Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, dawno nie wpisywałem sie, bo nie było o czy. Czytałem tylko wasze posty. My ruszamy z budową zaraz po świętach wielkanocnych. Na szczęście wszystkie materiały na stan surowy i dach (dachówka betonowa Euronit) kupiliśmy kilka miesięcy temu. Czekają sobie w hurtowni, a my nie boimy się tak zwyżki cen. Podobnie zrobiliśmy z firmą budowlaną. Umowę, wraz z określoną ceną za robociznę podpisaliśmy w jeszcze w grudniu 2006. Teraz szef troche zgrzyta zębami, ale umowa jest umową. Gorzej jest z wykończeniówką, bo jeszcze nie mamy maetriałów, ani firmy, a do czerwca wszystko może podrożeć. Jeśli wiecie, to napiszcie, czy materiały wykończeniowe też drożeją jak budowlane, czy może trochę wolniej?.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem pod wrażeniem tego wątku - skarbnica wiedzy i doświadczeń.

 

pewnie niedługo dołaczę do grona budowniczych i być może będzie mi dane realizować Szmaragda. Obecnie rozważąm 3 projekty (zaznaczam iz elewacja frontowa będze u mnie od zachodu) 1. Dom w Aksamitkach 2 Archonu (idealnie pasuje do stron świata na mojej działce), Dom w truskawkach G - piekny kopertowy dach bardzo podoba iśe mojej przyszłej żonie oraz Szmaragd który łaczy w sobie funkcjonalnośći oraz ekonomię. Może pomożecie zdecydować :-)

 

Bardzo chiałbym obejżeć gotowy domek i tu prośba do Jacka (KECAJM). Czy mógłbym Cię nawiedziić i na żywo obejżeć Twoje dzieło. Jestem z Rzeszowa więc to rzut beretem.

Bardzo prosze o kontakt mail [email protected]

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dawno nie zaglądaliśmy na forum i jesteśy pod wrażeniem poczynionych przez wszystkich postępów. My również nie próżnowaliśmy na budowie. Dzięki łagodnej zimie udało man się pokryć dom blachodachówką oraz wstawić okna. Jutro wchodzą elektrycy a od 25 marca tynkarze. Już nie możemy doczekać się efektów :D . Czy ktoś z Was jest w stanie podać nam ilość gipsu użytą do wytynkowania ścian? Nasz specjalista wyliczył 700 m2 powierzchni do tynkowania i stwierdził, że potrzeba będzie 8,5 tony gipsu :-? Czy jest to prawdopodobna ilość?

Już wkrótce pochwalimy się fotkami naszego domku.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały materiał na dach tj. blachodachówka, blacha płaska, gąsiory, rynny, wkręty, okna dachowe 7 szt to koszt 21 000 zł + robocizna 7 500 zł. Blacha "Pruszyński". Dekarz narzekał, że nienajlepiej się składa. Trochę żałuję bo modłem dopłacić 3000 zł i kupić blachę "Lindab" no ale cóż - człowiek uczy się na błędach. Mam tylko nadzieję, że więcej problemów z blachą nie będzie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem już posiadaczką projektu i mam nadzieję, że z budową roszumy za 4-6 tygodni. Trochę się może odwlec bo chcemy przesunąć linię zabudowy z 25 m na 20m, nie chcę mieć 25 m przed domem i zaledwie 6 za domem.

Ale projekt już jest!!! Super!!!

Jak wszyscy, wprowadziliśmy kilka zmian. Oto one. Niektóre są standardowe, ale miałam też kilka nowych pomysłów:

- podniesienie ścianki kolankowej o 25 cm

- likwidacja okrągłego okna w salonie

- poszerzenie łazienki i pomieszczenia gospodarczego o 20 cm każde (domek nie bedzie symetryczny ale to nie psuje widoku ogólnego).

- poszerzenie domku o kolejne 40 cm na szerokości (po 20 cm kuchnia i salon)

- w zwiazku z tym pokoik na dole poszerzy sie o 20 i 40 cm.

-likwidacja łuków

- likwidacja balkonu nad wykuszem i zrobienie daszku (słyszłam ze w takich miejscach dach lubi przeciekać)

- w związku z likwidacją balkonu poszerzenie okien w sypialniach

To już chyba wszystkie zmiany

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

Również staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami Szmaragda :D , chyba dopiero się zacznie bieganina, teraz załatwiamy sprawy papierkowe, ale rozglądamy się za materiałami z czego budować, oczywiście chcielibyśmy mieć piękny domek za niewielką cenę... ale to takie proste już nie będzie :) mamy nadzieję że dzięki Waszej pomocy i Doświadczeniu uda nam się sprostać i wybudować nasz upragniony domek.

Serdecznie pozdrawiamy i witamy! My budować będziemy w okolicach Gdańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rkk

 

Witam serdecznie : :)

 

Czy to jest to Kryniczno, które jest za Wrocławiem w kierunku na Trzebnicę?

My zaczynamy dopiero budowę ale czy jeżeli to jest to Kryniczno to czy byłaby możliwość aby obejrzeć waszą budowę, jesteśmy z okolic Oleśnicy pod Wrocławiem.

 

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kredyt!!!! :D :D :D :D Ale to dopiero poczatek naszej drogi,bo to kredyt na zakup działki+budowa domu.Teraz pozwolenie na budowe i inne formalności i może we wrześniu ruszymy (u nas to krócej w wieliczce trwa :D ). Ale póki co czekamy na Wasze fotki-tu szczególnie ukłon do Kasi-piła.Pozdrawiamy Iza i David
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D A ja dzisiaj z powodu kredytu jestem wściekła :x Pan inspektor z banku po wizycie na budowie stwierdził, że nie trzymamy się kosztorysu i pod znakiem zapytania stoi wypłacenie kolejnej transzy. A tu trzeba zapłacić resztę za okna, tynkarze umówieni, elektryk działa- :roll: nie wiem co z tym fantem dalej robić. Jak tu się trzymać kosztorysu jak ceny na materiał i robociznę lecą w takim tempie w górę :evil: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, obietnicę spełnię, tylko technicznie szukam pomocy. Zaraz zobaczę kto wolny(syn,mąż?). Mamy mnóstwo zdjęć, bo obcykaliśmy wszystkie instalacje w całym domu. Od poniedziałku kładą już tynki wewnętrzne, niestety lecą w cenie 23zł/m. Tynk maszynowy gipsowy lekki firmy Knauf, do tego w cenie wszystkie narożnik i krawędziei ścian w listwach alu. Firma liczy metraż ścian nie odejmując powierzchni okien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Przez ostatnie kilka dni mielismy przerwy z powody pogody :( Ale pod koniec tygodnia powinnismy skonczyc sciany na drugim Szmaragdzie.Potem czeka nas strop robimy jak w projekcie ( przez chwile myslelismy o monolitycznym).

Ceny ida w gore strasznie!Teraz juz trudno oszacowac jekie beda koszty budowy.

Mam do Was pytanie ile placicliscie za wierzbe na Szmaragda (pod blachodachowke i dachowke)?Po Swietach bedziemy chcieli zamowic.

Ciekawa jestem tez ile Was wynosi cena za robocizne Szmaragda(bez dachu ).Chce sobie porownac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...