Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :D . dowiadywałam się o ceny tynków. Niestety nie wygląda to tak różowo jak u Kecajma. Na dziś jest to 15zł za metr kw. robocizna plus 7-8zł za materiał, mowa o tynkach cementowo-wapiennych, przy gipsowych materiał nieco droższy. Jak dobrze pójdzie to za te 500m.kw. zapłacimy ok. 12000 :evil: .Jak by było mało to ceny wszelkiego kruszywa mają znowu pójść w górę :x . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:D witam serdecznie

Ciesze sie, ze jest jest nas tak duzo budojacych Szmaragdzika.

Cena 23 zl/m tynkow gipsowych nie jest dla mnie zaskoczeniem, tylko zastanawiam sie ile ma tych metrow do otynkowania wewnatrz Szmaragd.

Czy jest ktos kto zna odpowiedz na to pytanie. Zastanawiam sie tez nad garazem czy warto tynkowac czy poprostu pomalowac cegly silikatowe.

:o Ale na schody tez mam juz pomysl tylko nie wiem czy w praktyce to wypali(czy nie beda za strome), i czy mozna dodac sobie jedna belke stropowa bez ryzyka przeciazenia podciagow P1 iP2. Czekam na odpowiedzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kecajm zrobiłeś wrażenie, super, jeszcze bardziej podoba mi się dom, który budujemy. Aż chciałoby się być już na takim etapie. To ostatecznie czym obłożyłeś filary i i cokoły, bo ze zdjęcia nie mogę wnioskować?

A co do pytania Pawlika81 o ilość tynków wewn., to Kecajm podał, że 500m. Czy inni to potwierdzają i czy w tej ilości jest również garaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromnie ważne pytanie. Właśnie składamy zamówienie na okna połaciowe. I nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy okno włazowe jest w domu konieczne czy to tylko opcja. Jak wy planujecie to zrobić? Uznać, że jedna z połaciówek będzie robiła za właz, czy zamawiacie specjalne okno włazowe?

Niecierpliwie czekamy na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D . My również zrobiliśmy wyłaz dla kominiarza +dwa stopnie kominiarskie i ława kominiarska między kominami.Projekt przewiduje w łazience okno wyłazowe, ale zamontowanie tak długiej drabinki kominiarskiej popsułoby wygląd dachu{moim skromnym zdaniem}. Te wszystkie" drobiazgi" umieściliśmy na tylniej połaci dachu. U Kecajma nie widać żadnego wyłazu i też się zastanawiałam w jaki sposób kominiarz dostanie się ewentualnie na dach. Pozdrawiam :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczeło się -działka wytyczona materiały zakupione ,ekipa jest zaczynamy kopać w sobotę 90 zł na godzinę odchumusowanie i kopanie fundamentów zastanawiam się ile godzin wyjdzie bo miałam też propozycję że człość zrobią mi za 1200 zł chcę się zmieścić w 10000 tyś nierealne? w 11000 napewno a wy jak myślicie? Pozdrawiam Anna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

A co tu się dzieje zima w pełni :lol: a tu niektórzy zaczynają się budować gratuluje.

 

Ja właśnie wczoraj oddałem architekt ostatnie potrzebne papiery i dzisiaj miała zanieść mojedo SZmaragdzika do urzędu i teraz zostanie tylko czekanie na pozwolenie, niby ok. miesiąca, ale będą święta to się troche przeciągnie.

 

Teraz rozglądam się za kredytem no i nie wiem w co sie wpakować na następne 30 lat PLN czy CHF i jaki bank wybrać. Dzisiaj znów podnieśli stopy procentowe w Szwajcarii.

Jeżeli macie jakieś przemyślenia i propozycje do jakich banków się udac będe wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał ten sam dylemat na wiosnę. Póki co raty w CHF rzeczywiście wyglądają atrakcyjnie i wzrost szwajc LIBOR na razie tego nie zmiani. Większe ryzyko leży po stronie silnej złotówki i ryzyka jej osłabienia. W krótkim okresie 1-3 lata nikt o tym nie mówi, ale kredyty hipoteczny zaciąga się z reguły na znacznie dłuższy okres. Dla przykładu 300tys.PLN = 128tys CHF przy kursie kupna 2,35, po podpisaniu umowy musimy już oddać po 2,40 czyli po kursie sprzedaży czyli 307tys. Zakładając że PLN się osłabi do franka do 2,60 mamy do spłaty 333tys, a gdyby osłabił się do 3,00 (sytuacja sprzed 2 lat) mamy do spłaty aż 384tys. więcej czyli o 25% więcej z tytułu różnic kursowych na samym kapitale. Naprawdę efekt ten jest silniejszy bo obejmuje również różnice kursowe od płaconych odsetek które tutaj pomijam. Zawsze można przewalutować kredyt na PLN, niestety przy danym kursie czyli w hipotetycznej sytuacji drożejącego franka oznacza to akceptację straty. Sytuacja może wyglądać też zupełnie inaczej - PLN może się nadal umacniać, a my możemy konsumować premię za ryzyko 8) tak długo jak długo sytuacja gospodarcza i polityczna Polski i Europy Św-Wsch będzie stabilna w oczach międzynarodowego kapitału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...