Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy i sledze juz od dwoch tygodni wszystkie wasze doswiaczen ,pytan itd.Wlasnie postanowilismy z zona kupic projekt szmaragda.Mamy zaczacz na wiosne z fundamentamy.Postanowilismy tak samo jak wiekszosc mienic pare rzeczy.Np.mala piwnica pod WC i pod kotlownia.Jak ktos ma juz albo planuje tez robic piwnice ,to niech da znac.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Prosimy o zapisanie do Klubu Szmaragdowiczów ;)

Będziemy się budowac w Jerzykowie pod Poznaniem. I chyba jesteśmy pierwszymi na forum którzy wybrali Szmaragda 2

 

http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/szmaragd_2/

 

Na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy :)

W tej chwili jesteśmy na etapie gromadzenia ofert na budowę do stanu developerskiego i oczekiwania na mapki geodezyjne więc... jeszcze daleko w polu.

Ale co tam, każdy przez to musiał przejść.

 

Aha, zdecydowaliśmy się umiejscowić kominek narożny, skierowany na salon, we wnęce pod schodami, które będą w tym wypadku betonowe i zabudowane. Rozwiąże to problem podłączenia do komina a ponadto schody przestaną być głównym meblem w salonie, czy ktoś ma podobne rozwiązanie u siebie ?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie od ciasteczeka jaki sprytny ten nowy Szmaragdzik2 :) I jakos tak inaczej wyglada w tej kolorystyce.Bede sledzila Wasza budowe z ciekawoscia.

Malena :) usmiecham sie do Ciebie i dopytuje o zdjecia? kanapa juz jest w saloniku? Bardzo czekam na zdjecia.

Pozdrawiam wszystkich Szmaragdowiczow i witam tych nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, nudze sie w niedziele i chodzi mi po glowie wełna mineralna :)

Czy docieplac welna samo poddasze i strop miedzy poddaszem i strychem, czy tez dodatkowo strych do samej gory ?

Na filmie prezentujacym rozwiazanie firmy Norgips brak docieplenia strychu, napiszcie prosze jak to zrobiliscie u siebie i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj też analizowaliśmy kwestię ocieplenia poddasza. W projekcie jest ocieplenie wełną pomiędzy krokwiami do wysokości sufitu a potem tylko nad sufitem. Natomiast cały dach po sam jego szczyt jest ocieplony w pomieszczeniu nad garażem- my mamy tam zaplanowaną pralnio-suszarnio-prasowalnio-garderobę posezonowych ciuchów. Więc zrobimy jak w projekcie. Zamówiliśmy już wełnę, bo podobno problem, są jakieś przydziały i nie ma na czas. W hurtowni policzyli nam, że zużyjemy jakieś 170 m2 , uwzględnialiśmy wełnę grubości 25cm. Melana i Kecajm czy pamiętacie ile poszło wam wełny na poddasze i jaką metodą ocieplaliście(wracam do pytania poprzednika)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w piątek dostałiśmy wycenę pokrycia dachowego mianowicie :)

blachodachówka grafit, rynny plastikowe, 3 okna dachowe średni standard oraz jedno łazienkowe (też dachowe) wysoki standard, ocieplenie wełana mineralna 20 wszelkie wykończenia typu gąsioty, blacha płaska itp w sumie wyszło ok 25 000PLN. oczywiście bez położenia - mamy w rodzinie blacharza dekarza i mam nadzieję, że on nap położy wszystko jest jednak zależne od jego dyspozycyjności i przebywania w kraju. więc jak ktoś ma informacje ile życzą sobie specjaliści za położenie takiego dachu będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papaja, zamówiliśmym wełnę w modułach 20cm+5cm- stąd łączna grubość 25cm, kłaść należałoby na mijankę, podobno tak jest lepiej. I jeszcze jedno ile planujecie dać ocieplenia na posadzkę parteru-my planujemy zgodnie z projektem tj 8cm styropian(lub wełna)+5cm beton+2cm płytka/panel , a więc łącznie 15cm na gotowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Piotrze za podanie Twojej wyceny pokrycia blachodachowka.I czy nadal zostajesz przy tym pokryciu?Jesli tak to co cie przekonalo? Cena? czy cos innego jeszcze?Czytajac forum to wiekszosc wybiera dachowki ale jak patrze na domy to widze wiecej blachodachowki hmmm My jestesmy na etapie zero wiec do dachu nam jeszcze daleko.Ale chodzi mi po glowie jaki ten dach robic czy blachodachowka czy dachowka.Informacje co do materialow czerpe w wiekszosci tu z forum bo jestem poza miejscem zamieszkania.W kwietniu jak sie zjawie zaczne jezdzic z wycenami i zaczne ogladac te pokrycia.Jak narazie czekamy na pogode z murowaniem Szmaragda.Tydzien temu zrezygnowano z rozpoczecia tego etapu z powodu pogody i chba byla to dobra decyzja :D Ale mam nadzieje ze w okolicach marca ruszymy nareszcie i jakos juz poleci.U nas budujemy razy dwa :D wiec troche potrwa dluzej bo ekipa bedzie robila jakis etap na 1 potem przechodzi obok na 2 a potem wraca na 1 itd.Ale ten dach mi chodzi po glowie czy tak czy siak kurcze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...