Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rotaf ma rację. Obrót o 90 stopni schodów to świetny pomysł. Podobnie ścianka kolankowa - i nad garażem i nad drugą częścią (ja nie zrobiłem nad garażem i żałuję)

 

widzę że więcej szmaragdowiczów ma podobne pomysły...kolankowa +2 pustaki jest, drzwi nad garaż z łazienki i z pokoju są (ścianki jeszcze nie ma, ale będzie) schody będą przekręcone o 90 stopni

 

Anna.misia... no to kamień... fajnie że się powyjaśniało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do schodów to niezły pomysł. Do ścianki kolankowej doradził mi majster dołorzyć pustaka, jeśli mówicie że o 2 będzie lepiej to musze z nim to obgadać.

Może wtedy drzwi z sypialni do garderoby nie musiał bym ścinać z jednej strony. Myślałem nad przedzieleniem pomieszczenia nad garażem przez pół po całej długości ale zamierzam przy scianie na końcu wstawić saunę.

 

Dziś po południu jadę na działke zobaczyć jak tam moje schody i taras. W poniedziałek będe musiał je rozszalować. Zrobię kilka fotek to wkleję.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkich powitać, to mój pierwszy wpis na forum, jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji czy zostanę "szmaragdzistą" ale sa na to duże szanse.

Projektu szukamy od 2 lat i było już "wybranych" pewnie z 10 każdy miał jakieś wady.

Szmaragd dobrze wygląda, ma fajny układ funkcjonalny i wydaje się stosunkowo niedrogi w budowie.

Dodatkowo ma zadaszony taras skierowany na południowy zachód gdzie mamy najładniejszy widok. Zależało mi też ponieważ mam pochyła działkę w kierunku południowym (z wjazdem od północy) żeby dom był w miarę "płytki" może natomiast być szeroki (interesuje mnie wersja 2G). Szmaragd spełnia te wszystkie wymogi ma tylko dwie do znudzenia wałkowane na forum wady:

1) Komin i kominek (a właściwie odległość między nimi)

2) Schody zajmujące sporą część salonu

Problemy te łączą się ze sobą zresztą, bo kominka nie można przesunąć w stronę komina przez schody jak rozumiem.

Swoja decyzje co do projektu uzależniam od rozwiązania tych problemów.

 

Widziałem na forum kilka mniej lub bardziej radykalnych rozwiązań problemu. Komina nie chce ruszać ale raczej przesunąć kominek. Chyba wybiorę odwrócenie schodów o 90 stopni, tylko czy wtedy będzie można przesunąć kominek o pół metra w strone komina ? czy nie będzie to kolidować ze schodami i czy wtedy otwór w stropie będzie mniejszy ?

Czy ktoś z was zastanawiał się nad "kręconymi" schodami takimi wokół słupa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkich powitać, to mój pierwszy wpis na forum, jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji czy zostanę "szmaragdzistą" ale sa na to duże szanse.

Projektu szukamy od 2 lat i było już "wybranych" pewnie z 10 każdy miał jakieś wady.

Szmaragd dobrze wygląda, ma fajny układ funkcjonalny i wydaje się stosunkowo niedrogi w budowie.

Dodatkowo ma zadaszony taras skierowany na południowy zachód gdzie mamy najładniejszy widok. Zależało mi też ponieważ mam pochyła działkę w kierunku południowym (z wjazdem od północy) żeby dom był w miarę "płytki" może natomiast być szeroki (interesuje mnie wersja 2G). Szmaragd spełnia te wszystkie wymogi ma tylko dwie do znudzenia wałkowane na forum wady:

1) Komin i kominek (a właściwie odległość między nimi)

2) Schody zajmujące sporą część salonu

Problemy te łączą się ze sobą zresztą, bo kominka nie można przesunąć w stronę komina przez schody jak rozumiem.

Swoja decyzje co do projektu uzależniam od rozwiązania tych problemów.

 

Widziałem na forum kilka mniej lub bardziej radykalnych rozwiązań problemu. Komina nie chce ruszać ale raczej przesunąć kominek. Chyba wybiorę odwrócenie schodów o 90 stopni, tylko czy wtedy będzie można przesunąć kominek o pół metra w strone komina ? czy nie będzie to kolidować ze schodami i czy wtedy otwór w stropie będzie mniejszy ?

Czy ktoś z was zastanawiał się nad "kręconymi" schodami takimi wokół słupa ?

 

dylemat z kominkiem mieli pewnie wszyscy, ale nie przypominam sobie żeby ktoś skarżył się na brak ciągu w rozwiązaniu ze skośną rurą. Przesunięcie kominka o pół metra raczej nie wyjdzie bo przylega on do ścianki podtrzymującej podciąg stropu, chyba że chcesz przekonstruować strop. Można jeszcze wrzucić kominek pod schody, ale straci on swoje walory.

Pozdr

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkich powitać, to mój pierwszy wpis na forum, jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji czy zostanę "szmaragdzistą" ale sa na to duże szanse.

Projektu szukamy od 2 lat i było już "wybranych" pewnie z 10 każdy miał jakieś wady.

Szmaragd dobrze wygląda, ma fajny układ funkcjonalny i wydaje się stosunkowo niedrogi w budowie.

Dodatkowo ma zadaszony taras skierowany na południowy zachód gdzie mamy najładniejszy widok. Zależało mi też ponieważ mam pochyła działkę w kierunku południowym (z wjazdem od północy) żeby dom był w miarę "płytki" może natomiast być szeroki (interesuje mnie wersja 2G). Szmaragd spełnia te wszystkie wymogi ma tylko dwie do znudzenia wałkowane na forum wady:

1) Komin i kominek (a właściwie odległość między nimi)

2) Schody zajmujące sporą część salonu

Problemy te łączą się ze sobą zresztą, bo kominka nie można przesunąć w stronę komina przez schody jak rozumiem.

Swoja decyzje co do projektu uzależniam od rozwiązania tych problemów.

 

Widziałem na forum kilka mniej lub bardziej radykalnych rozwiązań problemu. Komina nie chce ruszać ale raczej przesunąć kominek. Chyba wybiorę odwrócenie schodów o 90 stopni, tylko czy wtedy będzie można przesunąć kominek o pół metra w strone komina ? czy nie będzie to kolidować ze schodami i czy wtedy otwór w stropie będzie mniejszy ?

Czy ktoś z was zastanawiał się nad "kręconymi" schodami takimi wokół słupa ?

 

 

Witam,

 

mieszakam już szczęśliwie w szmaragdzie, schody mamy "odwrócone" wejście na pietro jest koło drzwi do sypialni, a kominek zaraz koło podciągu. Problemu z ciągiem nie mam żadnego (choś skos rury jest rzeczywiście mały - kolega który montował kominek gwarantował że będzie OK i jest tak rzeczywiście). Schodów bardzo sie balismy, ale muszę powiedzieć, że w efekcjie nie zajmują mało mieisca w salonie (choć to oczywiście subiektywna ocena). Jeśli ktoś to chce zobaczyć zapraszam (okolice Wrocławia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem już posiadaczką projektu szmaragd. Razem z mężem doprojektowaliśmy piwnicę. Przeglądając forum i wasze opinie nie mam pojęcia jak rozwiązać problem schodów :( . Czy ktoś budował/uję sie w okolicach trójmiasta????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat schodów wraca jak bumerang. Chcę Was wszystkich uspokoić. Widziałam szmaragda w lustrzantm odbiciu na końcowym etapie wykończenia. Były już zamontowane schody (od Pana Ratajczaka, którego było dużo na poprzednich stronach). Schody były jak w projekcie i nie uważam by im coś brakowało. I wcale nie zajmowały tak dużo miejsca jak niektórzy się obawiają. Ale to oczywiście kwestia gustu. Mnie się bardzo podobały i zamawiajac schody nic nie zmieniałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich szmaragdowiczów.

Mam pytanie dotyczące łazienki na poddaszu. Konkretnie chodzi mi o to czy wejście do niej macie zrobione tylko z tego holu czy może też z tej dużej sypialni? Jeżeli z sypialni też macie to proszę napiszcie jak rozwiązaliście to, chodzi o to jak jest widoczne że ktoś tam może być w środku lub go nie ma. Wiadomo, że zawsze ktoś już może być w środku. Ja bardzo chciałabym mieć także drzwi do łazienki z sypialni ale nie wiem jak rozwiązać kwestię tego żeby kogoś tam "nie nakryć".

Bardzo proszę odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich szmaragdowiczów.

Mam pytanie dotyczące łazienki na poddaszu. Konkretnie chodzi mi o to czy wejście do niej macie zrobione tylko z tego holu czy może też z tej dużej sypialni? Jeżeli z sypialni też macie to proszę napiszcie jak rozwiązaliście to, chodzi o to jak jest widoczne że ktoś tam może być w środku lub go nie ma. Wiadomo, że zawsze ktoś już może być w środku. Ja bardzo chciałabym mieć także drzwi do łazienki z sypialni ale nie wiem jak rozwiązać kwestię tego żeby kogoś tam "nie nakryć".

Bardzo proszę odpowiedź.

Pozdrawiam

 

Nie za dużo będzie tych drzwi w łazience: 1. wejściowe 2. z sypialni 3 na strych. Taka lazienka będzie chyba mało ustawna, bez drzwi zostanie tylko skos :)

Pozdr.

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

U mnie zaczeło się coś w końcu dziać -IDĄ MURY DO GÓRY-

i właśnie mam pytanie odnośnie dachu - czy ktoś może mi napisać ze szmaragdowiczów już postawionych - ile kubików drewna weszło na dach i ile majstry biorą od dachu za m2. Tak orjętacyjnie bo w środę jestem umówiony z majstrem i ma mi powiedzieć ile za całą robotę + rynny + okna + podbitka.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie (ciąg dalszy na temat łazienki)

My rezygnujemy z drzwi wejściowych do pomieszczenia nad garażem z łazienki, drzwi będą w sypialni. Przesuwamy ściankę w głąb łazienki tak że drzwi będą w sypialni.

Czy ktoś może mi pomóc w tej kwestii.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy byłby mi w stanie ktoś powiedzieć jaka jest powierzchnia elewacji (łącznie z garażem)?

 

Muszę wybrać materiał na położenie elewacji pomiędzy garażem a domem (to małe, odwrócone "V"). Ekipa przed położeniem dachówek chce zrobić tą część ściany, by później nie chodzić po dachówkach. Niestety przyśpiesza to o rok, konieczność podjęcia przeze mnie decyzji o wyborze materiałów. (chcę ocieplić wełną 15cm i na to tynk cw, może jakiś gotowiec z knaufa, od razu barwiony). Informacja o powierzchni elewacji pomogła by mi "złapać" koszty-tzn wybrać.

Z góry dziękuję.

 

P.S. Odnośnie drzwi na strych. U mnie będą i z łazienki i z sypialni. Budowlańcy mówią "da się" (nie przesuwamy ścianki-ale za to nie mamy komina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szmaragdowiczów. Widze że praca wre bo nikt się nie odzywa.

Mam pytanie do tych postawionych szmaragdowiczów - ilu z was ma drugą płytę a ilu nie. Jestem na etapie pierwszej płyty i zastanawiam się co robić

Pomóżcie - co jest lepsze. Już słyszałem tyle wersii że sam nie wiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - Za bardzo nie wiem o czym piszesz? jaka druga płyta? takiego okreslenia u mnie na budowie nie było :). Chyba że chodzi o strop, my robilismy lany, sasiedzi maja ukladany i zalewany i nie sa zadowoleni -my poszlismy w stare metody :).

 

U nas kladzie sie dachowka, i niedlugo beda okna i brama :) w koncu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...