Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki bardzo za miłe słowa :)

 

Schody to żadna tajemnica kosztowały 6500 zł, robiliśmy wyceny u trzech stolarzy różnica w cenie doszła do 1000 zł :o :o :o :o :o ,

Nam schody podobaja się bardzo, a wejście z tej strony - to tylko i wyłącznie kwestia gustu, i ta zmiana wynika z wygody użytkowania

 

 

Pozdrawiam jutro montuje się kuchnia :):):):):):):)

MALENA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Malena i Kecajm schody są super dzięki za zdjęcia. Do schodów jeszcze mi trochę brakuje można powiedzieć że jak juz będą schody to można mieszkać. Czekam na kolejne zdjęcia pozdrawiam.

 

Napiszcie proszę, jakie tynki zastosowaliście cementowo wapienne czy gipsowe, bo słyszałem opinie, że gipsowe są gorsze. Ile metrów wam wyszło no i oczywiście jaka cena za m2. Ja czekam na okienka i bramę garażową no i jak już będę miał domek zamknięty zabieram się za hydraulikę i elektrykę to znaczy nie ja tylko fachowcy mam nadzieję :roll: . Napiszcie cos o swoich domkach co w tej chwili robicie może już mieszkacie.

 

Pozdrawiam

Zbyszek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Kecjam piękne te Twoje schody, przeprowadzka w tym roku????

 

My już mieszkamy, taka partyzantka narazie, wszystko po wariacku ale u siebie . Wszystko wymaga jeszcze dopracowania, ale mamy schody wszystkie drzwi, kuchnię skończoną, łazienkę też, więc jest ok.

A tynki robilismy we własnym zakresie więc pojęcia nie mam :o jak to nam wyszło - dopytam męża i przekażę.

 

Poza tym nie ma to jak u siebie

 

A to nasza kuchnia:

 

http://foto.m.onet.pl/_m/4a2f1d21c8fec44f53c2c912d1f07126,5,19,0.jpg

http://foto.m.onet.pl/_m/c4d76f5e02928bb60b69ed6acb5288b3,5,19,0.jpg

http://foto.m.onet.pl/_m/99195ccb56c8306ae940a4b286b00f41,5,19,0.jpg

A to nasza jadalnia zimna jeszcze bez firanek i takiej domowości, ale pracujemy nad tym :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

http://foto.m.onet.pl/_m/f74b0e822d8a75e842598b6d217ff68d,5,19,0.jpg

 

i nasze drzwi

http://foto.m.onet.pl/_m/56636b281dc727c0c88b433fc50b4ef6,5,19,0.jpg

 

Pozdrawiam Malena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landrynka, ta spiżarnia nijak nam tam nie pasowała:), mamy wielką szafę spiżarniną która pełnie tę funkcję i po wielu przymiarkach spiżarnia została skreślona.

Natomiast jeśli chodzi o gotowanie to tn "kąt" wcale nie jest taki mały. Moja plyta jest duża - 6-palnikowa ma 90 cm. Jeśli ktoś zamontuje coś w standardzie to tam jest jeszcze dużo miejsca. Natomiast gotuję dopiero od tygodnia więc doświadczenie niewielkie :oops: , ale narazie jestem bardzo zadowolona.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malena- a ta szafa spizarniana, to w kuchni? Bo ja chcę szafki tylko na dole, wiec muszę znaleźć miejsce na wszystkie kuchenne graty. I podoba mi się ogromnie pomysł posiadania spizarni. To znaczy podobał, zanim nie weszłam tydzień temu do domu i nie zobaczyłam, że jak wstawie tam małą lodówkę, to juz nic więcej nie wejdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malena piękna kuchnia też myślimy nad zrezygnowaniem ze spiżarni ale do końca nie jesteśmy przekonani Kecajm jak zwykle mnie zszokowałeś ceną tynków myślałem że to droższy interes. A tak w ogóle to dziękuje wam za odpowiedź. Kasilas myślę że jeżeli chodzi o podpórkę schodów to można z niej zrezygnować przynajmniej tak fachowiec mówił że umocowanie schodów do podciągu wystarczy. Jak to będzie z tymi schodami zobaczymy jeszcze mamy czas. Malena a jak wyglada twoja łazienka chyba jeszcze jej nie widzieliśmy jeżeli mozna prosić o zdjęcia to przoszę :p

 

Dzięki Pozdrawiam Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :lol:

Gratuluję Malenie i Kecajmowi tak znacznych postępów. Mam do Was pytanie jak zamontowaliście rynnę spustową przy tarasie?. U nas przymocowali ją do słupa ale mi się to nie podoba. Ze zdjęć wynika, że wlot do tej rynny macie w tym samym miejscu co u nas. Mąż twierdzi,że można ją obudowac gdy będzie się robiło elewację, ale nie jestem do końca przekonana czy da się to zrobić. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest też do słupa :), jakoś wcześniej się w ogóle nad tym nie zastanawiałam - postaram sie zrobić zdjęcia jak to u nas wygląda to moze Papaja, coś wymyślisz i albo będziesz krzyczeć coby ci to szybciutko przemontowali, albo zostawisz jak jest. :)

My mamy jasno żółta elewację ciemny brąz dach - więc rynny oczywiście też no i okna tez są w ciemnym brązie. Nasza rynna nie jest niczym zabudowana - ta na tarasie oczywiście, i wizualnie nam nie przeszkadza.

 

Pozdrawiam Malena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich szmaragdowych budowniczych.

Jestem uzależniona od tego forum, codziennie conajmniej kilka razy wchodzę, by sprawdzić, jakie nowe problemy się pojawiły. My właśnie zakończyliśmy na ten rok, otwory pozabijane dechami i folią. Zrobiliśmy ścianki działowe, wszystko jak w projekcie, bo przyjęłam zasadę niezmieniania. Jedynie na górze z naszej sypialni zrobiliśmy małe drzwi(60cm) do łazienki, żeby potem nie paradować przez cały korytarz. Poza tym niestety sen z oczu spędza mi wc na dole i mimo sugestii autora projektu, to chyba jednak ten prysznic nie wyjdzie(jeśli się zrobiło oczywiście zgodnie z projektem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich za chwilę staniemy się wraz z moją narzeczoną posiadaczmi projektu Szmaragda :) zaczynamy budowę bardzo wczesną wiosną, a jak pogoda pozwoli nawet późną zimą. (narazie sobie tego nie wyobrażam, ale na działce jest trochę przeszkadzających drzewk itp historii więc damy radę :) pozwoliłem sobie poczytać wasze formu i umacnam się w twierdzeniu, że szmaragd to dobty pomysł i trafiony projekt - z ilości założeń jaki oglądaliśmy nagle ten wpadł w oko mojej Pani i rozpatrzyliśmy go dokładniej. teraz jak oglądam wasze fotki wydaje się być to dobrą decyzją - mam madzieję. tak więc będę czasem zadawał niezbyt mądre pytania ale jestem laikiem w kwestii budownictwa więc liczę na waszą pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszytkich.

My żoną również byliśmy pod wrazeniem szmaragda, już nawet prawie zamówiliśmy projekt, ale wczesniej jednak postanowiliśmy zobaczyć szmaragda na żywo. I dzieki kecajm-owi udało nam się to za co wielkie dzięki.

I niestety czar prysł. Dom piękny. Z zewnatrz ładny i zgrabny, w środku też super, z jednym małym wyjatkiem. Mianowicie "salon" to właściwie nieduży pokój dzienny, a w domu o pow ok 140 m2 powinien byc jednak troche większy. Te 27,5 m2 salonu po prostu gdzieś ginie. Schody, kominek- i zostaje tylko troche miejsca na wypoczynek i telewizor.

Co do reszty żadnych zastrzeżeń-wręcz przeciwnie. Może troszke mała kuchnia i pom. gosp. ale to wszytko można jakoś przeżyć, ale "salon" niestety nie.

I tym sposobem znów wrócilismy do punktu wyjścia tzn do ponownego wertowania katalogów. Ale już praktycznie jest wybrany. Nie bedzie taki ładny jak szmaragd, ale zbliżony.

Zobaczymy jaki wyjdzie w rzeczywistości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...