Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziewczyny moje ,

 

to ja się podzieję z Wami naszymi widomościami. W takim układzie jaki jest zaproponowany przez projektanta to czekałoby nas robienie 2 może 1 wyczystki w przewodzie doprowadzającym spaliny do komina. Wyczystki muszą być bo na pewno będzie się tam osadzać sadza. Jest więcej niż 2 zagięcia, kont proponowanych rozwiązań też może wpływać na ciąg podczas spalania. To już potwierdziło nam kilka osób łącznie z kominiarzem. Sprawdzaliśmy to też sami w muratorach i innych źródłach.

 

Zgodnie ze sztuką przy podłączeniu do komina kąt nachylenia rury powienien mieć 30 stopnie (ewentualnie trzeba się zmieścić między 30 a 45, choć na 45 podobno potrzebna jest zgoda kominiarza).

 

To chyba zdecydujemy się na nasz pomysł. Mamy przedyskutowane rozwiązanie.

 

Komin przesuwamy jakieś 40~50 cm do wkładu.

Tak aby nie wypadł na środku sypialni na górze, tylko będzie się kończył dokładnie na lini ściany u góry.

 

Następnie robimy podłączenie na dole jedną prostą rurą lekko wzdłuż przekątnej komina.

Czyli rura po skosie przejdzie przez ścianęoddzielającą komin i wkład.

 

Jeżeli mówię niejasno Dziewczyny będę tłumaczyć czy rysować.

Kominiarz sam niezaleznie zaproponował takie rozwiązanie, kierownik budwy też mówi, że ok.

 

Najlepiej przy murowaniu tego podłączenia omurować kawalek kamionki o odpowiedniej średnicy tak aby murarze mieli łatwiejsze zadanie.

 

pozdrawiam gorąco

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO WLAŚNIE JA TEŻ SŁYSZAM COŚ O PRZESUNIĘCIU KOMINA ALE JA TO MUSZĘ WIDZIEĆ CHOCIAŻBY NA JAKIMŚ RYSUNKU JAK TO BY MIAŁO WYGLĄDAĆ BO Z WYOBRAŻNIĄ U MNIE KIEPSKO. AGA TO PRZESUNIECIE NIE SPOWODOWAŁO MAM NADZIEJE ŻADNYCH NIEKONFORTOWYCH ROZWIĄZAŃ?(CHODZI MI MIN. O USTAWNOŚĆ POMIESZCZEŃ)-ŻADNYCH DODATKOWYCH ŚCIANEK?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Aga KN, jeżeli chodzi o komin to również mam obawy, co do jego funkcjonalności i też zastanawiałem się nad jego przesunięciem. Tak jak opisałaś, maxymalnie będzie można go przesunąć do lini ściany u góry tak żeby miało to jakiś wygląd (Komin na środku sypialni chyba nie bardzo).Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Przyjmując twoje rozwiązanie i przesuwając maxymalnie komin może kominek narożny? W projekcie schody są otwarte na salon może wzdłuż nieszczęsnego podciągu postawić ściankę do momentu, w którym kończą się schody i wtedy kominek narożny? Dzięki temu może nie będzie konieczne zastosowanie metalowego podciągu a i przejście z kominka do komina będzie łagodniejsze. Tylko jak to będą wyglądały wtedy schody :-?

 

Pozdrowienia Zbyszek :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Zbyszku,

 

tak nad kominkiem narosnym też się zastanawialiśmy. Tak jak napisałeś na pewno trzeba by przedłużyć ściankę koło schodów. Hmm a tak do końca nie jestem pewna czy to będzie dobrze wyglądać szczególnie , że wypadnie ona trochę jakby na środku pokoju. Rysowałam sobie salon z tą ścianką w jakimś programi i raczej mnie to nie zachwyciło, szczególnie dlatego , że bardzo podoba mi się opcja schodów ażurowych czyli przepuszczających światło.

 

Tak z drugiej strony to myślę , że podłączenie przy kominku na ścianie będzie przesunięciem przewodu może o jakieś 30cm , czyli tylko w innym momencie przejdzie przez ścianę. Mój mąż przeczytał , że optymalna długość podłączenia do ciągu kominowego to 50cm, ale u nas to chyba nierealne. Może wszystko wyjaśni się jak już stanie parter.

 

pozdrowionka

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szmaragdowiczów!!! wspólnie z moją żoneczką jesteśmy bardzo zainteresowani budową tego ślicznego domku.

Mieszkamy w okolicach Wrocławia i bylibyśmy bardzo wdzięczni za możliwość zobaczenia realizacji :p Dodatkowo prosimy o wszelkie informacje dotyczące zmian adaptacyjnych - z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przedstawiam skrócony wykaz poniesionych kosztów budowy:

- fundamenty: 14 000

- stan surowy otwarty: 63 000

- stan surowy zamknięty: 19 000

- instalacje: 25 000

- wykończenia już wykonane: 13 500

 

Mogę zainteresowanym przesłać na maila szczegółowe zestawienie z ilością wykorzystanych materiałów.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przesywania komina!! ostatnie uwagi

 

Ze względu na to , że najlepiej ustawiać komin w kalenicy - najlepsze rozwiązanie ze względu na szczelność obróbki komina.

 

Więc zamiast przesuwać komin co wiąże się z przeniesieniem go z kalenicy , wydłużamy go . Wydłużamy go ale żeby nie wyrzucać pieniędzy w błotko dodajemy do niego ciąg wentylacyjny górnej łazienki. I tak mamy wykorzystaną jego powierzchnię. A drugi komin jest poprostu węższy.

 

to na tyle pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przedstawiam skrócony wykaz poniesionych kosztów budowy:

- fundamenty: 14 000

- stan surowy otwarty: 63 000

- stan surowy zamknięty: 19 000

- instalacje: 25 000

- wykończenia już wykonane: 13 500

 

Mogę zainteresowanym przesłać na maila szczegółowe zestawienie z ilością wykorzystanych materiałów.

 

 

 

 

Ja również poproszę szczegółowe zestawienie na maila. Moj mail [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ WAM WSZYSTKIM. MI TEŻ PODOBA SIĘ TEN PROJEKT I NIE WIEM CZY GO NIE KUPIMY. BARDZO SIĘ CIESZE ŻE JEST TYLE OSÓB KTÓRE SĄ POSIADACZAMI SZMARAGDU I ŻE NIE TYLKO MI ON SIĘ PODOBA.

 

KACAJM JA TEŻ BARDZO BYM PROSIŁA O TAKIE ZESTAWIENIE PONIESIONYCH KOSZTÓW BUDOWY

MÓJ E-MAIL: [email protected]

 

DZIĘKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...