Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasia Piła wybrałem dachówkę podwójne S z powłoką lumino.

wyszło nam 2447 dachówek podstawowych, 70 połówek, po 78 wiatrołapów lewych i prawych, 4 szt przejściowej, 70 gąsiorów, 5 denek gąsiora. przypominam, że mam ok 50 cm wysunięte połacie dachu z uwagi na podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki (tak żeby było estetycznie i poszeżony garaż o 170 cm więc dachówek wyszło relatywnie trochę więcejniż w projektowych szmaragdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tynkowaliśmy wszystko, łącznie z sufitami(oczywiście na parterze) i garażem podwójnym, ale to nie ma akurat znaczenie(jeśli chodzi o garaż). W 2-stanowiskowym właściwie cała jedna ściana to bramy a po przeciwległej stronie mamy okno z drzwiami na ogród, no a ściana pomiędzy garażem a domem została nieotynkowana, bo ją chcemy ocieplić właśnie od strony garażu styropianem, bo garaż będzie nieogrzewany. Nie wiem ile wyszło gipsu, bo umówieni byliśmy na robotę z materiałem ekipy, więc o to nie dbałam, ale jak zwieżli gips przed robotą, to zajmował na paletach całą jadalnię po sufit i pół salonu. Podobno liczy się worek na 2 m2 ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia Piła wybrałem dachówkę podwójne S z powłoką lumino.

wyszło nam 2447 dachówek podstawowych, 70 połówek, po 78 wiatrołapów lewych i prawych, 4 szt przejściowej, 70 gąsiorów, 5 denek gąsiora. przypominam, że mam ok 50 cm wysunięte połacie dachu z uwagi na podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki (tak żeby było estetycznie i poszeżony garaż o 170 cm więc dachówek wyszło relatywnie trochę więcejniż w projektowych szmaragdach.

 

Dzięki Piotr,fajnie że ktoś mi pomógł.Pozdrawiam wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej Kasia Piła -co ja bym dała żeby już być na tym etapie....Moja wyobraźnia bardzo pracuje jak patrze na twoje fotki :D .Mam zamiar jednak wprowadzić kilka zmian i bardzo intensywnie pracuje nad nimi w paincie :o bo nie umiem w innym :x .Zrobiłam już chyba z 20 wersji :p -bawię sie schodami i co chwile mam inne pomysły.Jak dobrze pójdzie to w wakacje zaczynam-trzymajcie kciuki :D

 

Najagorsze te ceny :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem po tynkach wew.(budynek + 2G) wyszlo 630m2. Rada dla tych co beda dopiero tynkowac - rozkladajcie folie nie tylko na okna lecz tez na podloge, ja mialem troszke skrobania zeby bylo rowno pod jastrych. Koszt tynkow cementowo -wapiennych 14zl/m2.

Kupilem elementy CO + kanalizacja + woda, koszt ok 9 tys zl :evil: wraz z dwoma podwieszanymi wucetami. Na calym parterze robie podlogowke.

Elektryki wyszlo mi ok 180 punktow, koszt robocizny 3200zl, kabli w sumie poszlo ok 1000m, nie liczac alarmowych, TV i domofonowych.

Ocieplilem budynek z zewnatrz, wyszlo ok 270m2 styropianu, koszt robocizny 17zl/m2 jeszcze bez tynkow strukturalnych.

Wstawilem okna Perfectline Veka 5 komorowe, okucia Winkhaus - koszt ok 12 tys zl.

Dachówka cmentowa Braas wraz z obrobkami blacharskimi oraz 5 oknami dachowymi kosztowala mnie ok 23 tys zl, plus robocizna ok 11 tys zl.

Przede mna ocieplenie poddasza 15+5, 2 razy plyta 8,5mm na drewnianym stelazu ze szpachlowaniem - robocizna koszt 6 tys zl co do materialow jeszcze licze ile wyjdzie.

Wylewki koszt 14zl/m2 wraz z ulozeniem styropianu, na parterze 5+3+3 (grubo wiem) a na poddaszu 3 albo 5cm, jeszcze sie zastanawiam.

Ale sie rozpisalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich szmaragdowiczów :D

 

Mam pytanie czy ktoś z was buduje lub wybudował Szmaragda z piwnicą? Jak rozwiązaliście problem ze schodami do piwnicy ? W jakim miejscu one są i czy są połączone z tymi w salonie? I czy macie może schody lane czy drewniane?

Drewniane to tu chyba nie pasują?

 

Proszę was o pomoc, ponieważ zamierzam budować Szmaragda ale z piwnicą i nie wiem jak rozwiązać ten problem ze schodami, ponieważ jak dam schody lane to powstanie mi ścianka za którą by musiałbyć kominek - jak to zrobić żeby było OK?

jeżeli macie to proszę o jakieś zdjęcia.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dostałam dwie wyceny za robociznę stanu surowego otwartego:38 000 (nieznajoma ekipa) oraz 42 000 (ekipa zbudowała teraz 2 szmaragdy i zna ten dom na pamięć-skłaniam się ku tej drugiej cenie,gdyż to sprawdzona ekipa. Co o tym myślicie-4000 róznicy to dużo..Co myślicie o tych cenach-dobre czy za wysokie?

Buduje ktoś Szmaragda z porothermu?Czym się różni od maxa-muszę się skonsultować,gdyż czeka mnie rozmowa z majstrem na temat materiałow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna.misia co oznacza całość bez instalacji?I o jakie wykończenie chodzi.W moich cenach zawiera się:

- wykonanie fundamentów , izolacja , docieplenie ,drenarz ,wypusty wod. kan. , obsypanie i wykonanie wylewki wew.

- murowanie ścian , kominy ,schody oraz strop

- murowanie ścian ,kominy , wieńce ,więżba dachowa , krycie dachowe , pełne ofasowanie dachu i wykończenie kominów

Chyba mniej więcej wszystko napisałam.Koparke tylko muszę załatwić,ale to już mam za 500 zł.To ceny krakowskie-może jescze ktoś inny napisze-najlepiej z małopolskiego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

krk women ja za stan surowy otwarty z więźbą i położeniem folii zapłaciłem 33 000 (budowałem od 20.09.2006 do 10.12.2006). Ceny były wówczas niższe a poza tym w porównaniu z tym co piszesz moja ekipa wykonała mniej prac. Uważam, że lepiej zapłacić troszkę więcej i wynająć sprawdzoną ekipę zwłaszcza, że obecnie 42 000 to wcale nie wygórowana cena.

 

Czy ktoś na forum kładł lub zamierza kłaść w Szmaragdzie ogrzewanie podłogowe? Jeżeli tak to bardzo byłbym wdzięczny za wszelkie info techniczne a przede wszystkim koszty takiej inwestycji.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...