Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :D Kasia-piła zgadzam się z Tobą w zupełności co do podciągów i umiejscowienia TV. Tak samo zaplanowaliśmy u nas rozkład sprzętów w salonie. Bardzo trafnie to ujęłaś. Przed nami jeszcze dosyć długa droga do zamieszkania (fakt, że wcale się nam tak bardzo nie spieszy :wink: ) W tej chwili grodzimy teren, gdyż sarenki i zajączki urządziły sobie stołówkę na moich uprawach. Atak zimy pokrzyżował trochę plany, ale mam nadzieję, że jeszcze będzie lepsza pogoda. Wszystkim budującym życzę tej lepszej pogody. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ponownie

my już mamy prawie finał za chwilę będziemy się wsprwadzać narazie niestety na dolny poziom ponieważ ciągle jest rodzinna "walka" o schody :) firma, którą poleciła Kasia jest już niemal wybrana ale Pawko S piszesz o swoim dostawcy czy mógłbyś dać jakieś namiary na niego?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

No to mnie Pawko zaskoczyłeś, ale cieszę się no i zapraszam ponownie.

Co do drzwi, to są dziełem firmy CAL (chyba z Olsztyna, czy gdzieś tam)- porządne, lity dąb, doświetla ze szkła P4-antywłamaniowe, tylko niestety przedstawiciel do bani, miałam przejścia, bo wyobraźcie sobie, że mojemu gościowi została klamka w ręku!!!!!!!!-pękła czy raczej złamała się w przegubie tam gdzie jest kąt 90. Ja ją chcę reklamować po 3 m-cach od montażu drzwi a paniusia na to, że to moja wina, bo pewnie wprowadzając się huknęłam meblem. Dacie wiarę, drzwi za 6000 a paniusia każe mi na własny koszt wymienić klamkę za 230zł, która nie wiedzieć dlaczego zwyczajnie się odłamuje i zostaje człowiekowi w rękach. Zrobiłam taki raban w centrali, że paniusia od przedstawiciela sama zadzwoniła żebym przyjechała po odbiór nowej klamki.

 

A teraz obiecuję, ze zrobię zdjęcia tylko poproszę synusia żeby je wstawił i juz je będziecie mieli. Dajcie mi tylko chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich budujących szmaragda.... :D

Ja wprawdzie nie buduje tego domku, chociaż nie powiem był brany pod uwagę ...ale wygrał projekt Granat z tej samej pracowni.....Chociaż wygląd z przodu mają prawie identyczny .....

Pawko, ciekawa jestem jakie ma ceny na schody z gietymi poręczami Twój stolarz. Czy możesz napisać jak to się kształtuje?

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc !!!

 

namiar na schody dostałem od swojego klienta, który polecił mi firmę z Krzemieniewa k/Leszna (wielkopolskie). Firma STOLRAT Józef ratajczak - produkuje tylko schody na Polskę oraz za granicę. Widziałem schody u mojego klienta i naprawdę bardzo bardzo mi sie spodobały. Masywne, dębowe z poręczą wygiętą ( zawiniętą ) wokół dolnego słupka, bez żadnej podpory czy słupa podtrzymującego tylko wiszące w powietrzu. Człowiek, u którego je widziałem zapłacił za nie 12 tysięcy, takie same firma Marchewka wyceniła na 36 tysięcy... :-? Dzwoniłem już do producenta i jedyne co mnie zaskoczyło to termin wykonania. Co prawda mi do schodów jeszcze daleko, ale jakbym zamówił je dziś to realizacja i instalacja u mnie w domku około czerwca - lipca 2008, czyli ponad pół roku.

Niestety nie ma gościa w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Wasiek - mam komórkę do właściciela. Rozmawiałem z nim raz i wydawał się spoko... Józef Ratajczak - 605 302 585

 

http://www.marchewka.pl

 

schody nr MS-5 balustrada - dwie wstęgi.

Własnie takie miał gość u którego je oglądałem... suuuuper....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Szmaragdowiczow i tych nowych i tych już bardziej zaawansowanych w pracach nad budową Szmaragda.

Jestem nowym forumowiczem, a właściwie jesteśmy, bo razem z żoną chcemy wybudować właśnie ten domek. Liczymy w związku z tym, ze począwszy od teraz do czasu zakończenia budowy będziemy mogli skorzystać z wielu porad już doświadczonych "budowlańców" Szmaragda :) zarówno przed jak i w trakcie, z tego co zdążyliśmy przeczytać na forum nasuwa się wiele różnych pytań i wątpliwości. My wraz z żoną w zasadzie nie chcemy nic wiele zmieniać w tym domku żeby go nie "okaleczyć" (przynajmniej z zewnatrz) a w srodku to też zmiany nasze zmiany bedą raczej kosmetyczne, tzn. w stylu tu wstawić okienko tam drzwi, przedłuzenie ścianki itp.

Mam nadzieję, że jakoś to wszystko powoli pójdzie do przodu, narazie jesteśmy na etapie gromadzenia dokumentacji, tzn. mam działkę, teraz załatwianie pozwoleń, kupno projektu itd, a na wiosnę do roboty.

Mam też pytanie, czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie wymiary mają elementy więźby dachowej, a najbardziej zależy mi na długości krokwi dachowych, bo jestem właśnie na etapie przygotowywania drewna z własnego lasu i chciałbym już ciąć na konkretny wymiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zależy nam też z żoną na tym żeby przed zakupem projektu móc zobaczyć taki domek na własne oczy, tzn wejść do środka i rozejrzeć się po pokojach, bo jednak nawet zdjęcia z budowy nie zastąpią widoku w REALU:) Czy ktoś w małopolsce buduje ten domek?

Mam pytanie do AniP z Leska - na jakim etapie budowy jest Twój domek i czy teoretycznie i praktycznie była by ewentualnie możliwość odwiedzenia Twojego Szmaragdzika? było by super... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu,

piękna kuchnia, dokładnie taka jaką ja bym chciała . To jest kuchnia BRW prawda?

Czy mogłabyś uchylić rąbka tajemnicy, ile Cię ona kosztowała? i jaki to model i kolor

Mi wstępnie facet wycenił meble na 12.000, ale nie mam tej narożnej szafeczki nad umywalką. Myslę też o podobej, ale otwartej. Gratuluję udanej inwestycji.

ja narazie kończę kafle, ale myślę o przeprowadzce dopiero na wiosnę

Pozdrawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie!

My próbujemy zbudować szmaragda pod Krakowem. To co przeszliśmy od momentu załatwiania zgody na budowę to koszmar. Nawet nie chce mi się tego opisywać. Może kiedyś :)

 

Teraz stoimy przed dylematem bo ekipa podniosła cenę robocizny za stan surowy z dachem z 40 z wiosny tego roku, do 60 tysięcy na dzień dzisiejszy + barak mieszkalny - wynajęcie ok. 4tysięcy. Czyli w zasadzie 65tysięcy.

 

Zaczynaliby wiosną 2008 i zastanawiam się czy znów się nie podniosą. Ja oczywiście muszę załatwić jeszcze sprzęt do wykopów i parę innych rzeczy jak to powiedział szef brygady.

 

Czy możecie mi napisać jak mniej więcej kształtują się ceny robocizny za taki stan? Czy powinniśmy zmienić wykonawcę i szukać taniej. Czy po prostu już tak się ceny wysoko ukształtowały.

 

Pozdrawiamy serdecznie.

BiP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...