Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam!

 

dziekuję za opinie. Prawdpodobnie też zostaniemy przy zwyklych oknach. Dziś zalewają nam strop i będę miała okazję zobaczyć jak zagląda do naszego salonu sierpniowe słoneczko.

Życzę wszystkim tylko słonecznych (choć niekoniecznie meteorologicznie, bo trzeba pamiętać o naszych ogródkach) dni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich Szmaragdowiczów. Od miesiąca mieszkamy w naszym Szmaragdzie. Dom ustawiony jest tak, że wejście jest od strony wschodniej, garaż od północy a salon od południa. To jest podobno idealne ustawienie. Niestety podczas ostatnich upalów, było w salonie gorąco, bo od południa promienie słoneczne wpadaja przez cztery okna wykuszowe i drzwi tarasowe. Jednak po zainstalowaniu rolet zrobiło sie przyjemnie chłodno. Uważam, że lepiej jest miec słońce na każde zawołanie po odsłonięciu rolet, niż nie mieć go wcale od północy. Ustawienia domu nie wybieraliśmy: po prostu droga biegnie z północy na południe i logicznie było postawić dom z wejściem na wprost drogi, czyli w kierunku wschodnim. Taki szczęsliwy przypadek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna.misia gratulacje !!! piękny domek :-)

 

Mam pytanie do wszystkich odnośnie łazienki na piętrze...

jak rozmieszczacie armaturę? ja właściwie codziennie mam inny pomysł, chociaż nie ma zbyt wiele opcji,a chciałoby sie żeby było idealnie... ;)

 

chcemy mieć w łazience miskę ustępową i bidet, umywalkę i wannę ewentualnie z kabiną - dwa w jednym ( czyli odpada pod skosem :-? )

zastanawiam się czy jeśli umieścimy bidet i miskę pod skosem będzie to wygodne ( nie podnosimy ścianki kolankowej)

 

proszę o porady :)

pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My będziemy mieli wyłaz kominiarski ( czyli takie małe okienko dachowe ;) w łazience - dzięki temu będzie dodatkowo naświetlona, więc moglismy zrezygnowac z jednego okna. pomiędzy kominami będzie ławeczka kominiarska

stopnie kominiarskie dosyc szpecą dach... :( (wg mnie) poza tym sa droższe od wyłazu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiem, że już wcześniej ktoś wspominał o tym, ale teraz nie mogę znaleźć.... :/

Powiedzcie, jak rozwiązaliście kwestię wyjścia na dach dla kominiarza????

 

U nas mamy wylaz kominiarski pomiedzy kominami od tylniej strony domu. Zaleta tego rozwiazania jest fakt, ze go nie widac a obok kanalu od pieca zastosowalismy lawke kominiarska .

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kto z was zmieniał strop Teriva na monolityczny. Ja wczoraj dostałem projekt stropu od konstruktora i wyliczył mi płytę nad salonem gr.16cmzbrojoną dwukierunkowo siatką z prętów fi12mm o oczku 18/18cm. Chciałbym sie bardzo dowiedzieć jak jest u was ponieważ troche przeraziła mnie ta grubość stropu. Dodam jeszcze że projekt nie przewiduje tego wystającego podciągu w salonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szmaragdowiczow

Mialam mala przerwe z internetem ale juz jestem i widze postepy w Waszych domkach.

Emalia1 Twoj Szmaragd jest bajeczny taki angielski:).Schody zapieraja dech w piersiach a kuchnia cudo.Cala kolorystyka domku i styl jest przepiakny.

Emalia czy mozesz zdradzic producenta i cene takich schodow?Sa SUPER.

Wczesniej zachwycalam sie elewacja i dachowka ale wnetrza sa jeszcze piekniejsze.Gratulacje.

U nas prace ida powoli ale do przodu.Mamy okna ostatnio robiona byla kanalizacja a od poniedzialku elektryka.Tynki w polowie pazdziernika.Reszta prac na kolejny rok

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NARESZCIE !!!

I my dołączyliśmy do zamieszkujących Szmaragda. Oczywiście nie wszystko mamy jeszcze wykończone, ale najważniejsze pomieszczenia są i można normalnie funkcjonować. Wczoraj dopiero też podłączyli nas do internetu (!)

 

Jak narazie nie mam zastrzeżeń co do domku, układ jest jak dla mnie idealny. Zresztą, niedługo sami się przekonacie - pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, my też mieszkamy chociaż brak kilku rzeczy. Jeśli chodzi o internet to u nas jest "czarna dziura". TP SA mówi, że biegnąca obok naszej działki linia nie pomieści większej liczby abonentów. W Orange nam powiedzieli, że u nas nie ma zasięgu, Era przez komórkę też kiepsko działa. Może ktoś z forumowiczów mógłby nam podpowiedzieć jakieś inne rozwiązanie. Pozdrawiam AnZol.

 

Anzol, wypróbuj tę stronkę:

 

http://www.dostawcy-internetu.pl/

 

może coś pomoże? My też mamy problem z internetem ale jeszcze na szczęście nie mieszkamy. Może za dwa miesiące?... :roll: Ale już się zaczynamy rozglądac :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Papai, na początku września mieliśmy okazję obejrzeć na żywo wybudowany Szmaragd :)

Ta wizyta jeszcze bardziej nas utwierdziła w przekonaniu, iż dobrze zrobiliśmy wybierając ten projekt. Na nasze potrzeby ten dom wydaje się akurat. W Szmaragdzie Papai wprowadzono kilka bardzo ciekawych i przemyślanych zmian i gdybyśmy chcieli mieć zamkniętą kuchnię ze spiżarnią, pewnie byśmy prosili Papaję o prawa autorskie do takich zmian ;) Super domek! Bardzo dziękuję za umożliwienie obejrzenia domu!

Przekonaliśmy się też, że niekoniecznie trzeba podnosić ścianę kolankową, a w związku z naszymi potrzebami powiększenie łazienki na dole było dobrym posunięciem.

Teraz tylko z zazdrością czekam, kiedy nasz Szmaragd będzie na takim etapie... u nas dopiero jutro zaczynają robić więźbę dachową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Rudolfo, my placilismy w tym roku 46tys z wiezba dachowa, bez deskowania. Rok temu gdy uzgadnialismy cene z wykonawca wydawalo nam sie wtedy duzo, ale ceny uslug poszly w tym roku w gore.

 

 

Mam ogolne pytanie do forumowiczow - mielismy miec robione tynki gipsowe we wrzesniu, ale wyglada na to ze wykonawca bedzie mogl przyjsc dopiero w 2 tyg. pazdziernika.

Czy uważacie, ze można jeszcze wykonywać te prace przed nadejściem mrozów? Czy może lepiej sobie odpuścić i czekać do wiosny?

Domek jeszcze nie ogrzewany, nie ocieplony, ale zamknięty.

Myślimy o wstawieniu kozy i ew. osuszaczy powietrza - nie wiem czy to się sprawdza i czy warto.

 

Czy ktoś z was robił tynki gipsowe tak pozna pora roku, co radzicie?

 

Pozdrowienia

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...