Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Co tam slychac u Szmaragdowiczow?

U nas jeden budynek gotowy w stanie surowym otwartym juz od zeszlego tygodnia.Teraz mamy chwile przerwy bo wykonawcy przeszli na inna budowe ale za jakies 2 tyg. przyjda do nas konczyc 2 budynek.A tak narazie cisza nawet na forum malo zagladam.Pozdrawiam i czekam na jakies fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Własnie kupilismy dzialke.Jestesmy na etapie szukania projektu i bardzo podoba sie nam szmaragd.Do niedawna myslelismy o wybudowaniu "domu w aloesie"-archonu,ale jest drozszy.Mamy wielka prosbe czy ktos moglby nam wyslac zdjecia z realizacji projektu na adres [email protected]

 

z gory dziekujemy i pozdrawiamy Szmaragdowiczów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MNIE TEZ DLUGO TU NIE BYłO A KONIECZNIE CHCE SIE POCHWALIć ZE MAMY JUZ SCIANY DOMU ZE STROPEM A TERAZ CZEKAMY NA WIEZBE POTEM SZCZYTY I BLACHA.

NA PODDASZU WYSZLY NAM PO NIEWIELKICH ZMIANACH 4 POKOJE PLUS SUSZARNIA PLUS LAZIENKA I HOLL.A TO PRZEZ POWIEKSZENIE GARAZU NA DLUGOSCI O 1.40m.i podniesieniu scianki kolankowej na 4 MAX-Y DO GORY OCZYWISCIE NA DOMU,BO NAD GARAZEM NA 3 I ZROBILO SIE NAM 200m.POWIERZCHNI UZYTKOWEJ. [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak jak Wam ludzie zazdroszczę tych postępów w budowaniu. Ja juz odliczałam dni do uzyskania pozwolenia, a tu architekt nam mówi, że wycofano projekt bo obszar zabudownia na działce przekroczył te ustawowe 15 % - a to tylko dlatego że sam architekt zatwierdził zmiany o których tylko wstępnie rozmawialiśmy a nie zdecydowaliśmy sie na nie - i teraz od nowa CZEKANIE !!!

:evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko.

Jak wykonaliscie dociepelenie poddasza? Wata plus plyty karton-gipsowe?

Bo ktos nam podsuwa inne rozwiazanie czyli wata i odeskowac potem siatka i otynkowac.Podobno taniej i solidnie.I co Wy na to?Dodam ze my bedziemy robic tynki cementowo-wapienne.

I znowu ponawiam pytanie jakie Wam wyszly koszty instalacji i tynkowania jesli ktos robil cementowo-wapienne?

Z gory dzieki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szmaragdowiczów.Właśnie od marca dołączyliśmy do grona budujących ten domek.Obecnie jesteśmy na etapie wylewania stropu tj. pojutrze. Mam kilka pytań związanych z wieńcem na poddaszu.Mianowicie podnosimy wysokość ściany kolankowej o 2 bloczki-budujemy z porothermu 44 +W.Czy wieniec jest wylewany przez was tak jak w projekcie , czy macie jakieś inne alternatywy.

Pozdrawiamy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

go-go my zrobiliśmy docieplenie poddasza tradycyjnie czyli wełna i karton gipsy. ogólnie jesteśmy zadowoleni są małe niuanse nasz artysta od sufitów poszedł na łatwiznę i do obróbki okien dachowych użył jakieś kontowniki z papierem czy jakieś takie "cudo" i przy pierwszym malowaniu juz się poodklejały więc na to trzeba zwrócic uwagę druga sprawa to juz troszke późniejsza malowaliśmy 1 malowanie nie unigruntem tylko farbą podkładową marki Śniezka - grunkt (emulsja podkłądowa z domieszka latexu) super sprawa ale przy bardzo cienko polozonej gładzi gipsowej na połaczeniach płyt latex z farby próbował wyrywac drobinki gładzi więc trzeba malować bardzo ostroznie. poza tym jest ok

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :p

Tak cieszyliśmy się z żonką że stan surowy z dachem poszedł szybko i sprawnie tak instalacje i tynki powiedzieć wam? Szkoda gadać!! Czekaliśmy na firmę „z polecenia” która miała nam zrobić taras, wejście do domku i tynki cementowo wapienne. Czekaliśmy cierpliwie kilka miesięcy bo deficyt z fachowcami i może opłaci się poczekać. Ustaliliśmy cenę za tynki na 12zł za m2 bez materiału i 3000zł za taras i wejście. Firma zjawiła się wreszcie więc byliśmy zadowoleni. Najgorsze jest to że niema nas na budowie bo pracujemy w delegacji. Firma zaczęła od tarasu zrobili w tydzień przyjechaliśmy z pracy i co widzimy :o ? coś bo taras to nie był, facet nawet w projekt dobrze nie popatrzył więc mu pokazałem i poprawił. To była pierwsza wpada ale pomimo tego pozwoliłem mu wejść na tynki(głupi jestem). Po tygodniu przyjeżdżamy zobaczyć tynki robione na listwy a tu szpary na centymetr :evil: . Pogoniłem ale materiał i 5000zł w plecy :evil: . Szukam więc firmy do tynków oczywiście z polecenia no i znalazłem ale już byłem ostrożny i zaopatrzyłem się w długą łatę. Firma miała wejść od trzeciego lipca a tu telefon że przez dwa tygodnie nie będzie prądu w miejscowości w której się buduję znowu schody :evil: . Po dwóch tygodniach zjawia się firma i zaczyna działać tynki cementowo wapienne z agregatu 27zł sufity gipsowe 29zł wszystko z materiałem, wstawienie parapetów 40zł sztuka, obróbka okien 170zł sztuka .Straszne pieniądze :o ale wykonanie pierwsza klasa można malować :D .

Czasami warto jest zapłacić trochę więcej i mieć święty spokój.

Pozdrawiam Zbyszek

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szmaragdowiczów.Właśnie od marca dołączyliśmy do grona budujących ten domek.Obecnie jesteśmy na etapie wylewania stropu tj. pojutrze. Mam kilka pytań związanych z wieńcem na poddaszu.Mianowicie podnosimy wysokość ściany kolankowej o 2 bloczki-budujemy z porothermu 44 +W.Czy wieniec jest wylewany przez was tak jak w projekcie , czy macie jakieś inne alternatywy.

Pozdrawiamy :roll:

 

Witam. chciałam się zapytać ile państwu weszło tak orientacyjnie pustaków porothermu 44? Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szmaragdowiczów.Właśnie od marca dołączyliśmy do grona budujących ten domek.Obecnie jesteśmy na etapie wylewania stropu tj. pojutrze. Mam kilka pytań związanych z wieńcem na poddaszu.Mianowicie podnosimy wysokość ściany kolankowej o 2 bloczki-budujemy z porothermu 44 +W.Czy wieniec jest wylewany przez was tak jak w projekcie , czy macie jakieś inne alternatywy.

Pozdrawiamy :roll:

 

Witam. chciałam się zapytać ile państwu weszło tak orientacyjnie pustaków porothermu 44? Pozdrawiam :D

 

Witam serdecznie, a więc na etapie budowania parteru wraz z garażem dwustanowiskowym całość murowana z 44 P+W zużyliśmy 29 palet pustaków porotherm {60 sztuk na palecie}Pozdrawiamy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Obecnie nie jestem w stanie stwierdzić ile jeszcze potrzeba pustaków, gdyż podnoszę śzcianę kolankową budynku o 2 bloczki , a garażu o jeden.Na placu mam 18 palet i myślę że to wystarczy.Proszę pamiętać że potrzebne będą pustaki 44 P+W 1/2, 3/4 i 8 do obmurowania wieńca, ale napewno wasi budowlańcy to wyliczą. Pozdrawiam i powodzenia w zmaganiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

u nas bliżej niż dalej. ściany i sufity już pomalowane podkładem, dziś zaczynamy sufity na gotowo, płytki w dolnej łazience zostało kilka sztuk i ściany skończone podłoga to już szybko pójdzie, dziś kupujemy płytki do kuchni i wydażenie dosyć dla mnie złożone przyjeżdża piec 400kg żywej masy wyzwanie będzie ostre.

 

też mam problem z wklejeniem zdjęć więc go go jeśli masz ochotę po na maila mogę puścić

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...