Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

elektryka i jak się uda to podłogówka z wylewkami i woda i kanaliza... jednak najpierw elektryka... to teraz priorytet... tynkarzy mamy na kwiecień wstępnie umówionych... jutro jadę na rozmowę w sprawie ogrzewania... planujemy na razie turbokominek, na dole głównie podłogówka ale z przygotowanymi rurkami pod grzejniki a u góry wszędzie grzejniki tylko w łazience podłogówka... dodatkowo w całym systemie bufor żeby dłużej trzymać temperaturę...

 

w między czasie podbitkę, a właściwie heblowane deski na wystających częściach dachu bejcą przelecieć potem lakierem...

 

w garażu i kotłowni prawdopodobnie sam będę posadzki robił... może się na całość skuszę... ale zobaczymy jak czasu starczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wasiek,

mam ogromną prośbę, chcę zamowić takie schody jak TY. już się kontaktowalam wykonawcą i będę umawiać się na spotkanie. w zwiazku z tym mam 3 pytanka potrzebne do negocjacji:

1. czy wiesz gdzie pawko widział te schody za 12 tys?

2. gdzie Ty masz Swojego szmaragda (coś więcej niż Elbląg)?

3. czy Twoje schody będą dokladnie tak jak w projekcie czy moze robilaś jakies zmiany?

 

z góry dziękuję za informacje. a swoją drogą te schody robią prawdziwą furorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...Jak schody robią taką furorę, to jutro podam mój nr konta, gdzie możecie wpłacać tantiemy za podanie dobrego namiaru... :D

Ja te schody widziałem w Śremie, ale zaznaczam że to nie były schody w Szmaragdzie tylko w innym domku, inna konstrukcja, ale bardzo bardzo mi się podobały i gość który mi je pokazał był/jest bardzo zadowolony z wykonawcy jak i z efektu końcowego...

Dla mnie dobrze się składa, bo producent znajduje się jakieś 40 km od mojego domku... :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po rozmowie w sprawie ogrzewania... kominek z PW nawet taki który bardziej jest kotłem wg. polskiego prawa nie może być jedynym źródłem ciepła... trzeba będzie jakąś kozę na drugi komin zapiąć albo stary piec od kogoś żeby odbiór przeszedł... ;-)) zastanawiam się czy ogrzewanie kłaść samemu a wylewki zlecić czy odwrotnie... chyba jednak ogrzewanie sam położę... firma mi tylko kominek zainstaluje w całości... rozmawiałem z gościem od posadzek za 3-4 tygodnie mógłby u mnie zacząć... ale pierwszeństwo ma elektryka... potem woda i kanaliza i zobaczę jak z czasem będzie... tynki tak jak u Ciebie Wiolciu w kwietniu ale raczej pod koniec.... cena ustalona wstępnie na 23zł za m2 z materiałem, cementowo-wapienne

 

w podłogówce mamy salon, kuchnię, jadalnię, obie łazienki korytarz i wiatrołap chociaż nad tym ostatnim się zastanawiam... i pomimo podłogówki chcę do salonu i jadalni rury pod grzejniki dociągnąć i zostawić w ścianie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, witam na waszej stronce... :D :D :D

ładne te Wasze szmargdy.... Izia, ja nie buduje szmargda tylko Granat z tej samej pracowni. Jak wcześniej pisałam wybieraliśmy między jednym a drugim i .....zwyciężył Granat. Co do schodów to u mnie mają być montowane pod koniec kwietnia ale co z tego wyjdzie to dopiero zobaczymy. Ja buduje w Elblągu więc odległość jest spora do "naszego" Pana stolarza. W waszym projekcie schody są w salonie a u mnie w korytarzu na jedenj ścianie bo drugą wyrzuciłam i zrobiłam podciąg z filarem. Korytarz moi "fachowcy" budowlańcy zrobili sobie jak im pasowało i w związku z tym mam bardzo wąski bo tylko 182cm.

Izia daj znać na prive jaką cene wynegocjowałaś, ok? Jestem bardzo ciekawa.

Pozdrowienia dla Was :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szmaragdowicze :wink:

Widzę że u niektórych z was postępy przy budowie są duże nasza budowa idzie bardzo powoli ale do przodu :p . Najgorzej jest oczywiści z pieniążkami i znalezieniem ekip do wykończeniówki. Mamy zamiar wprowadzić się na wakacje może zdążymy.W tej chwili jesteśmy na etapie malowania ścian i w związku z tym może jakieś rady odnośnie jakich farb użyć? :roll: Zamieściłem kilka zdjęć naszego domku tak wyglada w tej chwili.

 

Pozdrawiam Wszystkich i Powodzenia

Zbyszek :wink:

 

http://picasaweb.google.com/zbyszek13e/Szmaragd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku wspaniały Szmaragd :D . U mnie również idzie starsznie wolno, Ty to juz masz super! Również jestem ciiekawa iile wydałeś na tynki, ja kończe powoli elektryke i zaczynam co,cw itd czyli wszystkie instalacje więc musze juz powoli zamawiac tynkarzy.Generalnie to wszyscy nie mamy czasu ale i tak widze że wątek czasem trochę odżywa :wink: Jeśli macie jakieś wizualizacje waszych kuchni to prosiłabym o fotki :) Chętnie zobaczę wasze pomysły-może mnie dodatkowo zainspirują? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cieszę się, że nasz szmaragd wam się podoba, podwieszane sufity i ściana w salonie to pomysł mojej żonki Sufity i ściana będą podświetlane diodami led. Mały pomocnik to nasza córeczka Sabinka. Jeżeli chodzi o tynki to przepłaciliśmy 27zł/m2 ściany(cementowe) - 447m2, 29zł sufity(gipsowe)- 72m2, obróbka okien 170zł/szt, wstawienie parapetów 40zł/szt- 10szt, dodatkowy materiał 1500zł

Razem 18607zł

Bardzo duże pieniądze ale tynki wyszły super. Patrząc na ceny tynków maszynowych to w tej chwili koszt z materiałem to 23zł/m2.

 

Pozdrawiam Zbyszek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś może napisać jaki wg Was jest koszt wybudowania Szmaragdu nadzień dzisiejszy (marzec 2008). Chodzi mi o stan deweloperski tj. domek wybudowany, w środku gładzie, wylewki, instalacje co, cwu, elektryka, bez białego montażu, podłóg itp. Oczywiście bez ceny działki i kosztów przyłączy.

Z góry serdeczne dzięki za odpowiedź.

A może Ci co już są na ukończeniu zdradzą swoje koszta?

Pozdrawiam,

hartingh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cieszę się, że nasz szmaragd wam się podoba, podwieszane sufity i ściana w salonie to pomysł mojej żonki Sufity i ściana będą podświetlane diodami led. Mały pomocnik to nasza córeczka Sabinka. Jeżeli chodzi o tynki to przepłaciliśmy 27zł/m2 ściany(cementowe) - 447m2, 29zł sufity(gipsowe)- 72m2, obróbka okien 170zł/szt, wstawienie parapetów 40zł/szt- 10szt, dodatkowy materiał 1500zł

Razem 18607zł

Bardzo duże pieniądze ale tynki wyszły super. Patrząc na ceny tynków maszynowych to w tej chwili koszt z materiałem to 23zł/m2.

 

Pozdrawiam Zbyszek :wink:

 

A czemu ściany cementowo-wapienne a sufity gipsowe??Tak wyszło czy to ze względu na to że ze ścianami jest większy kontakt niz z sufitami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie witam Wszystkich.

Stoję przed dylematem, proszę o podpowiedź (pewnie jest trochę informacji w watku, ale-proszę o wybaczenie-prosiłbym o opinie i już istniejące rozwiązania). Chcielibyśmy zostawić kominek w tym miejscu co został zaprojektowany.Ale... czy komin i podłączenie pomiędzy kominkiem a kominem spełnają swoją rolę. Czy to skośne podłączenie sprawdza się? Czy warto (czy można-czy nie psuje sypialni?)) komin przesunąć trochę by był bliżej kominka?

Dziękuję i pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy kominy tak jak w projekcie... zastanawialiśmy się tak jak wy czy nie przesunąć obu dalej od kalenicy... tak żeby zlikwidować tą skośną przelotkę ale zmniejszyłoby to powierzchnię sypialni na górze i pokoju na dole a powiększyło kotłownię i łazienkę na górze... co nam akurat nie bardzo pasowało... zostawiliśmy tak jak w projekcie... raczej nie powinno być problemu z podpięciem kominka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...