Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sirius na nasz dach z rabacikiem wyszedł około 18 000. Mieliśmy projekt 2G ale okazało się w praniu, że nie wejdzie na działkę, więc zmniejszyliśmy go na 480cm .No i podnieśliśmy cała górę o 3 pustaki. Nie wiem czy to wpłynęło na wielkość dachu i ilość dachówek, ale na pewno wpłynęło na wielkość pomieszczeń na górze.

Co do bramy, taka do naszego garażu na 1,5 autka 7 000, a przyjaciel, który buduje też szmaragda obok nas i ma 2G zrobił dwie pojedyncze bramy zamiast jednej i zapłacił za nie około 10 000. Aha, bramy Hormann.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do bram, to ja mam wycenę na dwie osobne do 2G z Hormana- segmentowa w kolorze złoty dąb, obie z napędem + montaż na 6.500, drzwi zewnętrzne orientowałam się z firmy CAL- dobre i solidne drewniane drzwi z dwoma bocznymi naświetlami również wynieśie coś ponad 5 tyś(w zależności od fasonu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landrynka mam do ciebie pytanie, oglądałem zdjęcia Twojego szmaragda super chciał bym być już na tym etapie, dobrze widze na zdjęciach że rozdzieliłaś łazienke i sypialnie i zrobiłaś tam przejscie na strych.

Przesuwałaś kominy czy tylko sciany.

Jeżeli tak to jak wiele zmniejszyła sie sypialnia można tam będzie wstawić spokojnie łóżko małżeńskie :D.

Pozdrawiam gromal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images14.fotosik.pl/22/7593f5509638d1d5.jpg

Przesunęliśmy tylko ścianki, kominy nie ruszone. Tam gdzie była sypialnia w projekcie, jest u nas teraz gabinet Szanownego Małżonka i garderoba, więc raczej małżeńskie łóżko Ci nie wejdzie, ale jeśli tak jka my zrobisz sypialnię nad garażem, to ci wejdą nawet dwa :-)

 

Zdjęcia mozna zobaczyć klikając na moja stronę www :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Startujemy ze scianami Szmaragda.Jakie mury co ja pisze :D

Ale gdzie mam klikac? Che zobaczyc Twoje zmiany bardzo

go-go

W poście Landrynki na dole jest ikonka z domkiem i napis WWW kliknij to a otworzą Ci sie wrota przyszłości. :lol:

 

 

Landrynka fajny pomysł z tym przejsciem ale gdzie ja sie podzieje z żonką i potrzebuje tego pomieszczenia nad garażem, no cóż wszystkiego nie można mieć.

Pozdrawiam

Gromal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landrynka mam ale jestem zakrecona hahahahaa

TWOJ SZMARAGD JEST CUDNY!

Sledze Twoje zmiany.Czy on jest powiekszony?Widze lokwidacje balkonu i z okna zrobiliscie wyjscie do ogrodu.Czyli teraz macie dwa wyjscia z salonu?Na poddaszu widze te zmiany z sypialnia.Czy jeszcze cos zmienaliscie?A jak sciana kolankowa?

A jakie planujecie schody?Matko tyle pytan :D Przepraszam

Dach Sliczny

Bardzo sie ciesze ze moglam zobaczyc Twoje zdjecia.Bede sledzila Twoja budowe.Super

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landrynka mam ale jestem zakrecona hahahahaa

TWOJ SZMARAGD JEST CUDNY!

Sledze Twoje zmiany.Czy on jest powiekszony?Widze lokwidacje balkonu i z okna zrobiliscie wyjscie do ogrodu.Czyli teraz macie dwa wyjscia z salonu?Na poddaszu widze te zmiany z sypialnia.Czy jeszcze cos zmienaliscie?A jak sciana kolankowa?

A jakie planujecie schody?Matko tyle pytan :D Przepraszam

Dach Sliczny

Bardzo sie ciesze ze moglam zobaczyc Twoje zdjecia.Bede sledzila Twoja budowe.Super

Pozdrawiam Wszystkich

 

Gratuluję postępów wszystkim budującym. Przed nami jeszcze długa droga, ale jeśli chodzi o schody to chyba będziemy chcieli wstawić gięte drewniane, obrócone o 90st, tak aby u góry się kończyły przy drzwiach do sypialni. Powinny się zmieścić w otwór w stropie. Takie będą lepiej wyglądały z salonu i będzie więcej miejsca z prawej strony kominka (pod górnym biegeim schodów).

 

Długo myśleliśmy też jak wygospodarować garderobę przy sypialni rodziców. Szkoda, że w oryginalnym projekcie domu o pow. 140m2 nie znalazło się na nią miejsce. Pierwszy pomysł to było przesunięcie komina c.o. do pomieszczenia gospodarczego, mniej więcej w miejsce drzwi wewnętrznych do garażu. Wówczas w górnej łazience komin przechodziłby z prawej strony drzwi na strych, a na dachu komin przesunie się z kalenicy na frontową połać, też wygląda nieźle. Nie wiem czy jasno napisałem. Wówczas z sypialni można zrobić bezpośrednie wejście na strych do wydzielonej i wygodnej garderoby. Drugi pomysł to zrobienie pompy ciepła i zupełna likwidacja komina c.o. Obecnie czas zwrotu pompy ciepła to ok. 6-7 lat, ale przy tym tempie wzrostu cen oleju i propanu może się okazać że dodatkowe nakłady na PC zwrócą się np po 5 latach. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

jestem miłośnikiem szmaragda i razem z mężem planujemy jego budowe ale troszke martwią nas koszty i tu moja proźba

ile wyszedł was stan surowy zamkniety pod klucz

wykończony domek okna dzwi i lazienki i podlogi tak zeby mozna było po drobnych udogodnieniach sobie go zamieszkac ktos juz jest na tym etapie.

Bo podajecie jakies koszty przekroczone 200tys ale co sie ma za tyle zrobione? I jeszcze jedno podpiwniczał ktoś domek? (Mam na myśli nie całkowite bo domyslam się ze kosztu byłyby ogromne)

Dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam takie same pytania jak michell.

Dziś zamówilismy ten projekt, a wiec dołańczamy do tak dużego grona osób budujących ten dom.

Od paru miesięcy zaglądamy na te forum i z uwagą czytamy wasze posty, jestesmy bardzo zadowoleni że tak dużo osób pisze o doswiadczeniach zwiazane z budową i zmianach wprowadzanych w projekcie.

My też polikwidujemy parę rzeczy, ale o tym opiszę pózniej.

 

Mam pytanie czy ktoś z Was buduje dom na terenie śląska?

Zależałoby nam ,o ile jest to możliwe, na zobaczenie Szmaragdzika na żywo, obojętnie w jakim jest stanie.

 

Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D . Niedawno mieliśmy na budowie eksperta od pomp ciepła. Zrobiono nam ofertę na podstawie projektu. Trochę nas cena przeraziła. Wyszło 65000 zł. Zakładają 20 st. C wewnątrz budynku. Jak na mnie to trochę mało. poza tym pompa jest standartowo wyposażona w grzałki i gdy dolne żródło nie jest zdolne wytworzyć dostatecznej ilości ciepła to się automatycznie włączają no i nabijają licznik. Dzieje sie tak gdy temperatura spadnie do -18 st. C. Pompa jest z firmy Sun Energy Greenline HT Plus C11. Mamy też ofertę na ogrzewanie gazowe, i tu koszt jest rzędu 35000 z wylewkami. Cały dół podłogówka, sypialnie grzejniki {podobno korzystniej dla zdrowia} no i reszta poddasza też podłogówka. Nadmieniam, że gaz ziemny mamy w pobliżu i komin do CO też już istnieje, tak więc z tego tytułu oszczędności nie będzie. Podwyżki cen energi idą praktycznie w parze więc raczej będzie u nas gazówka. Pozdrawiam :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :D . Michell marzeniem ściętej głowy jest zmieścić się w 200000 z takim zakresem prac jaki miał Kecajm pisząc, że przekroczył tą kwotę. Mam stan surowy otwarty a poszło już ok 140000 okna + brama garażowa to koszt 21000, drzwi zewnętrzne ok. 6000 a gdzie instalacje, tynki, wylewki :o . Zauważ, że Kecajm zaczął budowę chyba ze dwa lata temu. W przeciągu tego okresu ceny usług i materiałów poszły znacznie w górę. Kecajm pisze, że tynki kosztowały go 6 czy 7 zł. za m/kw z materiałem, ja mam umówionego tynkarza na koniec marca na cenę 17-18 zł. chyba,że znowu podrożeją materiały no i wtedy będzie drożej :evil: Pozdrawiam i życzę powodzenia :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a szczególnie nowych entuzjastów Szmaragda.

 

Właśnie czekam na odbiór pozwolenia na budowę i czeka mnie ganianie po bankach i mam taką prożbę czy możecie mi przesłać na priva kalkulacje kosztów domku jaką robiliście dla banku pod kredyt, będę bardzo wdzięczny wszystkim ( wiem że ceny się zmieniają ale będę miał przynajmniej ogólne pojęcie)

Pozdrawiam gromal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...