Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wlasnie chcialam sprawdzic czy cos doszo na moja poczte a tu sie okazuje ze nie dziala.Malo tam zagladam :D Wybaczcie za zamieszanie.

Ale mam juz nowego [email protected] tu poprosze przeslac.

Dachowka Euronit mamy nadzieje ze sie sprawdzi.Nasze domki budujemy w swietokrzyskim.

Pod koniec miesiaca przyjda dokanczac 2 budynek.Pewnie przed zima zrobimy jeszcze tynki i elektryke a reszta juz od wczesnej wiosny.Ale przynajmniej oko ciesze Waszymi dalszymi etapami.Bardzo pomocne jest przy budowie podgladanie innych domkow.Przez to my dokonalismy troche zmian u siebie typu ta scianka kolankowa o 2 pustaki podniesiona i troszke fundamenty oraz powiekszone otwory okienne od fronku i salonowe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką nadzieję że się wprowadzimy niby nieduzo już zostało a jednak majster nawala ,okna z zewnątrz mamy złoty dąb a od środka białe.Jak widać dach nieskończony -ukradli mi dachówkę szczytową ,jutro lecimy z klejem bo nam się styropian ulatnia i pomalutku zaczynamy gipsowanie.Ajak wam się podobaja moje parapety?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką nadzieję że się wprowadzimy niby nieduzo już zostało a jednak majster nawala ,okna z zewnątrz mamy złoty dąb a od środka białe.Jak widać dach nieskończony -ukradli mi dachówkę szczytową ,jutro lecimy z klejem bo nam się styropian ulatnia i pomalutku zaczynamy gipsowanie.Ajak wam się podobaja moje parapety?

 

Witam Aniu!!

 

Bardzo mi się podobają Twoje drzwi :) jaki jest ich koszt orientacyjny??

Jak to jest cenowo z tymi oknami z jednej złoty dąb a od środka białe ???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za drzwi i okna zapłaciłam 21000 w tym 6000 za drwi wiem ze to dużo ale bardzo chciałam mieć prawdziwy witraż .Za kolor okien dopłaca się 30% ,a że kolor z jednej strony to 15% i dodatkowo 1000 zł za okno łukowecyli normalnie 1600 -okna firmy FERNO mam kłopot z reklamacją bo wstawili mi w wykuszu inny szpros -pozdrawiam ANNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie robota idzie jak burza! W środe lub czawartek będą skończone ściany parteru i tu mam pytanie: Czy ktoś zamiast terivy robił strop żelbetowy??Jka wygląda sprawa z tym stropem a dokładnie sprawa podciągów?Architekt mi mówi ze będą bardzo widoczne, a wykonawca ze niby nie :o . Muszę się szybko zdecydować żeby roboty nie stanęły miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy zrobiony strop żelbetonowy -po pierwsze taniej,po drugie ładniej tak mi się przynajmniej wydaje -widziałam u Maleny żle nie jest poprostu nie masz gładkiego sufitu tylko belkę .Obecnie mieszkam w starym poniemieckim domu i mam dosyć belek-pozdrawiam ANNA

 

 

anna.misia dzięki za pocieszenie-na 90% bedziemy mieć strop żelbetowy więc mam nadzieję że znajdę inspiracje i pomysły na ta belke. Jedyną rzeczą przez którą nie śpię po nocach to schody-nie chce ich takich jak są w projekcie- mam kilka pomysłów ale zostało mi tylko kilka dni na podjęcie decyzji :evil: Jeśli któs ma inczej proszę o fotkę-pomysły juz widziałam na poprzednich stronach

I jeszcze jedno pytanie: czy ktoś robił w ten sposób że zostawił otwory łukowe ale wstawiał zwykłe okna -bardzo mi się to podoba .Czy ktoś moze mi powiedzieć jak się wyka ńcza ta przestrzeń między łukiem a oknem?Coś takiego jak to:

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/421af77a2e4641c4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie robota idzie jak burza! W środe lub czawartek będą skończone ściany parteru i tu mam pytanie: Czy ktoś zamiast terivy robił strop żelbetowy??Jka wygląda sprawa z tym stropem a dokładnie sprawa podciągów?Architekt mi mówi ze będą bardzo widoczne, a wykonawca ze niby nie :o . Muszę się szybko zdecydować żeby roboty nie stanęły miejscu.

 

Gratuluje tempa i zaawansowania prac my długo męczyliśmy się z piwnicą ale jakimś cudem wreszcie pniemy się ku gurze :) co do stropu mój wykonawca ta belka umieście w stropie czyli wykona solidne zbrojenie w tym miejscu i ładnie wszytsko powiąże mam nadzieje, iż tak będzie bez tej belki :) zapewne Twój wykonawca ma podobną wizje Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie robota idzie jak burza! W środe lub czawartek będą skończone ściany parteru i tu mam pytanie: Czy ktoś zamiast terivy robił strop żelbetowy??Jka wygląda sprawa z tym stropem a dokładnie sprawa podciągów?Architekt mi mówi ze będą bardzo widoczne, a wykonawca ze niby nie :o . Muszę się szybko zdecydować żeby roboty nie stanęły miejscu.

 

Gratuluje tempa i zaawansowania prac my długo męczyliśmy się z piwnicą ale jakimś cudem wreszcie pniemy się ku gurze :) co do stropu mój wykonawca ta belka umieście w stropie czyli wykona solidne zbrojenie w tym miejscu i ładnie wszytsko powiąże mam nadzieje, iż tak będzie bez tej belki :) zapewne Twój wykonawca ma podobną wizje Pozdrowionka

 

Tez mam taką nadzieję bo zamówił trochę grubszą stal do zbrojenia- ale to tez miedzy innymi przez moje kombinowanie ze schodami ale się udało i nie zagracają mi pól salonu ,tylko mały przyjemny kawałeczek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widze ze Wszystkich nadal mecza te schody:)

My zdecydujemy sie na podobny uklad jak tych roboczych.Moze zeobimy je lekko zakrecane przy scianie i rozchodzace sie tzn.na pierwsze kilka stopni szarsze no jakos tak:).Mysle ze w tym ukladzie mozna zrobic tez wylewane z kuta barierka i ladnym oswietleniem.Te schody nie sa takim problemem mozna naprawde pokombinowac jak komu pasuje.U Pana od ciasteczek sa wlasnie wylewane w jeszcze innym ukladzie.Ja bym bardzo chciala byc na etepie zamawiania juz schodow a tu jeszcze tyle przed nami.

Krk women a jaki jest ten Twoj pomysl na Szmaragdowe schody?[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwa 216

Trudno powiedzec jaka jest cena robocizny bo jedni buduja Szmaragda systemem gospodarczym i placa za etapy jak my a inni maja ekipe ktora wycenia caly stan surowy a zreszta rozne rejony maja swoje ceny.Te ceny teraz tez sie zmieniaja z tego co szlychac spadaja :)

Ale zobacz w temacie plac tam dostaniesz szybko informacje.

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...