Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

czy możecie się podzielić doświadczeniami dotyczącymi usytowania kratki wentylacyjnej w salonie. Komin biegnie po ścianie obok schodów i zastanawiam się gdzie usytiować tę kratkę aby nie było za nisko, nie było za wyskoko i abym za kadym razem kiedy idę po schodach nie zaglądał do komina :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

tym razem zmagam sie z projektem ogrzewana podlogowego.

 

Wg wyliczen wychodzi, ze podlogowka na dole nie da rady przy duzych mrozach (za mala powierzchnia grzejna) i trzeba powiesic dodatkowo grzejniki.

Czy ktos z was robil podlogowke na parterze i moze ma jej projekt?

Chcialbym porownac wyliczenia ze swoim domkiem.

 

Nam w tym roku udalo sie zamknac budynek, zrobic instalacje tynki i czesciowo ocieplenie (sciana 2 warstwowa). Pozostalo ogrzewanie, wylewki i ocieplenie poddasza, ktore zrobimy pewnie dopiero wiosną.

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłogówkę na parterze pod kuchnią i jadalnią (czyli tam gdzie płytki). W salonie zostawiłem grzejnik pod oknem, jeden w korytarzu przy wejściu do pokoju i łazienki (malutki) no i jeden w pokoju (oraz w wiatrołapie, kotłowni i garażu).

Projekt uzgodniony z projektantem instalacji. Wszystko działa ok. Grzejnik w salonie zmieniłem na V22 (cieńszy niż V33) i trochę go wydłużyłem.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam do milosnikow tego domku i pozdrawiam wszystkich ,bardzo podoba mi sie wyglad zewnetrzny ,ale ...te cholerne schody nie daja mi spac .Jestem zupelnym laikiem , patrzac na rzuty nie rozumiem pewnych szczegolow i dlatego prosze Was o rade .Chcialabym przenies schody do pomieszczenia gospodarczego ,a wiec na pietrze znalazly by sie w lazience ,pomyslalam ,ze przeznacze te czesc co zostanie na pralke,a lazienke przeniose nad garaz.Czy jest to technicznie mozliwe?

Moja druga koncepcja - zrownac garaz z domem ,zamienic kuchnie z gabinecikiem i wtedy poprowadzic schody z zamienionej kuchni poprzez te dobudowke na stryszek ,zmniejszyc pokoj nr 13 tworzac hall.Bardzo prosze o [email protected] albo na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam do milosnikow tego domku i pozdrawiam wszystkich ,bardzo podoba mi sie wyglad zewnetrzny ,ale ...te cholerne schody nie daja mi spac .Jestem zupelnym laikiem , patrzac na rzuty nie rozumiem pewnych szczegolow i dlatego prosze Was o rade .Chcialabym przenies schody do pomieszczenia gospodarczego ,a wiec na pietrze znalazly by sie w lazience ,pomyslalam ,ze przeznacze te czesc co zostanie na pralke,a lazienke przeniose nad garaz.Czy jest to technicznie mozliwe?

Moja druga koncepcja - zrownac garaz z domem ,zamienic kuchnie z gabinecikiem i wtedy poprowadzic schody z zamienionej kuchni poprzez te dobudowke na stryszek ,zmniejszyc pokoj nr 13 tworzac hall.Bardzo prosze o [email protected] albo na forum .

 

Dobra rada - nie kombinuj zbyt wiele przy projekcie. Nie ingeruj w ściany nośne i konstrukcje stropów - zmienisz funkcje pomieszczeń i całego domu, tym bardziej jesli uważasz się za laika. Ja obróciłem schody o 90 stopni w prawo podobnie jak niektórzy koledzy z forum - są super, ale otwór został bez zmian. Jeżeli chcesz tak wielkich zmian jak piszesz to lepiej poszukaj innego projektu. Do schodów w centrum domu można się przyzwyczaić ale prawdą jest że koncetrują zycie rodzinne i powinny być "perełką" tego projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

tym razem zmagam sie z projektem ogrzewana podlogowego.

 

Wg wyliczen wychodzi, ze podlogowka na dole nie da rady przy duzych mrozach (za mala powierzchnia grzejna) i trzeba powiesic dodatkowo grzejniki.

Czy ktos z was robil podlogowke na parterze i moze ma jej projekt?

Chcialbym porownac wyliczenia ze swoim domkiem.

 

Nam w tym roku udalo sie zamknac budynek, zrobic instalacje tynki i czesciowo ocieplenie (sciana 2 warstwowa). Pozostalo ogrzewanie, wylewki i ocieplenie poddasza, ktore zrobimy pewnie dopiero wiosną.

 

Pozdrawiam

Darek

 

Spokojnie da radę. U mnie podłogówka chodzi z pompą ciepła na całym dole i daje radę. Jedyny kompromis na jaki poszedłem - nie ryzykowałem z grubym parkietem (izolator) - gabinet oraz 3/4 salonu wyłożyłem panelem na niebieskiej piance (perforowana - na podłogówke). Reszta tj. hall, kuchnia, jadalnia, kawalek salonu, kotlownia - gres. Róznica między podłogówką "przez" panel i gres jest odczuwalna ale nie wpływana na pogorszenie komfortu cieplnego. Nie wiem czemu wychodzi ci że podłogówka nie da rady. Przed zrobieniem PC robiłem szczegółowy projekt co z bialnsem cieplnym budnyku i nie spotkałem się z takim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwrócone o 90 stopni to tak żeby wejście na schody było mniej więcej na środku salonu, a nie od hallu. natomiast na górze wchodzisz przy drzwiach łazienki. Tedy dolna część schodów musi mieć mniej schodków. Tak mam zamiar zrobić i myślę ze będzie ok.

 

Ja zrobiłem u siebie wejscie na wprost jadalni, a koniec schodów na górze przy sypialni. Patrząc od dołu schody zakręcają w lewo - taki układ daje dużo miejsca przy kominku pod górnym biegiem schodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem u siebie wejscie na wprost jadalni, a koniec schodów na górze przy sypialni. Patrząc od dołu schody zakręcają w lewo - taki układ daje dużo miejsca przy kominku pod górnym biegiem schodów.

 

Mam ogromną prośbę, czy mógłbyś podesłać mi zdjęcie tych schodów?

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM OGROMNĄ PROŚBĘ.

cZY KTOŚ BUDUJE BĄDŹ JUŻ WYBUDOWAŁ SZMARAGDA W OKOLICACH WARSZAWY I BYŁBY TAK UPRZEJMY ZGODZIĆ SIĘ NA POKAZANIE DOMU??

bYŁBYMBARDZO ZOBOWIĄZANY. jESTEŚMY NA ETAPIE FUNDAMENTÓW I SZUKAM WSZELKICH POMOCNYCH INFORMACJI. (BYCIE WZROKOWCEM NIE UŁATWIA SPRAWY :)

oGROMNE DZIĘKI ZA WSZELKĄ POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro to watek o projektach i Szmaragdzie, to i ja dorzuce swoje trzy grosze :)

 

mnie i zonie bardzo spodobal sie Szmaragd, spelnial nasze zalozenia funkcjonalne i miescil sie na naszej waskiej dzialce :) Ale chcielismy wprowadzic, podobnie jak wiekszosc z Was, kilka zmian. przede wszystkim powiekszyc salon kosztem zadaszonego tarasu i przesunac sciane pomiedzy pokojem i salonem, powiekszajac nieco pokoj.

Uznalismy, ze zamiast wprowadzac tyle zmian do gotowego projektu i adaptowac potem do dzialki, zrobimy projekt indywidulany ze wszystkim. Tak tez zrobilismy, dlugo z architekta pracowalismy nad parterem. Dom wyszedl jej troche za duzy i musielismy go 2 razy zmiejszac :) Ostatecznie mamy 165m2 powierzchni plus strych i garaz (wieksza powierzchnia to glownie efekt podniesienia sciany kolankowej). A przy okazji nasz architekta z wlasnej inicjatywy przerobila bardzo fajnie poddasze (czesciowo przez pomylke, bo myslala, ze na rzutach poddasza Szmaragda sa na czarno zaznaczone sciany a nie linia dachu powyzej 2,2 m :lol: i mamy pokoj zamiast frontowego bakonu :wink: ). Ze wszystkich zmian jestesmy zadowoleni.

 

A to, co wyszlo, wklejam ponizej dla Waszych 'szmaragdowych' komentarzy, przemyslen, a moze kogos tym zainspirujemy :) :

parter

http://images43.fotosik.pl/22/ca03c1e40ba7f65amed.jpg

 

poddasze

http://images31.fotosik.pl/384/41fd8cdf1edc3aa6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...