Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

chciałbym spytać, czy ścianka oddzielająca kuchnię od salonu jest ścianą nośną?

Czy zastanawialiście się (a może już to zrobiliście?) nad zrobieniem w niej otworu?

Kusi mnie, by umieścić w niej akwarium lub po prostu blat z oświetleniem.

P.S. Podziekowania dla Zbyszka sw, za możliwość obejrzenia szmaragdu w rzeczywistości. Rzeczywiście tynki masz położone rewelecyjnie.

Marek

 

Na tej ściance opiera się ten podciąg który idzie przez całe pomieszczenie. Ja jak zobaczylem jak ta ścianka wygląda to z lekka się zdrażniłem i z moim murażem stworzyliśmy filar zbrojony o wymiarach około 30/20cm i o wiele lepiej to wygląda. Mamy w planach zrobienia na nim półek i wkąponowanie go w blat i szafki pod nim. Mam nadzieje, iż super to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich po długiej przerwie

jeśli chodzi o komin w spiżarni to my zrezygnowaliśmy z niego zupełnie jk równiez zrezygnowaliśmy ze spiżarni. i nasza kuch nia jest teraz super przestronna nie ma żadnych dodatkowych ścian tylko wiatrołap i ten słup. kwestię komna rozwiązaliśmy w ścianie szczytowej mamy wymurowane dwa szyby wentylacyjne z cegieł kominowych (takie kwadratowe z dziurą w środku. jeden do okapu nad kuchnią, drugi grawitacyjny zakończone dwoma kominkami powiązanymi z dachówkmi i jest super.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzięki za odpowiedź :D Ja na razie utknęłam na etapie kredytu.

Mówiąc szczerze, patrząc teraz na projekt po opadnięciu pierwszych emocji

zastanawiam się, czy dobrze wybraliśmy.

Z tego co widać na udostępnionych zdjęciach wydaje mi się, że jest on strasznie mały i zupełnie nieustawny. Fakt, piękny z zewnątrz ale w środku zupełnie niefunkcjonalny.

Znajomi zwrócili mi uwagę na to , że w salonie może stać tylko sofa ,( i to w dodatku tylko pod oknem, do którego przez to nie będzie dojścia), stolik i fotele. A gdzie jakaś komódka, telewizor itp. ? Na górze pokoje dla dzieci zupełnie nieustawne i klitkowate :cry: . Proszę , jak możecie to napiszcie jak to naprawdę wygląda, bo zaczęłam się obawiać czy dobrze zrobiłam kupując ten projekt. Mam już skompletowane wszystkie papiery, pozwolenie, czekam na decyzję kredytową i można ruszać z budową. Jeżeli możecie rozwiać moje obawy będę ogromnie wdzięczna. :D

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez mielismy takie obawy.Ale dzis kiedy mamy juz stan surowy widac wszystkie pomieszczenia to projekt jest SUPER! Salon jest wystarczajacy jest polaczony z jadalnia i od wejscia wychodzi jakies 40m2.A gora jest jeszcze bardziej udana pokoje ladne korytarz dosc duzy.Do tego kolo sypialni mozna zrobic garderobie zamiast suszarni(naprawde duza).Tez tak sie balam a dzis bardzo sie ciesze ze to byl ten projekt.Bryla klasyczna nie ulega modzie.Dach 2 spadowy wiec pokoje ustawniejsze na poddaszu i troszke tanszy.Schodami mozna sie pobawic wedle gustu.Pozdawiam:)

P.S Ja doradzam podniesienie scianki kolankowe o 2 pustaki,fundamentu o jeden bloczek.Razem z garderoba wychodzi jakies 160mk2 pow.Jak dla nas wystarczajaco gdzie przez wiekszosc zycia mieszkalismy w duzych rodzinnych domach (za duzych) ale tak sie dawniej budowalo:)

Ale decyzja nalezy do Was.Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa pocieszenia !!! Fajnie, że są jeszcze mili ludzie, którzy potrafią dodać otuchy :D

Zdecydowaliśmy , że będziemy wylewać ławy wiosną, a nie teraz przed zimą. Chyba słusznie?

Będę śledzić " Szmaragdowe forum" i napewno odezwę się na wiosnę w celu pomocy :D

Życzę wszystkim szybkiego zakończenia budowy !!!!!!

Ps.. Do Anny- Misi : jeżeli będę mogła skorzystać z zobaczenia domu, to będę wdzięczna. Wstępnie umówiłam się ze Zbyszkiem, który buduje Szmaragda pod Opolem, jednakże nie ukrywam, że Twój też chętnie zobaczę.

Jeszcze raz dziękuję !!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam-piszcie kochani co się dzieje u was na budowach to forum jest świetnym zródłem informacji,mam pytanie,chodzi o malowanie.A więc salon ,kuchnia i jadalnia w jednym kolorze ale zastanawiam się jak pomalować miejsce gdzie biegną schody,czy robić jakąś listwę oddzielającą cy leciec aż don góry -czyli hal na górze byłby w tym samym kolorze-pozdrawiam ANNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych

 

Dawno sie nie odzywalem...

Ale prace ida do przodu. Od jutra maja wejsc z ociepleniem a do konca tygodnia ma ma sie pokazac elektryk i hydraulik...

 

Czy ktos myslal co robic z woda z balkonow podczas deszczow? Czy wszyscy puszczaja ja samopas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

U nas prace barrrrdzo powoli od przyszłego tygodnia ma wejść ekipa od ocieplenia poddasza zaśpiewali 40zł/m2 za robociznę dwu warstwowe ocieplenie , stelaż, karton gips, szpachlowanie. Ciekawy jestem jakie ceny ocieplenie były u was ?? Jeżeli chodzi o balkony to za bardzo nie wiem Jak się za to zabrać czy dodatkowo zbroić i wylewać beton i izolować no i jak odprowadzić wodę? Jak ktoś ma sprawdzony sposób na wykonanie balkonów to proszę o radę. Wstawiliśmy drzwi wejściowe

http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/11.jpeg

http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/4.jpeg

http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/6.jpeg

 

Pozdrawiam Zbyszek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też jesteśmy przed ocieplaniem poddasz.

A drzwi to jescze nie wybrałąm nie mogę sie zdecydować- a z jakiej, to firmy te twoje drzwi-więcej inf.

Witam wszystkich.

U nas prace barrrrdzo powoli od przyszłego tygodnia ma wejść ekipa od ocieplenia poddasza zaśpiewali 40zł/m2 za robociznę dwu warstwowe ocieplenie , stelaż, karton gips, szpachlowanie. Ciekawy jestem jakie ceny ocieplenie były u was ?? Jeżeli chodzi o balkony to za bardzo nie wiem Jak się za to zabrać czy dodatkowo zbroić i wylewać beton i izolować no i jak odprowadzić wodę? Jak ktoś ma sprawdzony sposób na wykonanie balkonów to proszę o radę. Wstawiliśmy drzwi wejściowe

http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/11.jpeg

http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/4.jpeg

http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/6.jpeg

 

Pozdrawiam Zbyszek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Za materiały hydraulika + CO + 3 geberity zapłaciłem 13700zł + piec na ekogroszek 5500zł. Robocizna CO, woda , podłogówka w salonie, kuchni, wiatrołapie i łazienkach 3240zł. Do zainstalowania mam piec czyli kotłownia umówiony jestem na 700zł. Jeszcze dojdą grzejniki około 5000zł. Drzwi robił nam stolarz i kosztowały 4700zł.

Bardzo tanio to ocieplenie poddasza w waszym rejonie esik

Pozdrawiam

Zbyszek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałambym się dowiedzieć jaki piec kupiliście na ekogroszek, bo my też się przymierzamy.

 

Witam

Za materiały hydraulika + CO + 3 geberity zapłaciłem 13700zł + piec na ekogroszek 5500zł. Robocizna CO, woda , podłogówka w salonie, kuchni, wiatrołapie i łazienkach 3240zł. Do zainstalowania mam piec czyli kotłownia umówiony jestem na 700zł. Jeszcze dojdą grzejniki około 5000zł. Drzwi robił nam stolarz i kosztowały 4700zł.

Bardzo tanio to ocieplenie poddasza w waszym rejonie esik

Pozdrawiam

Zbyszek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich SZMARAGDOWICZÓW.

Jestem w szoku że aż tak dużo was jest. Ja wpadłem na to forum nie dawno.

Większość z was ma już domki postawione i wykańcza. Ja dopiero nie dawno skończyłem fundamenty. Więc coś widać na działce. Zaczołem też ogrodzenie lecz nie skończyłem bo pogoda się popsuła.

Jeśli jest ktoś z okolić krakowa kto ma postawiony Szmaragd to proszę o kontakt bo ciekawy jestem jak wygląda w środku na żywca.

Póżniej prześlę trochę zdięć z działeczki.

Pozdrowionka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłam dziś pierwszy raz od dwóch tygodni na budowie - mamy juz cały parter postawiony. o dziwo (choć pozytywne "dziwo" ) wszystko to w środku jakieś takie malutkie... spodziewałam się że kuchnia, no i salon bedzie troche większy, ale w sumie jak dla mnie jest to tak uroczy projekt domku, że nawet te niewielkie pomieszczenia dodają mu tylko przytulności :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...