Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Widze ze Wszystkich nadal mecza te schody:)

My zdecydujemy sie na podobny uklad jak tych roboczych.Moze zeobimy je lekko zakrecane przy scianie i rozchodzace sie tzn.na pierwsze kilka stopni szarsze no jakos tak:).Mysle ze w tym ukladzie mozna zrobic tez wylewane z kuta barierka i ladnym oswietleniem.Te schody nie sa takim problemem mozna naprawde pokombinowac jak komu pasuje.U Pana od ciasteczek sa wlasnie wylewane w jeszcze innym ukladzie.Ja bym bardzo chciala byc na etepie zamawiania juz schodow a tu jeszcze tyle przed nami.

Krk women a jaki jest ten Twoj pomysl na Szmaragdowe schody?[/i]

 

 

My mamy mniej więcej w ten sposób- oczywiście to rysunek w paincie a nie dokładnie wymierzone zmiany. Ale w realu wyglądaja bardzo ok:jest ładnie, funkcjonalnie i bezpiecznie :D

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3834d96598adc1ab.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Wciąż te schody, widzę nie schodzą z czołówki tematów. No więc pochwalę się swoimi. Tak je sobie wyobrażałam i bardzo jestem z nich zadowolona. Przede wszystkim dlatego,że są wygodne do chodzenia(należy na to zwrócić uwagę, bo trochę się po nich nadreptamy, już zresztą to robimy:góra-dół-góra). Ważne prócz wyglądu są jeszcze ich parametry, aby były optymalne. Porządne firmy dysponują programami komp., które wyliczą właściwe i optymalne wysokości stopni, odległości, bieg itp.

http://picasaweb.google.com/gmncod90/MotylewoBudowa/photo?authkey=9uqJi_BbCYs#5100761405230507682

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Dołączyliśmy do grona budujących Szmaragdy, co prawda prace na działce rozpoczną się dopiero za 3 tygodnie to już nie możemy doczekać się zakończenia... i efektu na żywo..

oprócz poszerzenia i wydłużenia garażu oraz prawdopodobnie podniesienia ściany kolankowej nie będziemy nic zmieniać...

Budować będziemy z gazobetonu.. +12 styro lub wełna... jeszcze się wahamy...

 

Czy może ktoś z was budował ten dom z gazobetonu?? jeśli tak a miałby chociaż orientacyjny kosztorys to byśmy się uśmiechali...

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia Pila juz znalazlam zdjecia (gapa jestem).Widze ze juz konczycie prace ale Wam zazdroszcze.Bardzo ladna wersja Szmaragdu musze przyznac.Elewacja z grafitowym dachem super wyszla.Bardzo ladna stolarka i ladne drzwi (mozna wiedzec jaka firma i cena?).A co macie na podlodze w salonie?

Wszystko super gratulacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam 2 wyceny więźby z łatami i kontrłatami oczywiście: 7700 bez impregnacji i 7900 z impregnacją -wydaje mi się że to bardzo dużo :o . I tu prośba do Szmaragdowiczów którzy też teraz zamawiają lub niedawno zamawiali więźbę żeby podzielili się ze mna swoimi kosztami -najlepiej Małopolska i okolice Krk ale zz pobliskich województw tez proszę o odzew.Ja mam szmaragd z podwójnym garażem i będę kłaść dachówkę ceramiczna Dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D My zbudowaliśmy Szmaragda z gazobetonu 24. Dzisiaj właśnie panowie skończyli ocieplać styropianem 15. Tynk będą kłaść za ok. 3 tygodnie. Co do kosztorysu, to chyba nie będzie on zbyt miarodajny. Zużyliśmy ok 1300 pustaków na ściany zewnętrzne i ok. 600 na ściany działowe (12). Budowę zaczynaliśmy w czerwcu ubiegłego roku, wtedy pustak kosztował 5,5 zł. (24) i 3,3zł. (12), Powodzenia :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co z tym filarem obok kuchni co ma 130 cm musi on być. Ja rozmawiałem z moim murażem i mówił iż może zrobić taki wylany i zazbrojony. Teraz widze, iż niektórzy tego filara nie mają. Bo normalnie to on okropnie wyglada bryyy. Strop jaki będe miał to Teriva i niby powinno być to podtrzymanie tej belki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wciąż te schody, widzę nie schodzą z czołówki tematów. No więc pochwalę się swoimi. Tak je sobie wyobrażałam i bardzo jestem z nich zadowolona. Przede wszystkim dlatego,że są wygodne do chodzenia(należy na to zwrócić uwagę, bo trochę się po nich nadreptamy, już zresztą to robimy:góra-dół-góra). Ważne prócz wyglądu są jeszcze ich parametry, aby były optymalne. Porządne firmy dysponują programami komp., które wyliczą właściwe i optymalne wysokości stopni, odległości, bieg itp.

http://picasaweb.google.com/gmncod90/MotylewoBudowa/photo?authkey=9uqJi_BbCYs#5100761405230507682

 

Kasia.Piła, piekny kominek i ciekawe rozwiązanie półeczki na drewno. robiliście jakieś zmiany jeśli chodzi o kominek czy wszystkie podłączenia są jak w projekcie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szmaragdowiczów :D

 

Czy uważacie że 11 000 zł to jest dużo za zrobienie fundamentów?

Bardzo prosze dajcie mi znac ile was mniej więcej one wyniosły, chodzi oczywiście o ekipe budowlana bez materiałów.

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Sylwia

 

Wydaje nam się, że dużo. My budujemy w okolicach Ząbkowic Śląskich, ekipa stawia cały dom od fundamentów po dach łącznie z oknami dachowymi, i za same fundamenty zapłaciliśmy 6 000zł, oczywiście bez materiałów. Za wybudowanie domu umówiliśmy się na cenę 30 000zł. Ale może w Twojej okolicy ceny są inne? Zorientuj się jeszcze u innych ekip budowlanych lub dogadaj się z ekipą na cenę za wybudowanie całego domu? Zawsze to trochę taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów :lol: Należymy do grona budujących szmaragda,ale jesteśmy jeszcze na samym początku drogi - papiery,papiery,papiery... :( Czas sprzyja rodzącym sie wciąż pytaniom i wątpliwościom.Między innymi mamy pytanie do bardzo zaawansowanej i niewątpliwie doświadczonej w budowaniu szmaragda KASI.PIłA. A mianowicie zastanawiamy się jak sprawdza sie w działaniu kominek z płaszczem wodnym.Też myślimy o makrotermie. Ze zdjęć wynika,że u KASI.PIłA został on podłączony zgodnie z projektem Krajobrazów.Na forum pojawiały sie różne opinie dotyczące tego podłączenia. Nasz projektant zasugerował nam rozwiązanie ze schodami żelbetowymi i kominkiem pod schodami, ale producenci kominków z płaszczem wodnym odradzają, z uwagi na gabaryty takich kominów i współdziałających z nimi urządzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...