Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Już jest OK.

:D :D fajnie że sie podoba. przeglądałem zdjęcia z budowy i mam takie sopstrzeżenie że bardzo wąskie jest przejscie do pokoi na piętrze , otwór na schody duży a przejście na szerokośc drzwi , jak będzie balustrada to z meblami będzie ciężko się wyrobić aby je wstawić , najgorsze duże gabarty mebli, a tak to fajnie wygląda już w takim stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! AśG dziękuję za namiary na SZMARAGD i zaproszenie na forum. Jak już wspominałem jestem na etapie wyboru projektu. Mam kilka typów i jak dotychczas faworytem jest projekt domu "w Gladiolach" z garażem i dachem dwuspadowym z Archonu oraz "Zgrabny II" http://nowydom.onet.pl/3801,projekt.html.

Obydwa projekty mają sporo wspólnego ze Szmaragdem, np. podobny układ funkcjonalny pomieszczeń. Będę śledził postępy u Szmaragdowiczów i korzystał z doswiadczeń, a może za jakiś czas sam dołączę.

Zachęcam do podzielenia się swoją opinią i spostrzeżeniami o Zgrabnym i w Gladiolach. pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Widze że rośnie grono symatyków Szmaragda :) My ten projekt wybralismy spośród około 3000 innych i nie żałujemy. Nasz dom juz stoi, w tej chwili czeka na wiosnę :). Budujemy wersje bez garażu, ale w projekcie samych zmian nie było dużo. Postaram się wszystkie opisać

No więc ściankę kolankową podnieślismy - naszym zdaniem dom nie stracił - o 24 cm

Zlikwidowalismy drzwi z jadalni na taras

Ściana między kuchnią a salonem jest przedłużona (gdzies mam zdjęcia jakby ktoś chciał zobaczyc chętnie podeślę)

Zlikwidowaliśmy okna dachowe w łazience, z racji tego ze nie mamy garażu u nas to okno znajduje sie w szczycie, podobnie jak okno od dużej sypialni i pokoju na dole

Zliwiodwaliśmy okrągłe okno :)

Teraz kiedy domek stoi i czeka, jestsmy tam często o różnych porach dnia i tak z naszych doświadczeń gdybyśmy jeszcze raz mieli go zaczynać to do pokoi na górze (mimo okien dachowych) dołożylibysmy jeszcze okno do drzwi balkonowych około 60 cm szerokości - duzo by dało, ale u nas juz nie będziemy tego ruszać - ale warto to przemyśleć.

Łazienke na dole powiększyliśmy (kosztem kotłowni) - w tej według projektu prysznic jaki sie mieścił jest rozmarów lilipucich i całość jest arcy niewygoda

Z tyłu domu w lukarnie zlikwidowaliśmy balkon - mamy tam duże okno i dodatkowo okno od szczytu (brak garażu)

zlikwiodwaliśmy wszystkie łuki ale to juz raczej kosmetyka i kwestia gustu.

Dach jest kryty lakierowanym Brassem - brąz (cena blachodachówki na wrzesień 2005 i po zakończeniu jestesmi pewni że to dobra inwestycja)

Łoj to chyba tyle jak mi sie coś jeszcze przypomni to napiszę,

Następny krok to okna i dalej będziemy działać, a poza tym nasza działka ma 15 arów i tez czeka nas duzo pracy....

 

Nasze zmagania rozpoczęliśmy pamiętnego 1 maja 2005 (kopanie fundamentów)

Kecajm pozdrawiam serdecznie jakze znajome te zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiecie jak się ciesze że nas przybywa.

Wiola dzięki za założenie tego wątku!

 

Malena możaesz napisać ile kosztawała cię do tej pory budowa. Ty masz stan bez okien bo nasz kolega kecajm ma okna ( super sa jego zdjęcia).Gdzieś czytałam ze stan surowy otwarty kosztował go 80 tyś. Kecajm chyba tak? Sprostuj jak coś pomyliłam.

 

Va_ldi ładne te twoje domki. Chyba wybrałabym "Zgrabny" ma w sobie więcej takiej lekkości :wink: -nie wiem jak określić to moje wrażenie - i w środku też bardziej mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Ludu Budujący - piękna ta sobota dzisiaj słońce juz prawie wiosenne :)

Jeśli chodzi o zdjęcia to walczyłam, walczyłam i sie udało przebrnęłam przez fotosik i podaje link do zdjęć naszej chałupki :)

Tych zdjęć mamy sporo, od tyczenia domku na działce począwszy - do dnia dzisiejszego włącznie, wszystkie ważniejsze etapy i prace na budowie są dokumentowane fotograficznie - takiego mamy bzika - kto buduje ten rozumie :)

Pozdrawiam i milego oglądania postaram się dorzucać tych fotek a kosztach po obiedzie napiszę bo mnie rodizna wyklnie, że tylko komputer jest ważny :)

http://malena.fotosik.pl/albumy/4876.html

W zwiazku z tym że top moja pierwsza próba na fotosiku - napiszcie prosze czy działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę kosztów :)

dach całość - ok 28 tys

pokrycie z opierzeniami+2 okna dachowe+rynny+wyłaz kominiarski+wszystkie duperele - ok 12 tys

więżba impregnowana +łaty (całość drewna na dach) - 7 tys

montaż więźby+przykrycie dachu+okna+nadbitka+malowanie - 7 tys

 

 

strop teriva I z dostawą - 3,5 tys (Wołów-polecam)

 

ogółem stan surowy otwarty zamknął się w 80 tys :(

 

Tylko że robocizna własna bez żadnych firm - no oczywiście przy dachu już mielismy fachowców, a tak poza tym od maja do listopada powoli własnymi siłami postawilim domek :)

Tutaj powinnam przyklęknąć przed moim tatą, bo to on nas wspierał fachową radą i lwią część postawił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) witam.

przeglądam wasze postępy w pracy . i mam pytanie co do ceny stropu Teriva z wołowa , moze jakies namiary na producenta. co prawda za warszawę to spory kawałek ale dowiedziec sie warto. pozatym Malena interesyje mnie koszt "suporeksu" i ile metrów2 mają wasze sciany , i czy z zewnatrz będzie ocieplany? Co prawda jak widzisz mnie interesuje mniejszy dom , ale nikt jego nie budował do tej pory jest nowoscią a na sam projekt musze czekac ponad 6 tygodni. kontaktowałem sie z biurem projektowym stad wiem że nie był jeszcze budowany a przedstawiany dom jest narazie tyklo koncepcja architektoniczna i czekaja na odzew ze stony zinteresowanych jego budową . dlatego tez obserwuję grono Szmaragdowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ściany są jednowarstwowe - siporex 24 -kupowany w brico marche (w Głogowie najtaniej) cena 5,60. Ocieplenie dojdzie teraz i to jest styropian 12 albo 15. Jeśli chodzi o Wołów, to nas transport nie kosztował ale to jest stosunkowo blisko, nie wiem ile by kosztował za Warszawę. Sama firma bardzo kokretna, przyjemnie sie z nimi załatwia i niedrogo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Szmaragdowiczów właśnie odebrałem pozwolenie na budowę :lol: :lol: :lol: :lol: .Będę budował z Porothermu 30cm + 10cm styropian. Jeżeli chodzi o zmiany to standardowo jak reszta Likwidacja okrągłego okna w salonie , drzwi z jadalni, okna połaciowego w łazience, pomiędzy kominami wstawię wyłaz dachowy i ławkę bez żadnych schodków na dachu. Cały czas zastanawiam się nad podniesieniem ścianki kolankowej czy aby ta zmiana nie spowoduje że domek straci swój urok , z drugiej strony te dodatkowe ścianki na poddaszu i wolna przestrzeń :-? ? Większość radzi podnieść bo zyskam na powierzchni ale ja nie chcę zyskać na powierzchni tylko ta pustka mnie drażni :evil: . Kombinuję żeby nie podnosić i w jakiś sposób zagospodarować tą wolną przestrzeń może jakieś szafki :o ? Ale przecież nie zrobię na całej długości po obu stronach szafki :lol: :lol: Co radzicie ? Jeżeli chodzi o okna łukowe to na pewno zostaną bo bardzo mi się podobają chociaż wiem że koszt jest o wiele większy niż okna standardowego. Jak rozwiązaliście problem z podciągiem w salonie? Mój kierownik mówi że można go ukryć w stropie tylko częściowo do momentu w którym w projekcie zaczynają się schody i w tym miejscu chce mi postawić filar. To rozwiązanie niezbyt mi się podoba :evil: :evil: . Można dać podciąg metalowy ale ponoć drożyzna.

 

Pozdrowieni Zbyszek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...