Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

DADI jaki projekt byc nie wybrała to i tak popelnisz blad :). NIgdy do końca nie będziesz zadowolona. Najlepiej jeśli masz sporo pieniążków zamów sobie projekt indywidulany :)) ale u dobrego architekta a takich jest niestety bardzo mało :)

 

Pozdrawiam

 

:-) :-) :-) :-)

 

kasilas zamiast DADI miało być pewnie Annja :-) :-) :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

DADI jaki projekt byc nie wybrała to i tak popelnisz blad :). NIgdy do końca nie będziesz zadowolona. Najlepiej jeśli masz sporo pieniążków zamów sobie projekt indywidulany :)) ale u dobrego architekta a takich jest niestety bardzo mało :)

 

Pozdrawiam

 

:-) :-) :-) :-)

 

kasilas zamiast DADI miało być pewnie Annja :-) :-) :-)

 

Pozdrawiam

 

Dadi tak rzeczywiście no cóż przepraszam :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Prowadzę Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK w Głogowie ( http://www.e-skarbnik.pl ) i chętnie przyjmę zlecenie na rozliczenie kosztów budowy (w tym podział na poszczególne etapy) wraz z rozliczeniem zwrotu różnicy podatku VAT.

Obecnie buduję własny dom i koszty podzieliłem w układzie rodzajowym oraz wg. miejsc powstawania nastepująco:

I. Układ rodzajowy kosztów:

- materiały,

- energia (en. elektr., woda),

- usługi sprzętowe i transportowe,

- usługi budowlane,

- pozostałe usługi,

- wynagrodzenia,

- koszty finansowe (np. odsetki od kredytu, prowizje bankowe),

- pozostałe koszty

 

II. Koszty wg. miejsc powstawania:

A. Koszty przygotowania budowy oraz przyłączy,

B. Koszty budowy fundamentów,

C. Koszty ścian konstrukcyjnych i działowych wraz z kominami,

D. Koszty stropu,

E. Koszty dachu,

F. Koszty instalacji

G. koszty wykończenia

 

Oczywiscie podział kosztów może być dostosowany do indywidualnych potrzeb.

 

Jacek Zahorski

Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK

67-200 Głogów ul. Parafialna 11

tel: 605-668-060, http://www.e-skarbnik.pl

e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, nasz kierownik budowy każe robić wieniec więc pewnie będzie, a beton B15 podobno jest mniej narażony na spękanie.

 

w poniedzialek zalewamy

 

pozdrawiam

Aga :D

 

Aga ja będę zalewał B20 podobno stropy niemal wszyscy zalewają już takim właśnie betonem. Pewnie strop jest bardziej stabilny i mniej podatny na wszelkiego rodzaju ugięcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Szmaragdowiczów. Właśnie od jakichś 2 tygodni jesteśmy bardzo szczęśliwi z żoną gdyż po długich poszukiwaniach i nie przespanych nocach znaleźliśmy to o czym marzyliśmy czyli Szmaradga. Szperając po necie dopiero teraz znalazłem waszą rodzinę Szmaragdowiczów i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Dużo przydatnych informacji i przepiękne zdjęcia.

Zacząć budowe zamierzamy prawdopodobnie w przyszłym roku pod koniec wakacji i nie wiem czy projekt kupić już teraz i ma sobie leżeć, czy jest sens, czy ceny projektów też rosną czy stoją w miejscu.

 

PS. pytanie do DADI czy znalazłeś już szmaragda w okolicach Bydgoszczy, bardzo chciał bym taki dom zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehs, ale mnie malena tym stryszkiem zaskoczyłaś ;) teraz to będę miał kolejny powód do dumania :lol: A można się tam np wyprostować? Czy przy tym fortepianie ;) można tylko będzie grać na siedząco, co by głową nie walić w sufit :p Oczywiście fortepian nie wchodzi w grę - akustyka pomieszczenia no i... jego cena :x

 

Poza tym znów ponawiam moej pytania:

Czy ktoś już ma pomysł na schody? Podzielcie się proszę!! Co kto ma na uwadze.

Również chciałbym poznać wymiary pomieszczenia nad garażem, czy wchodzi się do niego po schodkach z łazienki, czy jest na tym samym poziomie.

Czy ktoś rozważał w pokojach na poddaszu zamiast połaciowych dać przy dzwiach balkonowych (nad jadalnią) normalnej wielkości okna? Czyli dołożyć obok drugie? Co o tym myślicie?

 

Normalnie do 3 razy sztuka. Jak nikt mi nic nie napisze, to przestaje marudzić już o tych schodach :p

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stryszku można się z powodzeniem wyprostowaća, a miejsca jest naprawde sporo - rupieciarnia pierwsza klasa . nie mamy garażu więc nie wiem jakie jest to pomieszczenie nad nim . sprawa okien połaciowych , temat już był poruszany , w/g mnie dobrym pomysłem byłaby dostawka do balkonów np 60-ocentymetrowego okna , ja jednak za nic nie zrezygnowałabym z tych dachowych. jeśli ktoś z dachowych rezygnuje to konieczna byłaby jakaś dostawka do balkonów ze wzgledu na ilość światła w pokojach,

 

Schody do 6 września będzimy mieli wyceny z 4 różnych źródeł - w tej chwili sie projektują, przeliczają. Po 6 damy znać co do schodów, ale my zdecydowani jesteśmy na schody ze spocznikiem i w ten sposób będą robione

 

Pozdrawiam Malena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. pytanie do DADI czy znalazłeś już szmaragda w okolicach Bydgoszczy, bardzo chciał bym taki dom zobaczyć.

 

Witam

 

Zadzwoniłem do gościa który niby miał budować Szmaragda a jego kolega ma już wybudowany ale okazało się że jest to ORION a nie Szmaragd :-( stoi on gdzieś w Osielsku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż DADI szkoda.

Ja powoli muruję ścianki, pod koniec tygodnia będę układał strop i kominy(schiedla). W końcu zostawiłem drzwi z jadalni. Mam wrażenie (raczej moja żona) że okno w kuchni jest za wysoko i zrobię je chyba na 90 cm. No i jeszcze okno w salonie - też chyba zrobię z niego drzwi balkonowe.

 

Tymczasem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Ja tez dolaczam sie do grona Szmaragdowiczow, jeszcze niedawno mialam inny projekt na oku MAJA z ARCHETONU niestety nie wypalil on ze wzgledu na waska dzialke i za duzo przerobek

Dlatego zdecydowlalismy sie jednak na SZMARAGD

Dla nas jest on bardzo funkcjonalny w srodku i ma wyglad niczego sobie, salon polaczony z jadalnia , wykusz tez zawsze chcialam ,ustawna kuchnia, zadaszony czesciowo taras, dodajace uroku balkoniki, mozliwosc zamowienia projektu na 2 garaze oraz spizarka wazna sprawa, przejscie z kotlowni do garazu, miejsce w wiatrolapie na duza szafe, przejscie z lazienki na gorze do strychu tez nam sie spodobalo

Jednym slowem duzo tych zalet jest

 

Wiec zycze duzo cierpliwosci i milych efektow w zwiazku z budowa dla wszystkich budujacych ten domek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa projekty schodów:

- pierwszy: schody zaczynają się na wprost od wejścia w ok. połowie długości otworu w stropie (krótki pierwszy bieg), nastepnie zakręcają w stronę ściany i idą do góry wychodząc obok wejścia do łazienki, czyli odwrotnie jak w projekcie

- drugi: idą po ścianie jak w projekcie, ale nie zakręcają o 180 st. tylko przy 90 st. wychodzą na wprost wejścia do pokoju.

 

Te w projekcie może są bardzo wygodne ale mocno wchodzą w salon drugim biegiem. Jakoś mi sie to nie widzi. Zaraz od wejścia z wiatrołapu będzie wchodzić się w schody, które trzeba ominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. pytanie do DADI czy znalazłeś już szmaragda w okolicach Bydgoszczy, bardzo chciał bym taki dom zobaczyć.

 

Witam

 

Zadzwoniłem do gościa który niby miał budować Szmaragda a jego kolega ma już wybudowany ale okazało się że jest to ORION a nie Szmaragd :-( stoi on gdzieś w Osielsku.

 

Pozdrawiam

 

Witam ponownie.

 

Wielka szkoda DADI, ale zostanie nam życzliwość Kasilas i mam nadzieję że i mi pozwoli odwiedzić swój szmaragdowy pałac. :lol: Mama nadzieję że i w Bydzi staną pierwsze Szmaradgy "NASZE" :p

 

Kasilas dużo z żoną rozmawiamy o projekcie i chyba też zostawimy drzwi w jadalni to potrzebny ciąg komunikacyjny. Myślimy też aby przenieść drzwi w salonie z tarasu na tył domu u nas będzie to wyjście na cały ogród.

 

I jeszcze mam proźbę czy ktoś może mi podać wymiary strychu nad garażem (szer.,dł. i max. wys).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...