Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam. Go go ja jestem zdecydowany na blachodachówkę ponieważ jej cena jest relatywnie niższa od dachówki, a przy dzisiejszej technologii wykonania nie ma dużej różnicy (oczywiście mówię o blachodachówce matowej ponieważ błyszcząca potrafizmienić kolor i stać się łaciatą :) jest łatwiejsza do utrzymania bez problemu raz w roku mozna podjechać amboną i zmyć dach karczerem, a przy ceramicznej takie zabiegi podobno nie są wskazane poza tym samo położenie jej jest tańsze. co do podłóg to jeszcze zupełnie się nad tym nie zastanawialiśmy, ale chyba nie widzę zbyt dużego powodu odbiegania od projektu. nasze postępy też się niestety zatrzymały z powodu pogody. dzisiaj mamy wizytę naszego inspektora nadzoru ponieważ kończymy zbrojenie strupu więc jest to ważny etap, no a zalewanie dopiero jak ustabilizuje się pogoda - na dzisiejszą noz zapowiadają jakiś straszny mróz :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Nasz dach kosztował 19.000 (dachówka betonowa Brass z powłoką cisar w kolorze grafit)-280m2 razem z rynnami plastikowymi w kolorze miedzianym. Na pierwszy rzut okazuje się, że wszyscy mamy podobne ceny czy to blachodachówka, dachówka ceramiczna czy betonowa. Okazuje się(po analizie kosztów), że diabeł tkwi w szczegółach. My mamy wszystkie dodatki oryginalne brassa tj. wysokoparoprzepuszczalna folia o najlepszym współczynniku, taśmy pod gąsiory, które nie wymagają już dodatkowych dachówek wentylacyjnych, rynny też brassa itp. Dodatki kształtują ostateczną cenę, a nie metr podstawowej dachówki. "Prawie robi wielką różnicę". Przy wycenie dachówek ceramicznych zwracajcie uwagę jakie dają wam dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos pochwali sie jakimis zdjeciami :D W zimowe wieczorki jak budowa zasypana fajnie zobaczyc jakies zdjecia Szmaragdowe? Da sie cos zrobic?

 

Dziwne z tymi cenami pokryc dachowych.To ta blacha wychodzi na to ze nie jest taka tania w stosunku do dachowki.Ze tez musi byc tyle pokryc dachowych :-?

 

A jak u Was z ogrodzeniami? To tez mi spac nie daje.Dzialka dosyc spora i czym to grodzic zeby bylo ladnie i ekonomiczne. Jakie Waszym zdaniem bedzie pasowac do Szmaragda?

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chętnie jakieś nowe fotki Szmaragda zobaczył... Niewiele na necie można znaleźć.

Co do ogrodzenia to moim zdaniem nieźle mogłoby wyglądać murowane, obłożone klinkierem (bądź innym materiałem użytym na pilastrach frontowej elewacji) z elementami kutymi powtarzającymi wygląd balustrad balkonów.

 

Nasz domek wciąż jeszcze tylko na papierze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie usytuowane schody maja posiadache projektu Orion.Czy nie prosciej bylo wybrac tamten projekt? Ja mysle ze rozwiazanie w Szmaragdzie jest fajne.Kwesta jaki rodzaj schodow.Ja obstawiam zakrecane.Schody Wlodarczyk maja takie jakie mi sie podobaja :D

W temacie Orion mozesz znalezc zdjecia schodow jak wyglada takie usytuowanie jakie Ty tu podajesz.Jakos dziwnie to wyglada :wink:

Dlatego ja wybralam jednak Szmaragda.Jedyne co im zazdroszcze to zadaszenia nad drzwiamy wejsciowymi i zastanawiam sie nad takim.Ale nie jestem pewna czy to jest dobry pomysl bo budynek moze wygladac troche przytloczony.A zreszta tam balkoniki sa kanciaty a nasze sa zaokraglone.Wiec bede jeszcze nad tym myslala.

Ale te schody hmmmmmmmm co sie komu podoba :wink:

Tez bylam na takim etapie ze wszystko bym zmieniala i wpadlam w panike czy odpowiedni projekt wybralam ale juz mi przeszlo i jestem bardzo zadowolona.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Go-go gdzie można znależć zdjęcie podobnego układu schodów jaki zademonstrował rkk? Przewertowałam wątek ORIONA ,ale nie znalazłam. O jakim modelu schodów WŁODARCZYKA myślisz? Przejżałam już mnóstwo stron producentów schodów, zakręcane prezentują się najlepiej, ale czy będą pasowały do otworu w stropie? Z kolei schody okrągłe na dłuższą metę są raczej niewygodne, no i jak po nich wnieść meble na górę :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Widzę Go go, że mamy podobny gust. Schody Włodarczyka nr2 też mnie zaintrygowały. Mąż nawet przeliczał, rozrysowywał i coś tam jeszcze cwaniakował, ale niestety nie pasiło. Stwierdził, że będą chyba za strome. Póki co, to do schodów mamy jeszcze dużo czasu. Nadzieja w dobrym projektancie. Pozdrawiam :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również kombinujemy projekt schodów tak jak rkk. Schody obrócone o 90st moim zdaniem lepiej będą wyglądały z salonu - będziemy widzieli je z boku a nie od tyłu jak w projekcie. Żeby się zmieściły w otwór w stropie chyba muszą być gięte kręcone. Zresztą na dole pierwszy stopień może wystawać poza światło otworu. Te Włodarczyka są b.ładne ale i drogie. Schody z Galerii 1 pochodzą z domu Kuleczki, gdzieś na stronach Muratora podawała cenę. Zaletą obrócenia schodów jak np. w Galerii 2 jest również sporo miejsca z prawej strony przy kominku pod schodami.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję GO go za miłe słowa. :p Elewację planujemy mniej więcej w takiej kolorystyce jaka jest w projekcie, może bardziej piaskowy kolor niż żółty :roll: ,no nie wiem. Ścianka kolankowa jest wg. projektu. Na garażu podnieśliśmy o 30 cm. Początkowo była taka jak w planie, ale gdy zrobiliśmy więzbę, to się okazało, że pomieszczenie nad garażem będzie mało funkcjonalne. Jako stryzh to ok., ale jako moja "pracownia" to do kitu. No i za dodatkową opłatą panowie majstrowie podnieśli całą więżbę, wylali wieniec 30cm, i tym sposobem mamy teraz przestronny pokój, nie trzeba robić fikuśnych drzwi- my przesunęliśmy komin, i wyjście mamy z sypialni. Na zewnętrzny wygląd domu nie wpłynęło to niekorzystnie. Działka ładna, ale czy mi starczy życia żeby ją zagospodarować :o To prawie trzy hektary, posadziłam 500 drzewek. co przyjadę to widzę ślady sarenek, którym chyba bardzo smakują moje sadzonki- są to brzozy, świerki, sosny i daglezje, chociaż wkoło pełno samosiejek to one upodobały sobie właśnie te drzewka :evil: A tak się cieszyłam obserwując te miłe zwierzątka jak się pasły pod lasem :wink: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...