Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!!!

 

Tez jestem posiadaczem tegoz projektu z tej pracowni.

Przy adaptacji zrobilem kilka zmian.

Wybralem wersje z podwojnym garazem. A zmiany sa takowe:

- podnieslismy o 1 pustak pomieszczenie nad garazem co dalo nam dodatkowe pomieszczenie

- podniesienie o 20 cm posacki w garazu

- dodatkowe drzwi na ogrod z garazu

- zrezygnowalem z okraglego okna

- zamiast jednoskrzydlowych drzwi z jadalni bedzie okno ktore ladnie skomponuje sie z tymi trzema z jadalni

 

jak myslicie jak to bedzie wygladac?

 

zaczynamy na poczatku czerwca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna misia zazdroszcze ze juz etap dachowki macie.Ja bede miala dopiero w sierpniu daszek prze to ze budyjemy dwa Szmaragdy i skacza tak z robotami raz na jeden raz na drugi.A wykonawce od dachu mamy dopiero na sierpien.Przed sierpniem bedzie musiala byc przerwa :cry:

 

O witamy nowego Szmaragdowicza.Zmiany masz podobne jak u Wszystkich.My wyjscie zamurowalismy calkowicie.

 

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie-ile wychodzi mn tzw punktów co ? i ile trzeba szykować pieniędzy na instalacje co? czy 15 tyś wystarczy ?Piec węglowy z bolierem i podłogówka w kuchni i łazience jeżeli ktoś jest zorientowany to proszę o odpowiedz bo po niedzieli przyjeżdzają fachowcy i nie wiem jak negocjować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatecznie koszt wykonania to 37kPLN za:

- przygotowanie terenu, fundamenty, w tym piwnica pod częścią ze stropem lanym, ściadny (porotherm 30cm), strop piętra teriva, schody w piwnicy, taraski oba. Moja wersja ma podwójny garaż i jest o jeden pustak podniesiona. W cenie nie ma więźby oraz ceny koparki za fundamenty (4kPLN). Fundamenty ocieplone + folia kubełkowa.

Fundamenty już zrobione. W przyszłym tygodniu wylewanie stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM SZMARAGDOWICZOW.

POWIEDZCIE ILE MUSZE MIEC CEGŁY NA KOMINY I JAKIE DAWALIŚCIE WKŁADY KOMINOWE?

Ja dałem 3 zestawy kominowe z wentylacją ceramiczne z ZAPELU ,po 1950 zł sztuka,ceramiczne.Są ładne ,szybkie w montażu i ogólnie super.

Jeżeli chodzi o robociznę ekipy to oprócz fundamentów za stan ze stropem fert który teraz schnie zapłaciłem 7000 zł,pustak u-220 Lejer

Okna dachowe będą chyba z ROTO,czy ktos ma takowe? :) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze.

Mi poszlo 13m3 betonu B-20 w lawy fundamentowe, mam pytanie do osob co sa juz na dalszych etapach jaka izolacje robili na lawy fundamentowe czy abizol wystarczy czy papa. I jeszcze cos z innej beczki ile wam poszlo bloczkow betonowych na sciany fundamentowe domu z gar. jedno stanowiskowym+tarasik+wejscie oraz ile potrzebuje cegielek na sciany zewnetrzne U-220, dziekuje z gory za pomoc.

A do osob co sa na dalekim juz etapie ile m3 drzewa poszlo na wiezbe.

Pozdrawiam i zycze wszystkim jak i sobie bezdeszczowej pogody :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze.

Mi poszlo 13m3 betonu B-20 w lawy fundamentowe, mam pytanie do osob co sa juz na dalszych etapach jaka izolacje robili na lawy fundamentowe czy abizol wystarczy czy papa. I jeszcze cos z innej beczki ile wam poszlo bloczkow betonowych na sciany fundamentowe domu z gar. jedno stanowiskowym+tarasik+wejscie oraz ile potrzebuje cegielek na sciany zewnetrzne U-220, dziekuje z gory za pomoc.

A do osob co sa na dalekim juz etapie ile m3 drzewa poszlo na wiezbe.

Pozdrawiam i zycze wszystkim jak i sobie bezdeszczowej pogody :lol:

 

Witam budujących

Buduję Szmaragda z garażem powiększonym o 2 m (powiększyłem na maxa ile mogłem na mojej działce miejsce się przayda bo kotłownia bardzo mała jeżeli nie będzie na gaz) i zamówiłem 1680 szt bloczków betonowych 7warstw z tego wymórowane mam też schody wejściowe i zostało mi ok 1 palety bloczków, które przydadzą sie przy tarasie i będę jeszcze musiał dokupić troszku.

Jeżeli chodzi o izolację fundamentów to na ławę izolacja pozioma dzserbit, papa termozgrzewalna 4 rolki, pionowa to smarowałem dyserbitem bloczki od wewnątrz i zewnątrz a następnie na zewnątrz styropian na klej potem przykleiłem siatkę i to jeszcze raz posmarowane dyserbitem.

A na wieżbę zamówiłem drewna jak jest w projekcie( u mnie powiększone o drewno na większy garaż) + trzeba dodać 0,5 m do karzdej belki(na obróbkę), bo projektant tego nie uwzględnił w projekcie czyli u mnie nie całe 9 m3, a do tego warto zaraz domówić 2 m3 tarcicy i jak kto nie ma to stęple.

A jezeli chodzi o beton na wylewke to poszlo 12 m3 grubosci 10 cm.

Prawie wsyzstko widac na mojej stronie www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli brniemy do stanu surowego otwartego.Potem chcemy zlapac oddech i ogrodzic dzialke.I przyjdzie czas planowac reszte i mam tu kilka pytan ile Wam wyszly srednie koszty za:

-ocieplenie poddasza

- instalacje elektryczne

- tynki wew.

- elewacja

Okna juz mamy wycenione.Chcemy zrobic zestawienie kosztow kolejnego etapu.

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-miałam na budowie dwie ekipy od CO .Jedni upierają się na plastik ,bo taniej -drudzy na miedż bo lepiej i ponoć dużo więcej nie wyjdzie bo nie trzeba przekazników i czegoś tam jeszcze. Pierwsza ekipa zawołała za rozciagnięcie instalacji co i wk 3000 bez grzejników i pieca ,drudzy twierdzą że są drodzy ale solidni ich cenę będę miała we wtorek środę .Ico WY na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-miałam na budowie dwie ekipy od CO .Jedni upierają się na plastik ,bo taniej -drudzy na miedż bo lepiej i ponoć dużo więcej nie wyjdzie bo nie trzeba przekazników i czegoś tam jeszcze. Pierwsza ekipa zawołała za rozciagnięcie instalacji co i wk 3000 bez grzejników i pieca ,drudzy twierdzą że są drodzy ale solidni ich cenę będę miała we wtorek środę .Ico WY na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...