna dachowe na poddaszu bo patrząc na twoje zdjęcia my wstawiliśmy je chyba za wysoko.

 

Pozdrowienia

Zbyszek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malena, dziekuję za mozliwość obejrzenia twojego Szmaragdu. Zdjęcia są super. Dzięki tym fotkom udało mi się przekonać moją połowicę, że lepiej zamiast drzwi w jadalni zrobić okno, a nie pustą ścianę. My ruszamy z budową na wiosnę, chociaż fundamenty chcemy zrobić już jesienią. Tak że jeszcze daleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeko nam do zdjęć z wnętrza domu.

zazdroszczę i pozdrawiam

wilczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malena, będę monotematyczna, ale ja również jestem zachwycona zdjęciami i zazdroszczę, że dotarłaś już tak daleko. Moje plany są takie jak Wilczka.

Ja pójdę za Twoja radą i nie zlikwiduję drzwi balkonowych w jadalni, skoro piszesz, że Ci ich brakuje...Ale między kuchnią a salonem będzie tylko filar bez żadnej ściany.

Pozdrawiam wszystkich Szmaragdowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić projekt Szmaragd ale chciałbym sobie troszeczkę przeprojektować wnętrze parteru (chodzi o schody i kominek gdyż obawiam się iż klatka schodowa taka jak jest w projekcie będzie zajmowała zbyt dużo miejsca).

Czy ktoś z szanownego grona mógłby mi przesłać dokładne wymiary parteru (chodzi grubości ścian, odegłości pomiędzy nlimi oraz info które ściany wewnątrz są nośne)?

Z góry dziękuję

mój email: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...