Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Okna MS. Szprosy naklejane, ale wenątrz szyb są takie specjalne wkładki, ze nie widać,że szyba jest w całości. Szprosy mają 2,5cm. W ogóle jesteśmy z tych okien bardzo zadowoleni. Wewnatrz są białe i antywłamaniowe, bo rolety mi się nie podobają ;).

I obiecany rysunek zmian na parterze.Zamurowane okragłe okienko,dodatkowa ścianka na parterze i powiększona łazienka. No i oczywiście odbicie lustrzane.

http://images25.fotosik.pl/108/b07f7f29a130a5e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry !

jestem tutaj nowy, aczkolwiek zaglądam do tego wątku już od dawna ponieważ też jestem budowniczym Szmaragda, na etapie zalanego stropu a w poniedziałek ekipa przychodzi "ciągnąć" górę. Podziwiam każdą fotke umieszczoną na forum i szczerze ale serdecznie i bez zawiści zazdroszczę tym z Was którzy już mieszkają lub wykanczają swoje wymarzone cztery kąty...

 

Właściwie oglądam wątek o szmaragdzie i o Orionie bo troszkę jakby połączyłem te dwa domki wizualnie, a ze zmianami jakie poczyniłem, jestem tu chyba na razie sam:

 

- z Oriona zapożyczyłem wejscie frontowe, tzn. balkonik podparty dwoma filarkami dokładnie tak jak jest w Orionie, aczkolwiek moje filarki sie nie poszerzają ku dołowi a są na całej wysokości równe i mają ozdobną opaskę u góry

 

- w porozumieniu z nadzorcą i moim murarzem zrezygonowałem z podciągów w salonie i zastąpiłem je dwuteownikiem - tzw. hebem, który spoczął na ściance oddzielającej kuchnię od salonu i jadalni, a długie belki stropowe Terriva idą od niego nad całym salonem do ściany zewnetrznej od strony ogrodu. Jest to bardzo masywny kawał stali o wysokości 24 cm który kosztował 2700 zł ale za to będę miał na całym dole równiuteńki sufit...

 

- powiększyłem łazienkę kosztem pomieszczenia gospodarczego, a że zmniejszyło się ono znacznie zamierzam postawić w nim tylko piec kondensat ale za to poszerzyłem garaż o cały matr i w nim zamierzam umieścić taką roboczą umywalkę.

 

- zlikwidowałem komin wentylacyjny w spiżarni, wentylację kuchni i spiżarni przeniosłem w mur za pomocą pustaków wentylacyjnych które wyjdą do dachu a tam umieszcze dachówki wentylacyjne, a wejście do spiżarni nie będzie z kuchni tylko z korytarzyka, przez co w kuchni zyskam całą ścianke bez drzwi ibędę mógł ustawić na niem meble, a ze spiżarni nie chciałem rezygnować, ponieważ mają taką znajomi i bardzo sobie chwalą, można w niej przechowywać mnóstwo rzeczy typu zgrzewki z napojami, wielkie garnki, frytkownice, zaprawy i tym podobne rzeczy "kuchenne"

 

- największą zmianą z tyłu domu, za co pewnie zaraz od miłośników Szmaragda mi się oberwie jest rezygnacja z narożnego tarasu, zabudowanie tego narożnika, przez co powiększył mi się salon, a taras i wyjście na niego zostało przeniesione na środek tylniej elewacji, pod balkonik dużej sypialni.

Taras jest duży i umieszczony centralnie i symetrycznie na środku tylniej elewacji, salon zrobił się zdecydowanie wiekszy i moim zdaniem o wiele ustawniejszy a w miejscu okrągłego okienka umieściłem identyczne okno jak w dolnym pokoju - gabinecie. Reasumując tylnia elewacja jest bardzo podobna do przedniej i tak samo symetryczna. Z przodu jest wejscie z balkonikiem i dwa okna po bokach - z tyłu wyjscie na taras z balkonikiem i dwa okna po bokach. Być może wizualnie wyszło to mniej efektownie niz z tarasem w narożniku, ale moim zdaniem wygodniej, z większym salonem i wiekszym tarasem, który będzie zadaszany rozkładaną markizą w upalne letnie dni.

 

To tyle zmian jakie zastosowałem w moim Szmaragdzie. teraz zastanawiam się czy warto zakładać turbo kominek oraz czy na dole zastosować ogrzewanie tradycyjne czy podłogowe. jestem ciekaw co Wy o tych elementach myślicie.

 

Pozdrawiam serdecznie Szmaragdową brać, życzę szybkich i bezstresowych postępów i do "poczytania " w mam nadzieję ciekawych forumowych dyskusjach, poradach czy spostrzeżeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zmiany. Chętnie zobaczyłabym fotki wnętrz. U mnie od wczoraj odwierty, bo zdecydowaliśmy się na pompę ciepła. Jeszcze nie byłam, ale podobno krajobraz księżycowy mamy na działce :). A dodatkowa umywalka robocza u nas będzie w pokoju za salonem,bo tam będzie moja pracownia.

Okna kosztowały 27000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zmiany. Chętnie zobaczyłabym fotki wnętrz. U mnie od wczoraj odwierty, bo zdecydowaliśmy się na pompę ciepła. Jeszcze nie byłam, ale podobno krajobraz księżycowy mamy na działce :). A dodatkowa umywalka robocza u nas będzie w pokoju za salonem,bo tam będzie moja pracownia.

Okna kosztowały 27000.

 

Cieszę się że nie będę jedynym Szmaragdowcem z pompą ciepła. Jaką pompę wybraliście? My zdecydowaliśmy sie na Alpha Innotec 10kW, podłogówka na całym dole i w górnej łazience. Mogę prosić o info na priv jakie dobrali Wam parametry kolektora. Ja mam zaplanowane sondy 3x60m, trochę dużo, a instalator doradzał mi poziomy... Zastanawiam się jeszcze nad ogrzaniem pomieszczenia nad garażem (podlogówka, grzejnik ?). Mam wersję projektu z 2-stanowiskowym garażem i podniosłem ściankę kolankową o 2 pustaki, więc nad garażem wyszło ciekawe pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emalia1 - podręczę Cię trochę jeszcze o te okna :)

 

Cena jaką podałaś to rozumiem cena za wszystkie okna - razem z balkonowymi czy tez za dzwi ?

My wstępnie mamy jedną wycenę i wygląda to tak, że :okna 20000+ okna dachowe 5100 + drzwi wejsciowe 6000 + brama garazowa z el. napedem 4700.

 

Czy te okna są dwukolorowe (nam wycenili z kolorem tylko od zewnątrz) i czy szyby są podwójne czy potrójne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa NIBE 17 kW wraz z cwu VPA 300/200. Ogrzewanie podłowe wszędzie :). Sondy 90x4. =360 m cena za 1m odwiertu 95 PLN (na dzien dzisiejszy ceny to około 110-120 PLN za 1m). Można by wiercić mniej ale było by drożej w rachunkach za prąd. Przy tych odwiertach proporcja prąd do emergi z ziemi będzie 25 do 75.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest za całą stolarkę oprócz okien dachowych i bramy

-okna 5 komorowe seria tytan(okucia antywłamaniowe)

-szyba 4/16/4 z argonem k=1, szyba bezpieczna klasy F2, u=1 cokolwiek to znaczy

Dzrzwi wybraliśmy drewniane niestety nie tanie.

Możesz o stolarce poczytać na http://www.ms.pl

Bramę wjazdową mamy novoterm (ponoć najgróbsza na rynku 4mm) ze sterowaniem 2 funkcyjnym a więc jednym pilotem brama wjazdowa i garaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa NIBE 17 kW wraz z cwu VPA 300/200. Ogrzewanie podłowe wszędzie :). Sondy 90x4. =360 m cena za 1m odwiertu 95 PLN (na dzien dzisiejszy ceny to około 110-120 PLN za 1m). Można by wiercić mniej ale było by drożej w rachunkach za prąd. Przy tych odwiertach proporcja prąd do emergi z ziemi będzie 25 do 75.

 

17 kW?? Duża ta Twoja pompa. Zrobiłem do swojego projektu osobny szczegółowy projekt na instalację z PC, z pełnym bilansem cieplnym budynku dla przegród cieplnych po adaptacjach które zastosowałem. PC będzie u mnie również pracowała na potrzeby ciepłej wody; mojemu projektantowi instalacji wyszło 10 kW a budujemy ten sam dom. Tym bardziej dziwi mnie ta różnica bo na zdjęciach widzę że budujesz bardzo ciepły Szmaragd (piękny klinkier :wink: ).

 

Też myślałem o Nibe ale o wyborze zdecydował miejscowy serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na początku byliśmy zdziwieni, bo instalator vismanna zaproponował 7,5 kw. Jednak zdaliśmy się na naszego instalatora robi to od 10 lat.

Mieliśmy okazję oglądać na żywo jego instalację i w ubiegłym roku przy ponad -20 w domu było ciepło. Taki zapas wpływa również na ciepłą wodę z którą nie ma problemu. Być może ta moc jest z dużym zapasem ale z pewnościa wpłynie to na koszty eksploatacji w pozytywny sposób, a prąd z pewnością tańszy nie będzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na początku byliśmy zdziwieni, bo instalator vismanna zaproponował 7,5 kw. Jednak zdaliśmy się na naszego instalatora robi to od 10 lat.

Mieliśmy okazję oglądać na żywo jego instalację i w ubiegłym roku przy ponad -20 w domu było ciepło. Taki zapas wpływa również na ciepłą wodę z którą nie ma problemu. Być może ta moc jest z dużym zapasem ale z pewnościa wpłynie to na koszty eksploatacji w pozytywny sposób, a prąd z pewnością tańszy nie będzie :wink:

 

Robi się ciekawie. Dobór pompy to rzeczywiście trudna sprawa bo jedni twierdzą że od przewymiarowanej pompy lepsza i tańsza w eksploatacji jest pompa o mniejszej mocy niż wyliczona, z drugiej strony instalatorzy i projektanci sugerują większą moc bo są droższe i tak jest dla nich bezpieczniej. Czas rozstrzygnie. Porozmawiajmy po pierwszym lub drugim sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak postawią ścianki działowe na dole i zdejmą stemple podtrzymujące strop to obiecuję wstawić fotki na forum z wszystkimi zmianami ( jeśli będę umiał, a jeśli nie to podeślę mailem i poproszę kogoś o to :lol: ), bo na razie jeszcze niewiele widać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No nie mogę, jakiej dynamiki nabrał nasz wątek. Czytam i od razu nasuwają mi się komentarze do różnych wypowiedzi, więc potraktuje je łącznie. Swoje opinie opieram na ponad 2-miesięcznym, póki co mieszkaniu w nowym domu.

 

1/ szkoda pawko.s , że tak zmieniłeś nasz domek, choć nie wątpię, że będzie dla Ciebie praktyczniej i ładniej, ale to już chyba nie szmaragd;

 

2/ nie wiem dlaczego problem podciągów ciągle tu wraca, czy ktoś widział je w realu, że tak koniecznie chcecie je wyeliminować jako szpecący element architektoniczny? Ja je mam w salonie i uważam , że spełniają bardzo ważną rolę oprócz tej najważniejszej- konstrukcyjnej, a mianowicie przełamują monotonię czy nawet monolit sufitu dzieląc go na strefy poszczególnych pomieszczeń ( oddzielają wizualnie strefę komunikacji od salonu, co po podłodze jest jedną całością). Dla mnie jest o.k.

 

3/nie zmieniałam wc na dole i zrobiłam go dokładnie jak w projekcie. Był moment, że strasznie tego żałowałam w obawie, że nic tam się nie zmieści, a tymczasem zmieściła się kabina 80 Aquaformu (bardzo wygodna, kwestia jedynie dobrania odpowiedniej baterii prysznicowej, żeby za bardzo nie wystawała), umywalka 60 i miska wc podwieszana i wierzcie, że nie stoi to jedno na drugim, jest dobrze;

 

4/radziłabym się jeszcze zastanowić co do umieszczenia tv, ja też nad tym długo myślałam i usytuowałam sprzęt w rogu za kominkiem-doskonale, jest to miejsce widoczne ze wszystkoch punktów salonu, nawet kuchni i jadalni, więc jedząc posiłek też czasem można kuknąć, czy kiedy rządzę w kuchni a leci coś co mnie właśnie interesuje, to nieco się wychylam i widzę. Siedząc przodem do tv widzę również kominek i jego kojący ogień. W ogóle wokół kominka mam kącik wypoczynkowy z tv, natomiast jadalnia to jadalnia- nie zagłuszana przez tv. No i najważniejsze pomyślcie o akustyce- siedząc przy kominku macie trochę daleko do sugerowanego na ściance jadalnia/kuchnia tv. Może to moje subiektywne wrażenie zwłaszcza, że mam płytki niczym nie przykryte, bo podłogówka, więc przeanalizujcie wasze lokalne warunki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia Piła - tak jak napisałem w moim poście - wiedziałem że pewnie fanom Szmaragda w niezmienionej formie "podpadnę" ale miałem okazję wypić kawkę w gotowym Szmaragdzie i własnie dzięki oględzinom live doszedłam do tego jakie zmiany chcę powprowadzać. Powiększenie salonu i rezygnacja z tarasu narożnego podyktowane było po pierwsze wiekszym i ustawniejszym salonem a po drugie moja działka nie pozwalała mi za bardzo na ten boczny taras. Wejscie z filarkami zawsze mi się podobało i wiedziałem że tak na pewno u mnie bedzie. Podciągi na żywo troszkę mi nie pasowały i właśnie ten wizualny podział na suficie sprawia wrażenie, że ten i tak nie za wielki przecież salon, jeszcze się pomniejszał...A poza tym reszta dołu i cała góra to szmaragd z krwi i kości. Wiele osób na przykład przerażały schody w salonie, a mnie ten element bardzo się podoba, choć wiem że na schody, które mają być ozdobą i meblem trzeba troszkę zapłacić, ale mam już producenta który robi piękne gięte schody w całkiem przyzwoitych cenach...

 

Co do telewizora - od samego początku wiedziałem że będzie wisiał na ściance obok kominka. W innym miejscu sobie nie wyobrażam.

 

Na koniec przyznam Ci się bez bicia, że Twojego Szmaragda tez widziałem w całej okazałości i zrobiłem mu nawet dwie foteczki komórką, bo miałem niedawno traskę do Piły i korzystając z okazji, w drodze powrotnej wykręciłem na Motylewo i bez trudu znalazłem Twój domeczek. Niestety nikogo nie było w domciu, bo może poznalibyśmy się osobiście. Ale muszę powiedzieć że bardzo mi się podobał :lol:

Przyłączam się też do prośby o fotki kuchni, małej łazienki no i przy okazji salonu. Dzięki....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...