Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Lag 2000 tanio te twoje schody my za bukowe zapłacimy 8k PLN

A tak wyglądały będą nasze schody trochę inaczej niż w projekcie.

 

 

http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/5.jpeg

http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/17.jpeg

http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/18.jpeg

Mam pytanie do osób które ocieplały już budynek z zewnątrz w jaki sposób ocieplić lukarny .Dachówka jest położona bezpośrednio do bocznej ściany lukarny(desek) niema żadnej obróbki blacharskiej. Co zrobić? przyciąć dachówkę tak aby zmieścić styropian i wtedy wykonać obróbkę blacharską czy styropian położyć na dachówce i wtedy obróbka. Jak się do tego zabrać?

 

Pozdrawiam

Zbyszek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Zbyszek sw, schody rewelacja :p Właśnie nad takim układem się zastanawialiśmy. Z Twojego projektu widzę, że jest to możliwe. Zdradz jeszcze, proszę kto będzie wykonywał owe cudo. Co do ocieplenia lukarn, to nam panowie od dachu najpierw położyli styropian na ścianę lukarny, a następnie dachówkę i wtedy opierzenie. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ostatnio bardzo rzadko tu bywam, bo przeprowadzka zajmuje dużo czasu i ostatnie pieszczoty naszego domku. Pytanie do mnie było o kominek z płaszczem wodnym- trudno mi do kończ powiedzieć jak będzie się sprawował w dalszej perspektywie. Teraz podgrzewamy i jest super. W bardzo krótkim czasie przekazuje ciepło na kaloryfery i praktycznie od razu w domu jest ciepło. Natomiast wentylator steruje pracą kominka (może wyrażam się niefachowo), w każdym razie chodzi o to, że jak uzyska się zadaną temperaturę, to dmuchawa się wyłącza i kominek stopniowo wygasa a raczej żarzy. Czytałam przed podjęciem decyzji o typie, że makroterm jest jednym z najlepszych kominków. To samo potwierdzili mi jego użytkownicy. Jedyna "wada", to to, że słychać pracę dmuchawy, coś w odgłosie pracy wentylatora w komputerze. Ale jest to kwestia przyzwyczajenia i zmieszania różnych innych dźwięków domowych-wówczas przestaniemy w ogóle ją słyszeć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szmaragdzistów! Ile złotówek wyniosły Was kominy -wszystkie 3 :D . Mówię oczywiście o systemowych : Schiedl lub inne marki oraz ile przeciętnie płacicliście za rynny stalowe. Chcę tak mniej więcej dowiedzieć się około jakich cen oscylują. Dzięki :wink:

 

Witam !

Ja za Schiedla płaciłem w zeszłym roku około 5800 PLN brutto. Trzy kominy są Ci nie potrzebne :) wystarczą 2 chyba, że ten wentylacyjny w spiżarni obrócisz o 90 stopni wtedy jest szansa że uda Ci się go wyprowadzić ponad dach inaczej nie ma sensu go murować bo koliduje z więźbą dachową. Ja niestety dowiedziałem się o tym po fakcie i mam wymurowany do stropu a dalej pociągnięty spiro !!!. Co do rynny zakupiłem rynny stalowe antracyt Planja za około 2500 PLN.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szmaragdzistów! Ile złotówek wyniosły Was kominy -wszystkie 3 :D . Mówię oczywiście o systemowych : Schiedl lub inne marki oraz ile przeciętnie płacicliście za rynny stalowe. Chcę tak mniej więcej dowiedzieć się około jakich cen oscylują. Dzięki :wink:

 

Witam !

Ja za Schiedla płaciłem w zeszłym roku około 5800 PLN brutto. Trzy kominy są Ci nie potrzebne :) wystarczą 2 chyba, że ten wentylacyjny w spiżarni obrócisz o 90 stopni wtedy jest szansa że uda Ci się go wyprowadzić ponad dach inaczej nie ma sensu go murować bo koliduje z więźbą dachową. Ja niestety dowiedziałem się o tym po fakcie i mam wymurowany do stropu a dalej pociągnięty spiro !!!. Co do rynny zakupiłem rynny stalowe antracyt Planja za około 2500 PLN.

 

Pozdrawiam

 

Dzięki serdeczne :D . Jeśli chodzi o komin w spiżarni to i tak miałam go obrócić o 90 stopni :lol: gdyż nie będę robić spiżarni. Ale i tak te informacje będą przydatne-powiem moim wykonawcom, zeby zobaczyli jak to jest z ta więźbą. Rynny poszły chyba mocno w góre bo moje wyceny oscyluja wokół 3100-3500- mówie oczywiscie o stalowych.Planuję kolor miedziany i cieplutki kolor elewacji przy antracytowym dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szmaragdzistów! Ile złotówek wyniosły Was kominy -wszystkie 3 :D . Mówię oczywiście o systemowych : Schiedl lub inne marki oraz ile przeciętnie płacicliście za rynny stalowe. Chcę tak mniej więcej dowiedzieć się około jakich cen oscylują. Dzięki :wink:

 

Kominy i rynny kupowaliśmy w maju w tym roku i całe orynnowanie LINDABA wyniosło nas 3185 zł w kolorze ceglasty (dach BRASSA czerwony), a kominy Schiedl Rondo Plus 6800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szmaragdzistów! Ile złotówek wyniosły Was kominy -wszystkie 3 :D . Mówię oczywiście o systemowych : Schiedl lub inne marki oraz ile przeciętnie płacicliście za rynny stalowe. Chcę tak mniej więcej dowiedzieć się około jakich cen oscylują. Dzięki :wink:

 

Kominy i rynny kupowaliśmy w maju w tym roku i całe orynnowanie LINDABA wyniosło nas 3185 zł w kolorze ceglasty (dach BRASSA czerwony), a kominy Schiedl Rondo Plus 6800 zł.

 

To ja podobnie kominy 6600,rynny 3300 :x ,ale ta kasa leci.Szukam jeszcze w innych składach ale nie sadze żebym nagle dostała jakąs mega promocje :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym spytać, czy ścianka oddzielająca kuchnię od salonu jest ścianą nośną?

Czy zastanawialiście się (a może już to zrobiliście?) nad zrobieniem w niej otworu?

Kusi mnie, by umieścić w niej akwarium lub po prostu blat z oświetleniem.

P.S. Podziekowania dla Zbyszka sw, za możliwość obejrzenia szmaragdu w rzeczywistości. Rzeczywiście tynki masz położone rewelecyjnie.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...