Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pan od ciasteczek właśnie cos kojarzę ze Ty miałes murowane...ciekawa jestem jak to wyszło :)

 

 

dobra z tym srodkiem salonu przesadziłam , przepraszam wszystkich zainteresowanych :oops: ...to po prostu największy minus tego uroczego domku i troche mnie irytuje ;)

 

Kliknij poniżej w link do mojego dziennika, to zobaczysz jak wyszły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W dużym uproszczeniu schody w naszym szmaragdzie rozplanowane są w ten sposób, czyli dłuższy bok oddziela salon od wejścia do domu i toalety ( w szmaragdzie_2 na dole nie ma łazienki, salon jest taki sam), pod krótszym można spokojnie stanąć. Szerokość schodów wynosi 1m.

 

Schody są bez spoczników, żeby zyskać na wysokości.

http://images23.fotosik.pl/11/52f78e9497df4927.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mialam dzis zamiescic zdjecia ale bylam strasznie zajeta.Potrzebna mi tez pomoc w tym wiec jutro postaram sie bardziej:).

Panie od casteczek wlasnie ogladalam Twoje schody i bardzo mi sie podobaja.A jaka jest szerokos?

Wymiary domku i uklad pomieszczen bardzo nam odpowiadaja i gdybym miala jeszcze raz wybierac to tylko Szmaragda.Jest to bardzo udany projekt.Kilka zmian wniesclismy typu wymiary okien,podnieslismy scianke o dwa pustaki i inne drobne.Tylko z tymi schodami musimy zdecydowac co robimy.Ale podoba nam sie pomysl z tymi roboczymi jakie sa na czas budowy.Jak tylko bedzie wolna chwila to poprosimy fachowca o opinie jak on to widzi.

Pozdrawiam

P.S. Nareszcie ceny materialow przestaly szalec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja się nie zgodzę z Panem od ciasteczek że drewniane schody kojarzą się z domkiem letniskowym - znaczy oczywiście kazdemu mogą sie kojarzyć jak chcą - ja jednak uważam, że dobrze i z ciekawym pomysłem zrobione mogą dodać uroku salonowi i stanowić ciekawy zestaw

 

p.s. my właśnie wylewamy posadzki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności

wyrażę swój pogląd na temat schodów i to pokaże, że różne są gusta a o gustach się nie dyskutuje.

Mnie osobiście bardziej podobają się schody drewniane. Ponieważ są w salonie- nie przytłoczą go. Drewniane schody ażurowe będą w moim salonie jak mebel- cała jego ozdoba, będą jego gustownym i eleganckim elementem. Taką mam wizję. Zresztą już zamówiliśmy schody zabiegowe, gięte, z drewna jesionowego. Montaż na początku sierpnia oczywiście jeżeli poziom wilgotności w domu na to pozwoli. Acha i jeszcze jedno- miejsce pod schodami wykorzystamy na drzewo kominkowe, zrobimy pod nimi łagodne zakończenie kominka w formie półki. A co do słupa, który niektórych zraża przy schodach drewnianych, to u mnie go nie będzie. Zostaną one podwieszone do góry do stropu. Panowie od schodów wymierzyli, policzyli i potwierdzili, że konstrukcyjnie jest to jak najbardziej o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nam po dogłębnych kalkulacjach wyszło, że prawdopodobnie na piekne drewniane ażurowe schody już w tym roku nie starczy kasy i pewnie zostaniemy przy schodach młynarza z firmy Facro - mam taka obawę że dopiero w przyszłym roku nastąpi ten podniosly moment i wejdziemy na pięterko po wyśnionych schodach. ale cóz mieszkać chcemy już w tym roku więc półśrodek będzie nas cieszył jak oryginał :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne drewniane schody to naprawde mebel w salonie i caly urok Szmaragda.A jak patrze na schody Wlodarczyka albo Marchewki to dopiero cacka.Ale sa gusta i gusciki.

Udalo mi sie zamiescic kilka zdjec naszej budowy Szmaragdow.

Na zdjeciach widac zmiany jakich dokonalismy.Na dzien dzisiejszy juz dachowka jest ukladana.Widac tez te robocze schody zrobione na czas budowy z resztek drewna z dachu.Te schody maja narazie szerokosc tylko okolo 70 cm i sa oduniete od sciany aby mozna bylo tynkowac.Myslimy o szerokosci 90 z kutymi barierkami.Ten uklad zabiera bardzo malo miejsca z salonu sa dosc wygodne.Moze nawet w tym ukladzie mozna zrobic wylewane ale my chcemy jednak drewniane.Przy tych schodach mamy tez inny plan co do kominka.

 

http://go-go.fotosik.pl/albumy/218800.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie od ciasteczek bardzo mi sie podoba Twoj pomysl na schody.Mysle ze po wykonczeniu beda wygladac bardzo efektownie.I gratuluje narodzin nowego domownika Szmaragdu.

My decydujemy sie na taki uklad jak tych naszych roboczych schodow.Planujemy drewniane z kutymi barierkami.Szkoda nam miejsca w salonie.

Pozdrawiam

p.s Moze ktos zamiesci jakies fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...