Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My okna również wyprostowaliśmy ze względu na koszty, a co do mojego frontu go-go to zmieniliśmy go ze względów funkcjonalnych. Wejście wypada nam od północy, od ulicy, więc po co mi ten balkon w holu na poddaszu. Tak naprawdę służyłby jedynie jako dekoracja domu, żadnych innych funkcji by nie spełniał, a trochę by jednak kosztował. Ja jako obecny blokowiec mam ogólną awersję do balkonów, które dla mnie kojarzą się niestety z blokami. Myślę,że dom jednorodzinny takich rozwiązań funkcjonalnych aż tak bardzo nie potrzebuje, akceptuję balkony w moim szmaragdziku jako jego ozdoba, początkowo ubolewałam,że są aż 3, dlatego z miłą chęcią pozbyłam się tego nad ulicą-północnego.

 

Witam wszystkich.

Co do frontu, nasz pierwszy architekt też nas namawiał na likwidacje balkonu (koszty owego, duże straty ciepła przez okno, nie wykorzystane miejsce, można w tym miejscu np. zainstalować szafe) niby prawda ale wg mnie i mojej żonki te balkoniki dają temu domu cały urok i wdzięk.

Piękno kosztuje, dlatego zostawiamy jak jest.

Pozdrawiam Gromal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam jeszcze pytanie w kwestii ogrzewania. Doinformujcie mnie czy kotłownia w szmaragdzie spełnia warunki na zainstalowanie pieca na ekogroszek? Czytałam w ostatnim muratorze o nim, ale nie wiem ile na dzisiaj kosztuje ekogroszek i czy jest w całym kraju dostępny? Powiedzcie też czy decydujecie się na ekogroszek ze względu na ekonomię, czy dlatego że nie ma np. gazu u was- reasumując jakie względy przemawiają za wyborem tego konkretnego źródła energii?

Bo ja z kolei też bym chciała taniej ogrzewać ale mając dostęp do gazu kieruję się wygodą i czystością, nas nie ma cały dzień w domu, a gaz jest bezobsługowy (tylko luksus kosztuje niestety).

 

Ja w kotłowni przesunołem max. drzwi w strone łazienki (te do garażu i do przedpokoju) i mam nadzieje że to wystarczy bo też chce wstawić tam piec na ekogroszek, ceny opału tak się wyrównały że nawet drewno kosztuje już podobnie, a ekogroszek dostępny jest raczej w całym kraju, tańszy jest luzem ale trzeba mieć go gdzie skladować.

gromal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papaja bardzo dziekuje za wycenienie mi dachu z dachowki ceramicznej.Czyli taki daszek w calosci trzeba liczyc okolo 50000.Masz racje dosyc slono :D

Ciekawa jestem na ile taniej wyjdzie z blachodacowki czy ta roznica jest znaczna? hm

Czym kierujecie sie wybierajac rodzaj pokrycia dachowego?

A czy ktos z Was bedzie mial dach zielony i zolta elewacja jak w projekcie?

W projekcie jest dachowka, na obrazku czapka jest zielona.I tu mam pytanie czy ktos widzial dach z dachowki zielonej? I czy jest ładna? :D

Piotr jak bedziesz juz wiedzial orietacyjnie jaka jest cena dachu z pokryciem z blachodachowki to daj znac.

Ja mysle o piecu na ekogroszek bo rodzinka zachwala ze ekonomiczny.Mam nadzieje ze kotlownia bedzie wystarczajaca.Ja bede chciala podzielic kotlownie scianka za ktora bedzie opal do tego chce poziom poglogi obnizyc w tym miejscu.A zobaczymy jak to wyjdzie w trakcie.Mysle tez o wspomaganiu ogrzewania kominkiem. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle tez nad wymiarami okien.Ja podnosze scianke okolo 40 cm i chyba wstawie okna takiej wielkosci jak u sasiadow Orionowcow te frontowe czyli 180-120.Balkonowe raczej beda takie jak w projekcie nie bede ich prostowac.I mysle o dodaniu w scianie szczytowej u samej gory okienek doswietlajacych strych.Okragle lub polokragle.Ale to tez wyjdzie w trakcie.

Jak narazie to dalej sledze wasze poczynania i czekam na wczesna wiosne.Jak tylko pogoda bedzie dopisywala to startujemy.

POZDRAWIAM I MERRY CHRISTMAS :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupić projekt szmaragd ale żeby być pewnym że to jest ten projekt to czy może ktoś przesłać jakieś zdjęcia, a jeszcze fajniej jakbym zobaczy w rzeczywistości. proszę chętnych o przesłanie fotek lub udostępnienia kto wybudował szmaragda do obejrzenia go. Najlepiej okolice Warszawy ale w przerwie miedzy świętami a nowym rokiem mogą być okolce Kielc

[email protected]

 

Życzę wszytskim Wesołych i Radosnych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać kilka słów na temat kosztów dachu - jestem powiedzmy na bierząco. Ceramika wg wyceny różnych producentów (ceny z oknami połaciowymi, wyłazem, ławą kominiarską komplet, rynnami i innymi akcesoriami)

 

Materiał na konstrukcje i deskowanie - 10.000

Papa - 1.100

Gwoździe - 1.100

Robicizna - 7.000 (dość drogo raczej miałem)

Razem - 19.000

 

- Rupp Syrius 13 - 25.000

- Pfleiderer Harmonica - 25.000

- Cementowa Euronit - 18.500

- Creaton - 28.000

- Roben - 23.000

Koszt pokrycia dachówką (robicizna) - około 5-7 tys PLN

 

Koszt dachówki i położenia około - 30.000 PLN

 

Czyli razem rzeczywiście wychodzi około 50.000 tysiaków.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych i Spokojnych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

go - go my również będziemy chcieli opuścić trochę podłogę w kotłowni nasza projektantka powiedziała, że to jakoś lepiej dla pieca i ze względów praktycznych dobrze by było to zmienić (bez rysowania w projekcie oczywiście). ale u mnie temat z ta kotłownia jest troszkę inny ponieważ ja ją przeniosłem do garażu, znaczy poszeżyłem garaż o szerokość kotłowni :)

 

pozdrawiam i wesołych świąt życzę w szystkim szmaragdowiczom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia ja widze zielony :)

Potem w trakcie czytania forum znalazlam w telacie domek z owym dachem i zolta elewacja i okraglymi balkonami to bardzo zachcialo mi sie miec taki domek jak z obrazka.

Tylko zastanawiam sie nad tym ze jesli juz zdecycujemy sie na dachowke ceramiczna lub cementowa to czy one bywala zielone.Ale nadal jestem ciekawa jaka bedzie roznica w cenie dachu z blachodachowki.Jesli ktos cos wie to prosze sie podzielic ta wiadomoscia.

I prosze szczesliwych juz posiadaczy domkow Szmaragd o podzielenie sie z nami zdjeciami.Bardzo bym chciala zobaczyc zdjecia srodeczka.

malena pamietaj o Nas

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam świątecznie

Co do koloru dachu, to mnie się wydaje, że oryginał ma grafitowy a nie niebieski. Ja mam też grafit i mnie ta kolorystyka bardzo się podoba, choć przed ostatnią decyzją długo się wahałam (miałam fazę ceglastej, kasztanowej aż po namyśle przyjęłam wersję kolorystyczną z oryginału). Co do zielonego to jakoś nie mogę sobie wyobrazić szmaragda, choć już różne inne domy widziałam, ale to była blachodachówka lub gont bitumiczny.

Zdrowych i wesołych Swiąt - wszystkiego najlepszego świątecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia pila a ja caly czas zylam w przekonaniu ze tan dach jest zielony i taki wlasnie chcialam :D No a teraz bede dumac nad kolorkiem.

Ale najpierw bede musiala podjac decyzje jakie to pokrycie.

piotr jak juz bedziesz znal cece blachodachowki to daj znac.Cene pokrycia dachowka ceramiczna juz znamy :x

Narazie spokojny okres.Cisza na placu budowy.Czekamy na pogode i byle do wiosny :D

Ale chetnie bym zobaczyla jakies zdjecia innych Szmaragdow.Jesli ktos ma ochote sie z nami podzielic to poprosze :D

Kasia i piotra a jakie macie w planach schody? Mi bardzo sie podobaja te w stylu Wlodarskiego zakrecane.Ale wszystko wyjdzie w trakcie a jeszcze daleko mi do tego etapu :evil:

Pozdrawiam zaspanych Szmaragdowcow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszeczkę ucieknę od tematu. Chodzxi mi o rolety zewnętrzne ja na etapie budowy nie pomyslałem o roletach :) a teraz okazało się że mogę co najwyżej zamontować takie które będą na zewnątrz elewacji. Reasumując jesli ktoś z Was chciałby mieć rolety zewnętrzne ale takie których cały mechanizm będzie niewidoczny musi o nich pomysleć na etapie budowy murów i tworzenia otworów okiennych.

Pozdrawiam życząc wszystkim sukcesów w Nowym Roku, a przede wszystkim spadku cen :) materiałów budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie ten dach jest vciągle grafitowy,myslimy o pokryciu dachówką ,o tyle dobrze że w okolicy mamy dwóch potężnych producętów.W dzień przed wigilią osiągnęliśmy stan zero ,no i zaczęło się bieganie po bankach no i tu kolejna niespodzianka BIK 36 zł zadłużenia sprzed roku w KB naliczyli odsetki od nieterminowej spłaty raty nie fatygowali się przysłać ponaglenia bo mają na to trzy lata i w takiej sytuacji bierzemy kredyt a Santander banku tyle że nas będzie to o kilka tyś więcej kosztowało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rolet istotnie jest ważny, nawet jeszcze na etapie projektu. Kto chce wmontować rolety zewnętrzne z niewidoczną puszką musi zaplanować wyższe otwory okienne lub zakupić specjalne nadproża z wnęką np.Jurand. Ja osobiście świadomie zrezygnowałam choć orientację w tym temacie robiłam jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Jak z każdą kwestią znajdzie się tyleż samo zwolenników co przeciwników danego rozwiązania.Niektórzy sądzą, że montując mechanizm rolety w murze fundujemy sobie pustkę a więc mostek termiczny. Ja osobiście zrezygnowałam z powodów ekonomicznych(rolety to drugie okna w cenie) a ponadto nie chcę robić puszki z domu. Właściwie jeśli chodzi o zabezpieczenie przed złodziejem, to też nie pełnią one żadnych funkcji zabezpieczających a wręcz informujące o tym co się dzieje w domu. Myślę,że w trakcie mieszkania już w naszym domu okaże się, które okna będą wymagały zacienienia i znajdę wówczas jakieś optymalne i dostosowane do wystroju wnętrza rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach :)

 

jeśli chodzi o blachodachówkę to w Płocku (Bud Mat) m2 kształuje się na poziomie ok 30PLN + - 2PLN ze wskazaniem na -. nie wiem jeszcze jak cenią sobie wykończenia. jeśli chodzi o zabezpieczenie antywłamaniowe to myslę, że na dzień dzisiejszy najlepszą formą są szyby antywłamaniowe. wyglądają jak zwykłe szyby a duzym młotkiem nie można ich sforsować. postaram się ogarnąć ich koszt to w niedługim czasie się podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o maila. Nie mam jak umieścić na forum.

 

Witam

Bardzo ładny domek. Gratuluję!

Czy mógłbys napisać jakie zmiany wprowadziłeś w swoim Szmaragdzie?

Zauwazyłem wyeliminowanie okrągłego okna z salony, podniesienie ścianki kolankowej? Czy masz może więcej zdjęć wnetrza. Interesuje mnie zwłaszcza jak wygladaja powierzchnie salonu i jadalni i jak ze sobą współgrają (a może nie pasują?) Czy schody nie pospują wyglądu salonu? Moze to skrót optyczny ale wydaje mi się, że ściana boczna salonu (ta z kominkiem i schodami) od strony komina to okna jest b. krótka i przez mało ustawna - czy mógłbys podać wymiar tej odległości?

 

PS> Z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia. Będę "nękał" :-) w przypadku dalszych pytań.

PS' Nie wiesz może czy ktos w Zachodniopomorskim buduje Szmaragda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HALO HALO

Co slychac u szanownych Szmaragdowiczow?

Slyszalam ze zima ma nadejsc w polowie stycznia brrrryyyy.Ale mam nadzieje ze bedzie krotka bo budowa bedzie stala :oops:

A moze ktos wstawi jakies zdjecia ze Szmaragda hmmm taki podarek gwiazdkowy dla ciekawskich?

malena ja czekam na Twoje :D Zagladam tu codziennie prawie :o

Ogladam ostatnio sofy do salonikow i jestem bardzo ciekawa jaka bedzie pasowala do salonu Szmaragdowego.Mam juz kilka na oku :D mysle o braziku skorce hmm.

A tu jeszcze taka dluga droga.Ale mam nadzieje ze ten roczek bedzie laskawy i uporamy sie ladnie z realizacja Szmaragdzika.Mam tez nadzieje ze ceny nie oszalaja.Bo czytam tak prognozy to rok 2007 ma byc rokiem bumu na domy i dzialki bo mieszkania juz chyba sa na maximum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...