Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

CZEŚĆ ZBYSZKU. MÓJ PROJEKT JEST JESZCZE U PROJEKTANTKI I TEŻ ONA MA ZEBRAĆ CAŁE PAPIERY DO UZYSKANIA POZ. NA BUDOWE. A JAK DŁUGO TY CZEKALEŚ NA SAMO POZWOLENIE I GDZIE SIĘ STAWIASZ? POWIEDZ MI JAK TO JEST Z TYM PODCIĄGIEM -BO JAK JA PYTAŁAM PROJEKTANTKI TO MI POWIEDZIAŁA, ZE NIE BĘDZIE GO NIGDZIE WID AĆ BO BĘDZIE "UTOPIONY"W STROPIE CO MAM SĄDZIĆ-POMÓŻ :-?

A ODNOŚNIE ŚCIANKI KOLANKOWEJ TO JA MAM ZAMIAR PODNIEŚĆ DO 1m.MYŚLE ŻE NIE POWINNO TO POPSUĆ WYGLĄDU DOMU ALE JESZCZE TĄ KWESTIĘ MUSZĘ PRZEDYSKUTOWAĆ Z PROJEKTANTK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiolcia my te podciągi mamy zostawione tak jak są w projekcie, ale mamy swój pomysł na ich wykorzystanie, natomiast jeśli chodzi o pozwolenie na budowę to my czekaliśmy 4 tygodnie potem jeszcze jakis okres musi minąć chyba 14 dni zeby to wszystko formalnie gralo i mozna budowac, ale my w tym czasie :) juz mieliśmy wytyczone fundamenty i częściowo podkopane - za pozowoleniem kierownika budowy

Jeśli chodzi o ściankę kuchnia salon to my ją wydłużylismy z tej strony przy wejściu, każda kuchnia ma swoje prawa i zamykac nie chcieliśmy całkiem ale ten kawałek nam odpowiada, po wybudowaniu bardzo mi sie podoba ten pomysł. Jeśli chodzi o łazienke na dole to owszem powiększyliśmy ale nie kosztem wiatrołapu - (mieszkam w domku u rodziców tam nie ma wiatrołapu i ja tego błędu nie popełnie) tylko kosztem kotlowni - był nasz fachowiec wszystko obejzal popatrzył i stwerdzil ze taka kotlownia nam wystarczy - a planujemy piec na paliwa stałe!!!

Pozdrawiam Wszystkich Budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolcia jeżeli chodzi o pozwolenie na budowę to czekałem 4 tygodnie tak jak malena. Załatwienie papierologi kosztowało mnie 3 kzł :evil: :evil: .Tak jak pisze malena po 14 dniach pozwolenie na budowę uprawomocni się i można działać :D . Jeżeli chodzi o podciąg to tak jak pisałem wcześniej mój kierownik stwierdził, że można go ukryć tylko częściowo, ale wiem od Agi kn, że można zastosować podciąg metalowy, który będzie ukryty w stropie tylko, że drogi. Ścianka kolankowa :-? , jeżeli podniosę to tak do 1,1m a wtedy będę musiał troszkę wydłużyć dach. Patrząc na zdjęcia kecjama (on nie podnosił) krawędź dachu ładnie schodzi do stropu i jest na równo z balkonami,jak podniosę o 0,5m to krawędź dachu przysłoni mi balkony jak to będzie wyglądało :roll: chyba zostawię to tak jak jest w projekcie sam już nie wiem. Budował się będę 30km od Opola cisza spokój fajna okolica :D .

 

Pozdrowienia Zbyszek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku,

 

pracujemy nad zestawieniem materiałów na razie mamy na 100% więźbę z łatami , kontrłatami itd. niestety tego drewna wyszło dużo więcej niż w zestawieniu z Krajobrazów. Nie ma też deski okapowej a taką będziemy robić. Jak mąż poskłada komuter to prześlę Ci zestawienie. Nad resztą pracujemy mamy już zapotrzebowanie na maxa i U220, bloczki betonowe.

na drewno do domu zapłacimy 5800 netto i chyba ilość zaprawy. jeszcze kominy, stal, strop, beton - z tych grubszych.

 

pozdrawiam

Aga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lux ale lux, :D

fajnie, że powstał nowy wątek budujących Szmaragda. wszystko wyoglądałam pozachwycałam się lux.

 

Maleno my też likwidujemy okrągłe okno, drugie wejście na taras z jadalni. Mam pytanie o ile przdłużyliście ściankę obok kuchni, też chcemy to zrobić wiec przyda mi się Twoja opinia.

Docelowo chciałam wstawić pralkę w pomieszczeniu gospodarczym i zrobić tam roboczy brodzik, jak powiększę łazienkę to gdzie ja to upcham?? :roll: W dodatku to przesuwamy tam komin. Powiedz proszę w jaki sposób zmniejszyliście pomieszczenie gospodarcze.

 

Podnosimy ścianę kolankową o 22cm. Delikatnie wydłużyliśmy okap dachu. ile ma Wasza ściana kolankowa?

 

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kochani szmaragdowicze! Czytam,czytam i jestem coraz mądrzejsza.

 

Malena dobry ten pomysł z likwidacją balkonu w dużej sypialni,tylko ty masz jeszcze okno w szczycie.Czy jakby tego okna nie bylo tylko to jedno to czy ten pokój według ciebie nie będzie ciemny?

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten podciąg wystaje chyba na dole 25 centymetrów od poziomy sufitu.

Zaznaczone jest to dokładnie na przekroju budynku, niestety nie mam projektu przy sobie. Pomieszczenia będą miały 2,65 obniżysz o 15 to chyba zostanie 10cm. Ale nie jestem pewna prosze sprawdz sobie.

 

My z kolei podwyższamy o jednego maxa ścianę ze względu na planowaną podłogówkę. Podobają mi się wysokie pomieszczenia.

 

pozdrawiam Cię

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://malena.fotosik.pl/albumy/5610.html

 

to wczorajsze fotki naszego domku - ściankę od kuchni przedłużaliśmy do komina - widać na zdjęciach

Podciągi podciągi podciągi - są zgodne z projektem nawet większe - ale szczerze mówiąc dopiero ta dyskusja tu na forum uświadomiła nam ich istnienie w zupełności :) Wiolcia nie martw się tak - będzie dobrze !!!!

Nam nie przeszkadzają, natomiast jeśli chodzi o okno w sypialni - gdyby nie było okna w szczycie i tak rezygnawalibyśmy z balkonu - z doświadczenia wiem że sprawdza się tylko jaka kolejna inwestycja - a przy tak duzej działce - w ogóle nie było dyskusji ucięliśmy go od razu, ale w zamian za okno w szczycie dobrze byłoby wstawic okno w dachu - bez tego chyba jednak byłoby za ciemno :)

Pomieszczenie gospodarcze (u nas kotłowania)

Próbowałam wkleić tu rysunek - ale coś mi nie idzie :(

Jutro nad tym posiedze...

Acha jeszcze ktoś pisał, że za adaptację projektu zapłacił 1400 zł bodajże - nas kosztowało to 400 w zeszłym roku w kwietniu :o

 

No i najlepsza (lepiej żeby mój mąż tego nie widział - bo znowu owiem że go nie doceniam) rzecz na naszej działce - nasz gleba klasy VI - :lol:, dała radę!!!

Tulipany kiełkują, jak one żyją tp m tez będziemy :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ MALENA!

FAJNE FOTKI JEJU KIEDY JA SIĘ BĘDĘ MOGLA TAKIMI POCHWALIĆ :roll:

WIDZE ŻE ZLIKWIDOWALIŚCIE SPIŻARKE-KOMIN OBRÓCONY O 90 st. JAK TERAZ SĄDZISZ KUCHNIA BARDZIEJ FUNKCJONALNA BĘDZIE? TAK MALENA MYŚMY DALI TE 1.600zł. za adaptacje :evil: :evil: :evil: MÓWISZ ŻE TERAZ CI OGRÓD W GLOWIE-DOM STOI PRZYDAŁO BY SIĘ JAKIEŚ DRZEWO??????? :o :lol: :D PA WIOLKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze nie odpisuje, mam nawał pracy....:(, ale nie mogłam sie powstrzymac i choć na chwilkę musiałam wskoczyć....

Justa masz rację wykusz faktycznie jest większy ale o ile dokładnie - nie wiem, jutro dopytam męża to wszystko jak na spowiedzi wypiszę tutaj...

Wiolcia jak tam prace - masz juz swoje cudo? A jeśli chodzi o kuchnię to ciągle nie wiem czy spiżarnia będzie czy nie :(, bez niej źle a z nią jeszcze gorzej :(, ale chyba jednak stanie na tym że w tym miejscu będzie lodówka......... marzy mi się.......ale kto wie może będzie to szybciej niz myślę

Pozdrawiam cieplutko - w końcu za chwilkę wiosna.......................:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, kótrzy wybudowali juz Szmaragda.

 

Czy zostawiliście komin dymowy w tym samym miejscu co w projekcie. Zastanawiamy się czy podłączenie wkładu kominkowego z głównym ciągiem nie jest za długie i za bardzo powyginane, czy nie trzeba będzie tam na załamaniach robić otworów rewizyjnych i czy nie zakłóci to ciągu podczas spalania. Wiadomo z czym się łączy posiadania otworów rewizyjnych w gabinecie w dodatku.

Już dwóch fachowców od kominków niepochlebnie się o tym wyraziło i przyznam szczerze, że nas to męczy :cry: .

 

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WITAM!! :lol: OJ MALENKO PAPIERY JESZCZE DO MNIE NIE WRÓCIŁY JESZCZE TRWAJĄ ZAŁATWIENIA W SPRSWIE WARUNKÓW TECH.ELEKTRYKI-ALE TO WSZYSTKO SCHODZI :-? MAM TAKĄ CICHĄ NADZIEJE ŻE W TYM MIESIĄCU BĘDE MOGŁA WYSTĄPIĆ O POZWOLENIE NA BUDOWE?????????? NIECH SIĘ TYLKO CIEPLEJ ZROBI TO ZACZNIEMY GRODZIĆ DZIAŁKĘ,ŻEBY MOŻNA BYŁO ZWOZIĆ MATERIAŁ-I DO DZIEŁA 8) POZDRAWIAM WIOLETTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...