Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wydaje mi się, że raczej nie powinieneś między słupami okładać płytkami a wykonać tak jak elewację. Ale to tylko moje skromne zdanie.

 

Kecajm a wracając do wentylacji czy zrobiłeś ją zgodnie z projektem ?? jeśli tak to czy robiłeś zmiany w więźbie ?? No i jeszcze jedno pytanie co jest podłączone do 3-ciego otworu wentylacyjnego bo jakoś nie mogę dojść ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zmieniłem położenie tego pionu wentylacyjnego. Jest on wbudowany w ściankę wiatrołapu, prostopadłą do drzwi, wystaje trochę ze ściany spiżarni. Trzeci chyba jest zapasowy. Dokładnie nie pamiętam. Zmian w więźbie nie było. Tylko komin wystawiłem dodatkowy. W projekcie są wywietrzniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszytskich!

Jestem obecnie na etapie szukania projektu i nie ukrywam duzą uwagę skupiłam na SZMARAGDZIE choc mam pewne watpliwości co do projektu m.in zbyt mala lazienka na dole, no i schody w salonie. Ponadto zastanawiam sie nad jadalnia czy jest wystarczająco duza w związku z tym zwracam się z pytankiem czy ktoś buduje może ten domek w okolichach województwa pomorskiego tzn. gdańska bądź okolic, aby była mozliwość obejrzenia tego domku. Zadowoliło by mnie również przesłanie na mój email [email protected] paru fotek z budowy domu konkretniej z wnętrza!

Pozdrawiam i do Usłyszenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zregnyzowalismy na dole z prysznica - u nas bedzie tam częśc z pralka ale my zmieniliśmy układ łazienki i kotłowni - tzn. powiększyliśmy łazienkę kosztem kotłowni i przy takim układzie zmiesci się nawet prysznic 90.

:):)

 

Pozdrawiam Malena

 

Ps. Gosia 099 schody montujemy w piątek dopiero wtedy moge podesłac jakieś konretne zdjęcia - sam rysunek mi osobiście niewiele mówi - :):):)

 

 

 

Jak dobrze pójdzie za 3 tygodnie przeprowadzka :o :o :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szmaragdowiczów. Po roku szukania kupiłem projekt Szmaragd 2G. Do decyzji zakupu przekonał nas album kecajma - wielkie dzięki. Jestem z Torunia, jeżdżając po okolicy widziałem również dzieło kasilasa - wygląda świetnie. Mam podobne problemy z projektem jak większość forumowiczów, w tym ulubiony kominek. Co sądzicie o tym aby przesunąć komin i kominek:

a. w miejsce po zlikwidowanym okrągłym okienku, wówczas komin wychodziłby obok lukarny w sypialni po ściance kolankowej

b. przedłużyć krótką ściankę po drugiej stronie salonu i umiejscowić tam kominek a komin postawić tak aby na piętrze przechodził przez tą samą ściankę działową co kanały wentylacyjne tylko obok drzwi do pokoju.

Proszę o opinię, chyba wówczas salon byłby bardziej ustawny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Od samego początku wrraz z żoną śledzimy co piszą Szanowni budowniczowie na temat Szmaragdzika.Jestesmy posiadaczami tego projektu.Obecnie skończyliśmy budowę fundamentów (stan bez płyty) z bloczków fundamentowych i za całość zapłaciliśmy 14000 tys zł. razem z ekipą. Czekamy więc już na wiosnę z niecierpliwością by dalej ruszyć. Mam oggggggromną prośbę w związku z tym. Ile Daliście za stan surowy otwarty (chyba będzie max i kryty dachówką) oczywiście bez fundamentów bo te już są.Jedna z ekip zaoferowała nam wszystko ok. 30.000 zł robocizna.Czy to drogo czy szukać dalej. Są ponoć solidni.Wiem np.że m2 dachu z ociepleniem i w dachówce ma kosztować ok 42 zł.

W projekcie zmian mamy niedużo m.in. zrezygnowaliśmy z tego tarasiku dzięki czemu mamy większy salon.Proszę mi jeszcze powiedzieć ile ma powierzchnia dachu w m2.dziękuję i będę od dziś stale podpowiadał i radził się Was.Super sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...